جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1395/10/11 - روزنامه سراسري صبح ايران (شنبه) نسخه شماره 5455

 خبــر 

 مسئول بازرسي و نظارت اداره صنعت، معدن و تجارت دماوند خبر داد؛

کشف و ضبط 146 قلم کالاي خارجي قاچاق از واحدهاي صنفي شهر آبسرد

دماوند - خبرنگار آفرينش

مسئول بازرسي و نظارت اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان دماوند از کشف و ضبط 146 قلم کالاي خارجي قاچاق در واحدهاي صنفي شهر آبسرد خبر داد.

علي يزدان‌پرست، در گفتگو با خبرنگار آفرينش اظهار کرد: در بازرسي‌هاي به عمل آمده در ششم دي ماه سال جاري در شهر آبسرد 146 قلم کالاي خارجي قاچاق صنفي اين شهر شناسايي و کشف و ضبط گرديد.

وي افزود: اين بازرسي و نظارت اداره صنعت معدن و تجارت با محوريت ستاد مبارزه با کالاي قاچاق و ارز با حضور دستگاهاي همکار در امر مبارزه با قاچاق کالا ازجمله پليس آگاهي، شبکه بهداشت و درمان، بازرسين اتاق اصناف و نمايندگان فرمانداري از سطح بازار شهرستان دماوند انجام شد.

مسئول بازرسي و نظارت اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان دماوند بيان کرد: در اين بازرسي اقلامي همچون لوازم آرايشي و بهداشتي، سيگار، تنباکو، نوشيدني‌هاي غيرمجاز جمع‌آوري و ضبط گرديد.

يزدان‌پرست ادامه داد: اغلب کالاهاي قاچاق فاقد کيفيت لازم بوده و برخي از اقلام مواد غذايي وارداتي بهداشت و سلامت جامعه را به نوعي با خطر جدي مواجه مي‌کنند.

وي خاطرنشان کرد: همچنين راهکارهاي مناسبي در اين خصوص وجود دارد که اجراي آن موجب پويايي جامعه و شکوفايي اهداف اقتصادي مي‌شود.

مسئول بازرسي و نظارت اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان دماوند پياده نمودن سياست‌هاي اقتصاد مقاومتي مدنظر مقام معظم رهبري به نحوه شايسته، انجام پيشگيري‌هاي لازم جهت انسداد مرزها و معبر غيررسمي و محورهاي ورود و خروج کالاهاي فوق، کنترل تسهيل‌کننده‌هاي قاچاق، ساماندهي مبادلات مرزي اسکله‌ها و ترافيک مرزي و درنهايت مشارکت و عزم جمعي مردم در نخريدن کالاهاي قاچاق را در ارتقاي فرهنگ جامعه و حرکت به سمت جامعه پويايي مؤثر دانست.

جانشين فرمانده انتظامي ويژه غرب استان تهران خبر داد؛

کشف لوازم شوينده قاچاق 2 ميليارد ريالي

رباط کريم-ذبيح اله اصغري

با به دست آمدن اخبار و اطلاعاتي مبني بر اين که افرادي در شهرستانهاي شهريار و رباط کريم اقدام به دپوي کالاي قاچاق مي‌کنند، بررسي موضوع در دستور کار پليس آگاهي استان قرار گرفت.

به گزارش خبرنگار ما، سرهنگ گلزاري گفت: با به دست آمدن اخبار و اطلاعاتي مبني بر اين که افرادي در شهرستانهاي شهريار و رباط کريم اقدام به دپوي کالاي قاچاق مي‌کنند، بررسي موضوع در دستور کار پليس آگاهي استان قرار گرفت.

جانشين فرمانده انتظامي ويژه غرب استان تهران افزود: در اين راستا ماموران اداره مبارزه با قاچاق کالا و ارز پليس آگاهي غرب استان تهران پس از انجام تعقيب و مراقبتهاي شبانه‌روزي با هماهنگي مقام قضائي و همکاري اداره صنعت و معدن و تجارت از دو انبار در "شهريار "بازرسي کردند.

اين مقام انتظامي بيان داشت: ماموران پليس آگاهي در بازرسي از محل، 12 هزار و 440 عدد انواع اسکاچ و 400 کارتن نخ قاچاق را کشف کردند.

وي در ادامه با اشاره به عمليات ديگري در رباط کريم بيان داشت: ماموران پليس آگاهي شهرستان رباط کريم با توقيف يک دستگاه خودروي سنگين، در بازرسي از قسمت بار آن موفق به کشف 4 هزار ليتر مواد شوينده خارجي قاچاق شدند.

سرهنگ گلزاري در پايان با اشاره به اينکه ارزش ريالي کالاهاي قاچاق کشف شده توسط کارشناسان 2 ميليارد و 120 ميليون ريال برآورد شد، خاطرنشان کرد: متهمان پس از تشکيل پرونده جهت سير مراحل قانوني به مرجع قضائي تحويل داده شدند.

نماينده شهرستان‌هاي شهريار، قدس و ملارد:

گورخواب‌ها به گرمخانه رفتند

شهريار - خبرنگار آفرينش

در حال حاضر قبرستان نصيرآباد توسط نيروي انتظامي از وجود کارتن‌خوابها و معتادين پاکسازي شد و اين افراد با انتقال به گرمخانه‌هايي که تدارک ديده شده ساماندهي شدند.

محمد محمودي پيرامون آخرين وضعيت کارتن‌خوابها و معتاديني که در گورستان نصيرآباد شب را سپري مي‎کردند، گفت: ما حدود سه هفته پيش، با بهزيستي سه منطقه و فرماندهان انتظامي آن در اين خصوص جلساتي برگزار کرديم.

وي افزود: در اين جلسات به دنبال ايجاد شرايط مناسبي بوديم تا اين افراد بي‌خانمان در يک محلي ساماندهي شوند.

محمودي در مورد نحوه ساماندهي کارتن‌خوابها گفت: در سرآسياب ملارد يک سالن در زير زمين اجاره شد که داراي امکانات خواب از قبيل تخت هم است.

وي درباره اسکان بانوان و بطور کلي چگونگي اداره اين مرکز موقت اضافه کرد: با مسئوليت بهزيستي محلي براي استراحت آنها فراهم شد. اين سالن در ساعت 5 بعد از ظهربازگشايي شده و تا 8 صبح داير است.

نماينده مردم شهريار و ملارد از نصب يک بنر بر سر در اين سالن خبر داد و خاطرنشان کرد: در بنر ذکر شده کساني که قصد سکونت در اين مکان را دارند بدون هزينه پذيرفته خواهند شد و به علاوه غذاي مختصري هم براي آنها در نظر گرفته شده است.

محمودي تصريح کرد: به جز اسکان معتادان در ملارد، در شهر قدس هم نسبت به اين موضوع ترتيب اثر داده شد و در شهريار، سازمان بهزيستي با 4 کمپ قراردادي به منظور ساماندهي اين گونه افراد منعقد کرد.

وي در ادامه گفت: قرار است در اين کمپها افراد غربالگري شده و معتادين پرخطر و معتادين عادي جداسازي خواهند شد.

عضو کميسيون شوراها و امور داخلي کشور در مجلس نسبت به عدم اطلاع برخي از معتادها نسبت به وجود چنين مراکزي ابراز تاسف کرد و در بيان داشت: وقتي هوا سرد مي‌شود اين قبيل افراد به اماکن اين چنيني پناه مي‌برند.

وي در پاسخ به اين سوال که آيا قبرستان مذکور متولي براي حراست نداشته به تماس تلفني شب گذشته خود با فرماندار شهريار اشاره کرد و گفت: همين سوال را مطرح کردم و ايشان تاکيد داشتند که قبرستان با در و ديوار محصور شده اما با اين حال چند بار معتادين از اين مکان جمع‌آوري شده‌اند و باز هم با به طرق مختلف به قبرستان ورود پيدا کردند و طبق گفته فرماندار خوابيدن چهار نفر در يک گور جوسازي بوده و صحت ندارد.محمودي خاطرنشان کرد: در چند شب گذشته کل منطقه باغستان و نصيرآباد توسط نيروي انتظامي از وجود کارتن‌خوابها و معتادين پاکسازي شد که در مجموع اين افراد کمتر از سي نفربودند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته