جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1395/10/11 - روزنامه سراسري صبح ايران (شنبه) نسخه شماره 5455

 خبرها 

 رئيس پليس راهور تهران :

افزايش زمان و محدوده طرح ترافيک ازامروز تا سه‌شنبه

رئيس پليس راهور تهران بزرگ از افزايش زمان و محدوده طرح ترافيک از شنبه تا سه‌شنبه خبر داد و گفت: اين طرح با تصميم کميته اضطرار آلودگي هواي تهران اجرا مي‌شود و متخلفان اعمال قانون خواهند شد.

سردار محمدرضا مهماندار در گفتگو با مهر، دراين باره افزود: با اعلام و تصميم کميته اضطرار شهر تهران با توجه به افزايش آلاينده ها در آسمان شهر تهران، از روز شنبه 11 دي ماه محدوده طرح ترافيک به محدوده زوج و فرد افزايش پيدا خواهد کرد و اجراي اين طرح بر اساس مصوبه تا روز سه شنبه ادامه خواهد داشت.

وي افزود :بر اين اساس، زمان طرح ترافيک نيز تا ساعت 19 ( 7 عصر) افزايش زمان خواهد داشت. از اين رو خودروهايي که قصد ورود به محدوده زوج و فرد را دارند بايستي داراي طرح ترافيک باشند در غير اين صورت توسط دوربين هاي نصب شده در اين محدوده و البته عوامل پليس راهور تهران بزرگ فعال و حاضر در محل ، اعمال قانون خواهند شد.

رئيس پليس راهور تهران افزود: ضمنا ماموران راهور در اجراي اين طرح حضور مستمر و فعال خواهند داشت و ضمن جلوگيري از ورود خودروهاي غير مجاز با خودرهاي فاقد معاينه فني، پلاک مخدوش و دودزا تشديد برخورد و اعمال قانون خواهند کرد.

سردار مهماندار در پايان گفت: توصيه من به همه همشهريان عزيز تهراني استفاده از حمل و نقل عمومي در روزهاي آلايندگي هوا و عدم خروج غير ضروري سالمندان و کودکان از منازل در اين چند روز است. من و همه همکارانم با فعاليت شبانه روزي به دنبال ايجاد آسايش روحي و رواني هنگام تردد و عبور و مروربراي مردم عزيز تهران هستيم و اين اطمينان را داريم که در اين طرح نيز اين عزيزان با ما همراه و همگام خواهند بود.

منشور حقوق شهروندي به زندگي عاري از آسيب هاي موادمخدر تاکيد دارد

رئيس کارگروه کاهش تقاضاي اعتياد کميته مستقل مبارزه با موادمخدر مجمع تشخيص مصلحت نظام گفت: منشور حقوق شهروندي که رئيس جمهوري آذرماه آن را ابلاغ کرد، به موضوع محيط زندگي عاري ازآسيب هاي فردي و اجتماعي از جمله موادمخدر و روانگردان ها تاکيد دارد.سعيد صفاتيان در گفت و گو با ايرنا افزود: در ماده 91 ، بند (ض) اين منشور 120 ماده اي موضوع حق رفاه و تامين اجتماعي آمده که در اين ماده اشاره شده حق شهروندان است که از محيط زندگي عاري ازآسيب هاي فردي و اجتماعي از جمله موادمخدر و روانگردان برخوردار باشند.وي اظهار داشت: حال سوالي که پيش مي آيد اين است که بايد چه کنيم که از آسيب هاي فردي و اجتماعي مصون باشيم و جايگاه برنامه هاي پيشگيري از اعتياد، درمان، مقابله و مسائل حقوقي جهت تحقق محيط زندگي عاري از موادمخدر کجاست.

صفاتيان ادامه داد: به نوعي اين موضوع در راستاي کاهش 25 درصدي اعتياد است که در بند 57 سياست هاي کلي برنامه ششم توسعه نيز آمده است و ما بايد ببينيم آيا آسيب هاي فردي و اجتماعي ناشي از اعتياد شناسايي شده است يا نه؟

وي خاطرنشان کرد: اگر شناسايي شده کدام يک اولويت ماست آيا برنامه اي براي آنها نداريم اگر برنامه اي وجود ندارد، بايد طراحي شود و اگر برنامه هايي داريم که تاثير نداشته بايد حذف شود.

رئيس کارگروه کاهش تقاضاي اعتياد کميته مستقل مبارزه با موادمخدر مجمع تشخيص مصلحت نظام گفت: يکسري آسيب هاي اجتماعي فردي و اجتماعي مانند طلاق، خشونت و اعتياد جرم است که بايد به آنها به صورت ويژه توجه شود.

وي اضافه کرد: در قسمت دوم ماده 91 آمده است گروه هاي آسيب پذير و مددجويان از اقدامات موثر دولت در زمينه توانمندسازي، اميد به زندگي و اعمال سياست هاي تاميني برخوردار مي شوند.

صفاتيان ادامه داد: حقوق شهروندي لازم الاجرا براي دستگاه هاي دولتي است اما در حوزه موادمخدر اعضاي ستاد مبارزه با موادمخدر در حوزه دولت نيستند و اين ستاد کارش نسبت به ديگر دستگاه ها در اجراي حقوق شهروندي سخت تر است چرا که مي بايست هماهنگي در دولت و سيستم قضايي داشته باشند.

وي اضافه کرد: ساز و کار نظارتي و اجرايي در منشور حقوق شهروندي بر جلب مشارکت مردم، تشکل هاي مردم نهاد و بخش خصوصي تاکيد دارد و بايد در برنامه ها در حوزه موادمخدر و در راستاي منشور حقوق شهروندي از اين گروهها به نحو احسن استفاده کرد.

رئيس کارگروه کاهش تقاضاي اعتياد کميته مستقل مبارزه با موادمخدر مجمع تشخيص مصلحت نظام گفت: در بند 91 نگاه بر اين است که براي گروههاي آسيب پذير و مددجويان اقداماتي انجام داد و بايد توجه کرد چه اقداماتي در حوزه توانمندي مي توان انجام داد.

وي ادامه داد: همچنين در اين ماده بر اعمال سياست هاي تاميني تاکيد شده است اما بايد توجه داشت که منظور از اقدامات سياست هاي تاميني چيست تا بتوان اين موضوع را به درستي اعمال کرد.

صفاتيان هدف از اقدامات تاميني را اصلاح شخص، دور نگهداشتن شخص از جامعه و صيانت از اجتماع در مقابل مجرمان خطرناک عنوان کرد و گفت: اين اقدامات تاميني يعني پيشگيري از وقوع جرم است اما نبايد آن را به معتادان متجاهر تعميم داد.

رئيس کارگروه کاهش تقاضاي اعتياد کميته مستقل مبارزه با موادمخدر مجمع تشخيص مصلحت نظام افزود: ستاد مبارزه با موادمخدر بايد اقدامات تاميني که مي خواهد انجام دهد، مشخص شود که براي چه مجرماني اين اقدامات صورت گيرد البته مجرمان خطرناک مانند مصرف کننده شيشه يا مجرمان با حرکات و جرم هاي خطرناک بايد بيشتر روي آنها تاکيد شود.

وي اضافه کرد: ستاد مبارزه با موادمخدر به تنهايي قادر به ايجاد زندگي عاري از موادمخدر و اعتياد نيست و از آنجا که منشور حقوق شهروندي امروزي طراحي شده است، وظيفه ستاد اين است که با همکاري ديگر دستگاهها در اجرايي کردن اين منشور برنامه ريزي جدي کنند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته