جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1395/10/11 - روزنامه سراسري صبح ايران (شنبه) نسخه شماره 5455

 ميز خبر 

 معضل کودکان کار همچنان بر روي زمين مانده است

رئيس کميته اجتماعي شوراي اسلامي شهر تهران گفت: معضل کودکان کار به دليل ورود پيدا نکردن دستگاه‌هاي دولتي همچنان بر روي زمين مانده است.

فاطمه دانشور رئيس کميته اجتماعي شوراي اسلامي شهر تهران در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان؛ با اشاره به موضوع به کارگيري کودکان کار توسط پيمانکاران شهرداري تهران، اظهار داشت: در خصوص جمع‌آوري زباله توسط کودکان کار بارها گزارشي به دست ما رسيده به همين دليل به سازمان مديريت پسماند در مورد آن انتقاد داشته‌ايم اما جواب قانع کننده‌اي از اين سازمان دريافت نکرديم.

وي با بيان اينکه موضوع کودکان کار به دليل ورود پيدا نکردن دستگاه‌هاي دولتي همچنان بر روي زمين است، افزود: هم اکنون آمار کودکان کار بويژه افغانه و مهاجران ديگر در ايران در حال افزايش است.

رئيس کميته اجتماعي شوراي اسلامي شهر تهران با تأکيد بر اينکه مهاجران از حقوق کافي در کشور ما برخوردار نيستند، گفت: در منشور حقوق شهروندي که به تازگي از آن رونمايي شد چند موضوع از جمله هويت کودکان کار مغفول مانده است.

دانشور با بيان اينکه عده‌اي از کودکان کار از پدران افغاني و مادران ايراني هستند، تصريح کرد: ممکن است اين کودکان از نسل دوم باشند که از چند دهه گذشته تاکنون هويت و شناسنامه‌اي نداشته‌اند.

وي اضافه کرد: تا زماني که اين کودکان اوراق شناسايي نداشته باشند نمي‌توانند از حق تحصيل برخوردار شوند به همين دليل چاره‌اي جز دستفروشي در سر چهارراه‌ها ندارند.

رئيس کميته اجتماعي شوراي اسلامي شهر تهران تأکيد کرد: به نظر من خيلي از کساني که اسناد بالادستي ما را مي‌نويسند از همه مشکلات جامعه آگاهي ندارند چرا که فعالان اين حوزه را هيچگاه در سياستگذاري‌ها مشارکت نمي‌دهند.

دانشور با بيان اينکه غفلت از ديده شدن اين موضوعات باعث شده در برنامه‌ريزي‌ها و سياست گذاري‌ها به موضوعات کودکان کار پرداخته نشود، يادآور شد: اين موضوع باعث مي‌شود مشکل همچنان پاپرجا بماند و بزگتر شود.

وي با اشاره به فعاليت NGOها در شهرداري تهران در خصوص کودکان کار، گفت: فضا را در اختيار آنها قرار داديم تا در قالب طرح پرتو فعاليت‌هايي انجام دهند.

رئيس کميته اجتماعي شوراي اسلامي شهر تهران، گفت: بدون شک بخشي از ساماندهي موضوع کودکان کار به دولت هم مربوط مي‌شود.

سقوط ون به پرتگاه در جاده تفرش 14 مصدوم

فرماندار تفرش گفت: سقوط يک دستگاه خودروي ون به پرتگاهي در جاده تفرش در نزديکي گردنه نقره کمر اين شهرستان 14 مصدوم داشت که بيمارستان منتقل شدند.

علي ميرزايي در گفت و گو با ايرنا افزود:عصر پنجشنبه يک دستگاه ون با 14 سرنشين در محور فرمهين به تفرش بعد از دوراهي شهراب به دليل بي احتياطي راننده و آشناي نبودن با وضعيت جاده از مسير منحرف و به پرتگاه سقوط کرد.وي گفت: در اين حادثه هر 14 سرنشين ون دچار آسيب شدند که با حضور به موقع تيم امداد و اورژانس شهرستان به بيمارستان تفرش منتقل و بعد از ارائه خدمات درماني مرخص شدند.فرماندار تفرش افزود: خوشبختانه حال هيچيک از سرنشينان وخيم نبودو تنها سه نفر بستري شدند که حال عمومي آنان نيز رو به بهبود است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته