جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1395/10/11 - روزنامه سراسري صبح ايران (شنبه) نسخه شماره 5455

 با حضور چهره هاي هنري؛
 مراسم تشييع پيکر "دنيا فني‌زاده" برگزار شد 

 مراسم تشييع پيکر دنيا فني‌زاده عروسک‌گردان کلاه‌قرمزي صبح روز 9 دي ماه در ساختمان شماره 2 خانه سينما برگزار شد.

به گزارش مهر، در ابتداي اين مراسم فرشته طائرپور از کارگردانان سينماي کودک ضمن عرض تسليت به مناسبت درگذشت اين هنرمند گفت: اگر عمر چهل و چند ساله دنيا فني‌زاده را کنار بگذاريم، متوجه مي‌شويم که او تنها 20 سال به طور واقعي زندگي کرد. او همه بهانه‌ها را براي منفعل بودن داشت اما دست از تلاش نکشيد. هيچ‌کس او را بدون لبخند هرگز نديد حتي هنگامي که درد داشت. درواقع او درس زندگي را به ما داد. اميدوارم پسران، همسر و دوستان او در عرصه سينماي کودک، اين درس را همواره به ما بدهند. دوستانش او را در روزگاراني که درد داشت، تنها نگذاشتند و خوب مي‌دانند که جاي خالي او باقي مي‌ماند. او خوب رفتار کردن را به همه ما آموخت. از همين جا خواهش مي‌کنم که به افتخار او دست بزنيد.

در ادامه مراسم پيام صوتي فاطمه معتمدآريا که مشغول فيلمبرداري در شمال کشور بود، پخش شد و سپس احسان کرمي يادداشتي را از گروه سازنده «کلاه قرمزي» خواند.

سپس مرضيه محبوب از همکاران او گفت: من و دنيا پشت همه دکورهاي عروسک، با هم زندگي کرديم. ما با هم درباره همه چيز حرف مي‌زديم، درواقع ما بچه‌هايمان را آنجا بزرگ کرديم. دنيا هميشه به من مي‌گفت، به نظرم اگر روزي ما بميريم، کسي از ما تجليل مي‌کند. او به من مي‌گفت وقتي تو بميري، من نمي‌توانم پشت تريبون بروم و بگويم بانوي فرهيخته‌اي را از دست داده‌ايم اما دنيا زودتر از من رفت و قرار ما را به هم زد.وي افزود: من قبل از اجراي برنامه، با عروسک‌ها بسيار حرف مي‌زنم اما نمي‌دانم اين بار به کلاه‌ قرمزي چه بگويم.سپس شادي پورمحمدي از همکاران دنيا فني‌زاده پشت تريبون قرار گرفت و گفت: دنيا هميشه زنده است، در اين مدت دوستان و افرادي بودند که دعا و قدم‌هاي آنها همراه ما بود و از اينجا از آنها تشکر مي‌کنم. دو فرزند او هميشه بوي دنيا را مي‌دهند.در ادامه مراسم ايرج نوذري گفت: نمي‌دانم چه بايد بگويم. براي اولين بار است که پشت يک تريبون قرار مي‌گيرم در حالي که بدنم يخ زده است؛ اينجا صحنه بازي نيست، ما خودمان هستيم. بايد بگويم که دنيا خود عشق بود، به قول هستي خواهرش او نمک زندگي ما بود.وي افزود: روز ما به اتاق بيمارستان نرفتيم چون مي‌خواستيم خنده‌هاي او همواره به ياد ما بماند. او روحيه قوي داشت و حدود 12 سال با بيماري سرطان مبارزه کرد؛ درواقع او مرگ را به سُخره گرفته بود.ايرج طهماسب، حميد جبلي، رضا بابک، عليرضا تابش، سعيد پورصميمي و ... از جمله حاضران در اين مراسم بودند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته