جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1395/10/11 - روزنامه سراسري صبح ايران (شنبه) نسخه شماره 5455

 جايزه «کاپري» به مل گيبسون رسيد 

 جايزه بهترين کارگردان سال در جشنواره کاپري براي فيلم «ستيغ اره‌اي» به مل گيبسون اهدا شد.به گزارش صبا، مل گيبسون به عنوان کارگردان سال از سوي بيست و يکمين جشنواره بين‌المللي فيلم کاپري هاليوود شناخته شد. او اين جايزه را براي ساخت فيلمي درباره جنگ جهاني دوم از آن خود کرد.

بيل مکانيک که از تهيه کنندگان فيلم «ستيغ اره‌اي» است اين جايزه را از طرف گيبسون دريافت کرد. خود وي نيز از سوي جشنواره به عنوان تهيه کننده سال انتخاب شد.

«ستيغ اره‌اي» داستان دزموند داس را روايت مي‌کند که نقشش را اندرو گارفيلد بازي کرده است. اين فرد به دلايل مذهبي از جنگ کردن خودداري مي‌کند و به جاي آن جان 75 تن از هم رسته‌اي‌هايش را در جريان نبرد اوکيناوا بدون شليک يگ گلوله نجات مي‌دهد.

«ستيغ اره‌اي» در جشنواره فيلم ونيز براي اولين بار اکران شد و تاکنون 64 ميليون دلار در باکس آفيس آمريکا و40 ميليون دلار در بازار جهاني فروش کرده است.اين فيلم از ماه نوامبر راهي پره‌هاي سينماها شد.

مکانيک هنگام دريافت جايزه روي صحنه آناکاپري سينما پاراديزو گفت: 15 سال طول کشيد تا بتوانم اين فيلم را بسازم. مل نيز بسيار خوشحال مي‌شود از اين که اين جايزه به او تعلق گرفته و من هميشه فکر مي‌کردم او کسي است که مي‌تواند اين فيلم را بسازد. او هم پس از اين که سه بار اين درخواست را از او کردم، آن را پذيرفت.اين فيلم اولين کارگرداني گيبسون پس از سال 2006 و ساخت «اوکاليپتو» يا «آخرالزمان»است. «مرد بدون چهره»، «شجاع دل» و«مصايب مسيح» ديگر تجربه‌هاي کارگرداني وي هستند.

فيلم «ستيغ اره‌اي» از 7 فوريه در سينماهاي ايتاليا اکران مي‌شود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته