جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1395/10/11 - روزنامه سراسري صبح ايران (شنبه) نسخه شماره 5455

 خبر هنري 

 خبر خوش «فقيه نصيري» در مورد بيماري اش

آتنه فقيه نصيري درباره بيماري اش گفت: خدا را شکر تقريبا بيماري کنترل شده است و مشکل خاصي وجود ندارد.

به گزارش صبا،آتنه فقيه نصيري از جمله بازيگران سينما و تلويزيون کشورمان است که بسياري او را در نقش هاي ماندگاري مانند خاله سارا مي شناسند، ‌پزشک جواني که در يک روستا حضور داشت و البته اين اواخر با سروش صحت و سريال شمعدوني هم يک بار ديگر از طريق تلويزيون مهمان خانه هاي مردم شد.

البته خبر بيماري او و ابتلا به ام اس هم يک بار ديگر آتنه فقيه نصيري را در کانون توجه رسانه ها و مردم قرار داد و خيلي از علاقه مندانش با نگراني و ناراحتي سلامتي او را جويا مي شدند.

آتنه فقيه نصيري درباره بيماري اش گفت: خدا را شکر تقريبا بيماري کنترل شده است و مشکل خاصي وجود ندارد.

او همچنين درباره کارهاي تازه اش هم گفت: در سينما و تلويزيون کاري فعلا انجام نمي دهم و فعلا فقط مشغول ضبط سري دوم سريال شهرزاد به کارگرداني حسن فتحي هستم.

نمايش «شازده کوچولو» درخانه موزه انتظامي

نمايش «شازده کوچولو» با برداشتي نو از کتاب «شازده کوچولو» و شخصيت نويسنده‌ آن آنتوان دوسنت‌اگزوپري، توسط گروه تئاتر «اگزيت» در خانه موزه انتظامي به صحنه مي رود.

به گزارش مهر، اين برداشت بر اساس تحليل دو روانکاو برجسته‌ ماري‌لوئيس فون فرانتس مهم‌ترين شاگرد کارل گوستاو يونگ و اوگن دروئرمان از روانشناسان مکتب فرويد انجام شده است.

خلبان در اين نمايش، زني است که خلبان هواپيماي جنگنده بوده و در پي آسيب‌هاي رواني ناشي از جنگ، در آسايشگاه رواني بستري شده است. شازده کوچولوي اين خلبان، دختر جواني است که خلبان طي يکي از ماموريت‌هاي خود در پي خراب شدن هواپيمايش در کوير با او روبرو شده است. بر اساس تحليل دو روانشناس فوق‌الذکر، هم سنت‌اگزوپري و هم شخصيت خلبان اين نمايش از عقده‌ مادر منفي و نيز سندرم نوجوان ابدي رنج مي‌برند.اجراي صحنه‌اي اين داستان و بازگو کردن وقايع توسط خلبان، در واقع جلسه‌ درماني اوست. اين نمايش ادغامي است از فيلم و تئاتر که در نمايي نزديک، درامي رواني را شکل داده‌اند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته