جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1395/10/11 - روزنامه سراسري صبح ايران (شنبه) نسخه شماره 5455

 فصل نقل و انتقالات فرا رسيد
 ليست خروجي 9 ميلياردي استقلال و پرسپوليس 

 
با اتمام نيم فصل نخست فوتبال ايران، تکاپوي تيم‌ها براي ترميم نقاط ضعف و قوت‌شان هم آغاز شده است. مذاکرات غير رسمي تيم‌ها براي جذب ستاره‌هاي مورد نظرشان بيش از هر چيزي اهميت پيدا کرده و هيچ تيمي قبل از جذب بازيکن مورد نظر خود علاقه‌اي به آزاد کردن بازيکن ندارد. مهم‌ترين نکته در بين تيم‌هاي ايراني صرف هزينه‌هاي گزاف براي بازيکناني است که بدون داشتن طرح و برنامه در ابتداي فصل اين بازيکنان را جذب مي‌کنند و به نيم فصل نرسيده دو طرف تصميم به پايان همکاري مي‌گيرند.

استقلال و پرسپوليس ليگ شانزدهم نمونه بارز تيم‌هايي هستند که توانستند در فصل نقل و انتقالات چند بازيکن خوب و ارزشمند را به خدمت بگيرند اما شرايط در طول مسابقات براي اين بازيکنان خوب پيش نرفت. تيم منصوريان به دليل تغييرات زياد و درگير بودن با حواشي مختلف، نتوانست آن طور که بايد و شايد نتيجه بگيرد و در نتيجه برخي از بازيکنان تازه وارد اين تيم هم در چنين فضايي محو شدند.

مطمئنا قابليت‌هاي بازيکني مانند بختيار رحماني بر کسي پوشيده نيست اما او که در ليگ پانزدهم جزو بازيکنان شاخص تراکتورسازي بود، به هيچ وجه سايه‌اي از آن بازيکن خلاق در تراکتورسازي هم نبود و يا آرش افشين با وجود مصدوميت بلند مدت در ملوان، به يک‌باره سر از استقلال درآورد. همچنين چند بازيکن هم بدون داشتن سابقه‌اي مشخص، به عضويت استقلال درآمدند اما سطح فني اين بازيکنان پايين‌تر از بازيکنان آکادمي استقلال هم بود.

اما عمده مشکل پرسپوليس از جنس ديگري بود و به دليل وجود بازيکنان با قابليت فني بالا، اين بازيکنان به نيمکت دوخته شدند و کمتر فرصت بازي به آن‌ها رسيد. بيشترين ضعف پرسپوليس در جذب بازيکنان خارجي بود چرا که از بين چهار بازيکن خارجي اين تيم يک بازيکن ديپورت شد، دو بازيکن ديگر در آستانه ديپورت شدن هستند و فقط رادوشوويچ بود که توانست رضايت هواداران را جلب کند.

بازيکناني مانند احمد نوراللهي و اميد عاليشاه که در نيم فصل نخست کمتر ميدان ديده بودند و آنطور که پيش مي‌رفت قرار نبود تا پايان فصل به اندازه بازيکنان اصلي اين تيم بازي کنند، ترک تحصيل کردند و براي سپري کردن دوران سربازي خود اقدام کردند تا در تيم ديگري به ميدان بروند و از طرفي دوران خدمت سربازي خود را هم سپري کرده باشند.

تاکنون و بر اساس اخبار منتشر شده، بختيار رحماني، امين حاج محمدي، آرش افشين، فرشيد باقري و سيد مهدي رحمتي در ليست خروجي آبي پوشان پايتخت قرار گرفته‌اند و به احتمال زياد از جمع اين تيم جدا خواهند شد.

در پرسپوليس نيز تاکنون آنتوني گولج بدون فسخ قرارداد از فهرست اين تيم خارج شده و دو بازيکن اوکرايني هم به احتمال فراوان در نيم فصل دوم پرسپوليس را همراهي نمي‌کنند. همچنين سيد امين آرام طبع هم خواهان جدايي از اين تيم شده و پيش از او هم احمد نوراللهي و اميد عاليشاه از جمع بازيکنان اين تيم کنار رفتند. در واقع بازيکناني که 9 ميليارد براي آوردنشان هزينه شده حالا در ليست خروجي سرخابي‌ها هستند.

بدون شک هر دو تيم با مشکلاتي در انتخاب بازيکنان خود مواجه بوده‌اند و اگر در جذب بازيکنان خود دقت مي‌کردند تاکنون با ضرر مالي فراواني هم مواجه نمي‌شدند.

استقلال

سيد مهدي رحمتي – يک ميليارد و 200 ميليون تومان

بختيار رحماني – يک ميليارد تومان

امين حاج محمدي – يک ميليارد و صد ميليون تومان

فرشيد باقري – 950 ميليون تومان

آرش افشين – 500 ميليون تومان

جمع کل: چهار ميليارد و 750 ميليون تومان

پرسپوليس

الکسي پلي‌يانسکي – 900 ميليون تومان

الکساندر پريميوف – 810 ميليون تومان

آنتوني گولچ – 660 ميليون تومان

احمد نوراللهي – 700 ميليون تومان

اميد عاليشاه – 950 ميليون تومان

امين آرام طبع – 500 ميليون تومان

جمع کل: چهار ميليارد و 520 ميليون تومان


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته