جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1395/10/11 - روزنامه سراسري صبح ايران (شنبه) نسخه شماره 5455

 صعود نفت به فينال جام حذفي در بازي جنجالي نقش جهان 

 
شاگردان علي دايي در ديداري عجيب و پربرخورد، با برتري يک بر صفر بر سپاهان به فينال جام حذفي فوتبال راه يافتند.

در نخستين ديدار نيمه‌نهايي جام حذفي فوتبال ايران نفت تهران در ورزشگاه نقش جهان اصفهان به مصاف سپاهان رفت که در اين ديدار پر برخورد و مهيج، شاگردان علي دايي با يک گل به پيروزي رسيدند تا نخستين فيناليست جام حذفي به اين ترتيب مشخص شود.

تک گل بازي را ايمان مبعلي در دقيقه 45 از روي نقطه پنالتي به ثمر رساند.

گل نفت در آخرين ثانيه‌هاي نيمه نخست به ثمر رسيد و در نيمه دوم در حالي که اين تيم عقب نشسته بود، سپاهاني‌ها بر شدت حمله‌هاي خود افزودند و چندين بار تا آستانه گل تساوي پيش رفتند. در يکي از مهمترين صحنه‌ها، ميلاد فراهاني دروازه‌بان نفت، توپ را از روي خط دور کرد اما بازيکنان سپاهان اعتقاد داشتند توپ از خط عبور کرده است.

در ادامه و در دقيقه 79، توحيد غلامي از نفت با دريافت کارت زرد دوم از بازي اخراج شد تا نفت بازي را 10 نفره ادامه دهد.

در دقيقه 87، داور به سود سپاهان پنالتي گرفت که اين تصميم با اعتراض شديد علي دايي همراه شد و حتي اين مربي از بازيکنانش خواست که زمين را ترک کنند. اعتراض‌هاي دايي چند دقيقه ادامه پيدا کرد تا اين که داور، او را هم اخراج کرد اما دايي از رفتن به سکوها امتناع مي‌کرد تا اين که بعد از چند دقيقه با وساطت محسن خليلي و ساير نيمکت‌نشينان نفت، راضي شد و زمين را ترک کرد.

احسان حاج‌صفي ضربه پنالتي را به بيرون فرستاد تا آه از نهاد عبدالله ويسي و تمام سپاهاني‌ها برآيد.

در دقيقه 95 بازي هم شجاع خليل‌زاده از سپاهان به خاطر ضربه‌اي که به صورت بوعذار زد اخراج شد تا هر دو تيم 10 نفره به بازي ادامه دهند.

علي دايي: پنالتي گل مي‌شد فوتبال را کنار مي‌گذاشتم

سرمربي تيم فوتبال نفت تهران درباره جنجال‌هاي پيش آمده در بازي با سپاهان گفت: از اين که تيمم را 10 نفره کردند ناراحت بودم و تصميم‌هاي داور خيلي سختگيرانه بود.

علي دايي پس از پيروزي تيمش برابر سپاهان درباره اعلام پنالتي‌ به سود تيم اصفهاني و جنجالي که پس از آن رخ داد و تا بيرون کشيدن تيم از زمين پيشرفت، اظهار کرد: سوال من اين است که اگر آن صحنه در زمين سپاهان و روي بازيکن ما رخ مي داد آيا داور پنالتي‌ مي گرفت؟ هزار سال ديگر اين کار را نمي‌کرد.

او ادامه‌ داد: ما 10 نفره شده بوديم و از آن لحظه ناراحت شديم. کارت اول و حتي کارت دومي که به غلامي داد سختگيرانه بود. در بازي قبلي ما در جام حذفي هم برابر استقلال چند بازيکن دو کارته ما را مثل آب خوردن سه کارته کردند.

دايي درباره آنچه قبل از ضربه پنالتي‌ به دروازه‌بان تيمش گفت‌ هم، اظهار کرد: وقتي بيرون مي رفتم گفتم که امکان ندارد آن پنالتي‌ گل شود. به دروازه‌بان هم گفتم که اگر آن توپ گل شود فوتبال را کنار مي گذارم. دنيا هم اگر جمع شود اگر آن بالايي نخواهد نمي‌شود، پس اين قدر تقلا نکنند.

سرمربي تيم فوتبال نفت تهران درباره اين که چرا مي خواست تيم را از زمين بيرون بکشد، گفت‌: من نمي خواستم اين کار را بکنم،‌ بلکه بازيکنان مي خواستند بيرون بيايند.

دايي ‌اضافه کرد: کجاي دنيا داور وسط به خاطر اين که وقت بازي تلف نشود از دروازه‌بان توپ را مي‌گيرد و به نقطه کرنر مي فرستد تا بازيکن کرنر را بزند. وظيفه داور چيز ديگري است. کجاي دنياي چنين مساله‌اي را ديده‌ايد؟ اگر ديده‌ايد به من بگوييد. اين مساله خيلي حساس است.

سرمربي نفت درباره توهين‌هايي که در ورزشگاه به او شد هم گفت‌: کاري به اين مسائل ندارم. تيمم به فينال جام حذفي صعود کرده و ان‌شاء‌الله در فينال هم پيروز مي شويم. تيم ما امروز استحقاق پيروزي را داشت. ما چهار بازيکن اصلي‌مان را امروز در اختيار نداشتيم، اما بازيکنان جايگزين عملکرد خوبي داشتند. فقط بايد خدا بخواهد تا شما پيروز شويد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته