جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1395/10/23 - روزنامه سراسري صبح ايران (پنجشنبه) نسخه شماره 5465

 سرمايه‎گذاري بر روي انرژي‎هاي نو؛ از اولويت‎هاي استان يزد 

 يزد – اکبر خيرخواه

سرمايه‎گذاري در بخش انرژيهاي تجديدپذير از جمله اولويتهاي استان يزد بوده که با توجه به ظرفيتهاي خوب سرمايه‎گذاري در بخش انرژيهاي نو و خورشيدي، شرکتهاي معتبر بين‎المللي متقاضي سرمايه‎گذاري در يزد و به ويژه در توليد انرژي خورشيدي هستند.

اين مطلب را نماينده وزير و مديرکل امور اقتصادي و دارايي استان يزد در نشست هم‎انديشي با اصحاب رسانه استان با موضوع ' اقتصاد و سرمايه‎گذاري ' در مرکز خدمات سرمايه‎گذاري استان اعلام كرد و افزود: اشتغالزايي در زمينه انرژي خورشيدي خوب ارزيابي مي‎شود و تاکنون اقدامات خوبي براي جذب سرمايه‎گذار در اين بخش انجام و نسبت به مکان‎يابي لازم در اين بخش اقدام شده است.

علي نمازي با اشاره به استقبال خوب فعالان اقتصادي براي سرمايه‎گذاري در يزد، همکاري دستگاههاي مختلف براي جذب سرمايه‎گذار در استان، ارائه مشوقهاي لازم و تسهيل در امور مربوط به آن و همچنين تعامل اين اداره کل با فعالان اقتصادي و صاحبان سرمايه را را يادآور شد و اظهار داشت: مجموعه‎هاي لازم نهايت همکاري را در اين بخش دارند.

نايب رئيس مرکز خدمات سرمايه‎گذاري استان يزد با اشاره به نقش سرمايه‎گذاري در رونق اقتصادي، افزايش توليد،کاهش نرخ بيکاري گفت: طي دو سال گذشته توجه خوبي به سرمايه‎گذاري در استان شده و اقدامات اساسي در اين زمينه صورت گرفته است.

وي ايجاد و راه‎اندازي مرکز خدمات سرمايه‎گذاري در استان، مرمت و بازسازي ساختمان اين مرکز، تلاش براي جذب سرمايه‎گذاري و برگزاري 14 نشست سرمايه‎گذاري به رياست استاندار را از جمله اقدامات انجام شده درراستاي جلب توجه مسئولان به اهميت مقوله سرمايه‎گذاري بيان کرد.

مديرکل اقتصاد و دارايي يزد از راه‎اندازي پنجره واحد فيزيکي براي جذب سرمايه‎گذاري در مرکز خدمات سرمايه‎گذاري خبر داد و گفت: اين مجموعه ضمن حمايت از اين بخش، زيرساختهاي لازم را براي سرمايه‎گذاري فراهم و امور مربوط به آن را تسهيل مي‎کند.

وي اعتبارسنجي شرکتهاي متقاضي سرمايه‎گذاري در استان و تلاش براي جذب سرمايه‎هاي آنان را از ديگر فعاليتهاي انجام شده برشمرد و تصريح کرد: خوشبختانه طي دو سال گذشته نگاه استان به اين بخش معطوف است و به دليل حمايتهاي استاني شاهد رشد و رونق آن هستيم.نمازي در بخش ديگري از سخنانش منابع مالي موردنياز براي اجراي طرحهاي آماده سرمايه‎گذاري در استان را 22 هزار ميليارد تومان بيان کرد و گفت: فعالان اقتصادي که اقدام به سرمايه‎گذاري در اين استان کنند از مشوقها و حمايتهاي لازم از جمله در بخش گمرکي، بانکي و مالياتي برخوردار مي‎شوند.اين مسئول از تلاش براي تصويب شيوه‎نامه مرکز خدمات سرمايه‎گذاري در شوراي برنامه‎ريزي و توسعه استان خبر داد و گفت: گرچه اقدامات خوب و موثري در زمينه جذب سرمايه‎گذاري در استان انجام شده است؛ اما معتقديم هنوز در ابتداي راه هستيم و اين بخش نيازمند توجه بيشتر است.

نايب رئيس مرکز خدمات سرمايه‎گذاري يزد با بيان اينکه نوع سرمايه‎گذاري براي مسئولان استان مهم است خاطرنشان کرد: اينکه يزد در برخي شاخصها به عنوان قطب کشور مطرح باشد اقدام خوبي است؛ اما اين موضوع بايد براساس مسير مشخص و برنامه مدون باشد و مقدمه اين امر، تدوين نقشه راه سرمايه‎گذاري در استان است.وي همچنين سرمايه‎گذاري در بخش ميراث فرهنگي و گردشگري را با توجه به وجود ظرفيتهاي آن در استان ضروري دانست و جهتگيري استان را در اين بخش مثبت ارزيابي کرد و گفت: جذب توريسم و گردشگرمحوري توسعه استان مي‎باشد و بايد تلاش کنيم تا از حمايتهاي لازم برخوردار شود.

در اين نشست مديران و رسانه‎ها و خبرنگاران استان پيشنهادات و نظرات خود را در خصوص مسائل مختلف اقتصادي و سرمايه‎گذاري مطرح کردند.

حمايت از سرمايه‎هاي خرد و واحدهاي توليدي کوچک، لزوم جلوگيري از فرار سرمايه از استان، اعتبارسنجي شرکتهاي متقاضي سرمايه‎گذاري در استان، استفاده از ظرفيتهاي سرمايه‎گذاري روستاها در جهت ايجاد اشتغال، لزوم تعامل بيشتر با دستگاههاي مختلف براي جذب سرمايه‎گذاري، لزوم رفع مشکلات مالي و بانکي واحدهاي صنعتي و توليدي، ساماندهي و رصد اعتبارات دستگاههاي اجرايي از جمله مباحث طرح شده توسط رسانه‎هاي استان بود که مديرکل امور اقتصادي و دارايي استان در اين زمينه توضيحاتي ارائه کرد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته