جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1395/10/23 - روزنامه سراسري صبح ايران (پنجشنبه) نسخه شماره 5465

 معاون وزير جهاد کشاورزي:
 ريختن سيب ايراني به درياها و رها کردن آن در بيابان شايعه‌ است 

 
معاون وزير جهاد کشاورزي در امور باغباني گفت: برخي از واردکنندگان ميوه در گمرک کم‌اظهاري مي‌کنند که اين بار گمرک با هوشياري توانست جلوي آنها را بگيرد و 150 تن موز قاچاق در مرز بازرگان متوقف شد.

به گزارش فارس ، محمدعلي طهماسبي در جمع خبرنگاران درباره آخرين وضعيت قاچاق ميوه به کشور گفت: با همکاري ستاد قاچاق مبارزه با کالا و ارز و سازمان تعزيرات حکومتي در مورد پيشگيري قاچاق ميوه به کشور کارهاي خوبي انجام شده تا حدي که حجم قاچاق ميوه به شدت کاهش يافته است و ديگر ميوه به راحتي به کشور قاچاق نمي‌شود.

طهماسبي فرايند مبارزه با قاچاق ميوه را مثبت ارزيابي کرد و گفت: با وجود اينکه اين محصولات دوباره به کشور وارد شده اما روند رو به رشدي ندارد و رسانه‌ها در اين زمينه حضور گسترده‌اي داشتند که سبب ناامن شدن محيط براي قاچاقچيان شد.

وي اظهار اميدواري کرد تا سازمان مرکزي ميادين ميوه و تره‌بار نيز مانع از ورود ميوه قاچاق به مراکز خود شوند چرا که اين مسئله از ورود ميوه‌هاي غيرقانوني به بازار مصرف خرده‌فروشي جلوگيري مي‌کند.وي در پاسخ به اينکه برخي ميوه‌هاي قاچاق از سردخانه‌هاي اطراف تهران وارد بازار مصرف مي‌شود، تصريح کرد: شما چطور به عنوان يک شهروند يا خبرنگار از اين موضوع خبر داريد و مسئولان خبر ندارند؟ اخيراً محموله 150 تني موز قاچاق در مرز بازرگان متوقف شده که حرکت مثبتي به حساب مي‌آيد.طهماسبي با اين پاسخ به طور تلويحي از توضيح بيشتر در مورد انتقال ميوه‌هاي قاچاق از سردخانه‌هاي اطراف تهران به مراکز عرضه طفره رفت.وي ادامه داد: برخي از واردکنندگان در گمرک کم‌اظهاري مي‌کنند که اين‌بار گمرک با هوشياري توانست جلوي آنها را بگيرد.معاون حجتي در واکنش به اخباري مبني بر ريختن سيب ايراني به درياها و رها کردن آن در بيابان گفت: برخي از اين اخبار شايعه‌سازي است و در برخي موارد ممکن است جعل اسناد براي واردات موز در مقابل صادرات سيب باشد اما بايد به آنهايي که مي‌گويند سيب موجود در سردخانه‌هاي اروميه صادر نشده بگوييم پس چه بلايي بر سر آنها آمده است؟ آيا بخش خصوصي حاضر مي‌شود محصول خود را جلوي گاو بريزد؟ بايد در نظر داشت که اين بخش به سادگي از سرمايه خود نمي‌گذرد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته