جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1395/11/28 - روزنامه سراسري صبح ايران (پنجشنبه) نسخه شماره 5495

 رهبر معظم انقلاب اسلامي در ديدار پر شور هزاران نفر از مردم آذربايجان:
 22 بهمن امسال براي انقلاب و ايران اسلامي مايه آبرو شد 

 مردم آذربايجان ، حضور پرشکوه ملت در راهپيمايي 22 بهمن امسال را «مايه آبروي انقلاب و نظام و ايران» خواندند و با تشکر صميمانه‌ي قلبي از مردم خاطرنشان کردند: امسال نه فقط منابع داخلي از افزايش حضور مردم در بسياري از شهرها سخن گفتند بلکه دشمنان انقلاب هم بر خلاف سالهاي قبل، با استفاده از تعابير «ميليوني» به اين حضور عزت‌بخش اذعان کردند و زبان بنده حقيقتاً از اداي تشکر از ملت قاصر است.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري ، ايشان با اشاره به تلاش بي‌وقفه سيا، موساد، دستگاه اطلاعاتي و جاسوسي انگليس و هزينه شدن دلارهاي نفتي قارونها براي فضاسازي بر ضد انقلاب و جمهوري اسلامي گفتند: در تمام طول سال، صدها شبکه ماهواره‌اي، فضاي مجازي و ورشکستگان فراري از ايران، به تحقير و تضعيف و متهم سازي نظام مشغولند اما حضور عظيم ملت همچون باران رحمت الهي، در روز 22 بهمن اين فضاي غبارآلود را پاکيزه مي‌کند و همچون رودخانه‌اي زلال و مبارک، آلودگي‌ها را مي‌زدايد.

حضرت آيت الله خامنه‌اي تأمل در ترکيب جمعيتي راهپيمايي 22 بهمن را ضروري و بسيار مهم برشمردند و افزودند: اکثر اين جمعيت عظيم، دوران تلخ و سياه اختناق طاغوت، پيروزي انقلاب، امام راحل و دفاع مقدس را نديده‌اند اما با احساس و معرفت و روشنفکري و روشن‌بيني به خيابانها مي‌آيند.

ايشان خاطرنشان کردند: حضور اميدآفرين و ايستادگي نسل سوم و چهارم در ميدان دفاع از انقلاب و نظام، نشان‌دهنده رويندگي و بالندگي انقلاب و نکته‌اي بسيار مهم و درخور توجه است.

ايشان خاطرنشان کردند: سال «اقتصاد مقاومتي، اقدام و عمل» در حال پايان يافتن است و مسئولان دولت و ديگر قوا بايد به مردم گزارش دهند در اين زمينه چه کرده اند؟

رهبر انقلاب در همين زمينه افزودند: مسئولان نبايد به مردم بگويند «بايد چنين بشود»، بلکه بايد بگويند «چنين شد».

حضرت آيت الله خامنه‌اي، «بيکاري و رکود و گراني» را از مشکلات مهم کشور خواندند و گفتند: البته مسئولان در تلاش هستند اما ظرفيت‌هاي کشور بيش از اينهاست و راه خروج از مشکلاتِ چند بعدي هم مشخص است.

ايشان به سخنان 6 سال پيش خود در زمينه هدف‌گذاري دشمن براي تشديد فشارهاي اقتصادي و دلسرد شدن مردم اشاره کردند و افزودند: مسئولان بايد به مسائل اقتصادي توجه کامل کنند، البته مسائل فرهنگي و علمي نيز مهم است اما در نگاه کوتاه‌مدت، مسائل اقتصادي در اولويت است.

رهبر انقلاب اسلامي در تحليل هدف واقعي دولت قبلي و فعلي امريکا در تکرار ترفند «تهديد ايران به جنگ» افزودند: امروز هم مثل قبل از گزينه‌هاي نظامي روي ميز حرف مي‌زنند و آن مسئول اروپايي هم به مسئولان ما مي‌گويد «اگر برجام نبود وقوع جنگ حتمي بود»، اما اين حرف يک دروغ محض است و آنها مي خواهند ذهن ما را از جنگ واقعي يعني نبرد اقتصادي منحرف کنند و به جنگ نظامي سوق دهند تا مسئولان کشور از تمرکز در عرصه پيشرفت اقتصادي و توجه به جنگ فرهنگي غربي‌ها با ملت ايران باز بمانند.

رهبر انقلاب اسلامي با استناد به آيه «واعدوا لهم ما استطعتم من قوه» تأکيد کردند: منظور اين آيه فقط توجه به قوه نظامي نيست بلکه معناي آيه اين است که هرچه مي‌توانيد درون خود را از همه نظر قوي کنيد که اين همان استحکام ساخت داخلي است که بارها گفته‌ام.

رهبر انقلاب اسلامي در بخش ديگري از سخنانشان، حادثه 29 بهمن 1356 تبريز را درسي مهم و همچون موتور پيش‌برنده ملت در پيروزي انقلاب اسلامي دانستند و افزودند: مردم آذربايجان در همه تحولات مهم اجتماعي و سياسيِ 130 سال گذشته کشور مانند قضيه تنباکو، مشروطه، نهضت ملي‌شدن صنعت نفت، انقلاب اسلامي و دفاع مقدس از اصلي‌ترين محورهاي مبارزه بوده‌اند و اين، شناسنامه و تاريخ پر افتخار آذربايجان است.

حضرت آيت الله خامنه‌اي، تنوع قوميتهاي مختلف همچون ترک، فارس، لُر، کُرد، عرب و بلوچ را فرصتي ارزشمند براي ايران دانستند و خاطرنشان کردند: دشمن همواره به ايجاد شکاف قوميتي چشم طمع دوخته تا به خيال خود از هر گسلي در کشور استفاده و زلزله ايجاد کند، در حالي‌که هيچ گسلي در کشور وجود ندارد و مردم، يکپارچه و متحد هستند.

اقيانوس عظيم مردم متحد است و با افرادي كه به عاشورا اهانت كردند آشتي نمي كنند

حضرت آيت الله خامنه‌اي از همين زاويه به تعبير مطرح‌شده در روزهاي اخير با عنوان «آشتي ملي» اشاره کردند و با بي‌معني دانستن اين تعبير و انتقاد از پر و بال دادن به آن در روزنامه‌ها، گفتند: مگر مردم با هم قهر هستند که بخواهند آشتي کنند؟ قهري وجود ندارد، البته مردم ما با کساني که در سال 88 به روز عاشوراي حسيني اهانت کردند و با قساوت و لودگي و بي‌حيايي، جوان بسيجي را در خيابان لخت کردند و کتک زدند، قهر هستند و با آنها آشتي هم نمي‌کنند.

ايشان افزودند: البته کساني که با اصل انقلاب مخالف بودند و مي‌گفتند «انتخابات بهانه است و اصل نظام هدف ماست»، عده‌اي معدودند و در مقابل اقيانوس عظيم و پر طراوت ملت ايران، فقط يک قطره کوچک هستند. رهبر انقلاب اسلامي خاطرنشان کردند: مردم ايران در جايي که پاي اسلام، ايران، استقلال و ايستادگي مقابل دشمن در ميان است، با همه وجود ايستاده و با يکديگر متحد و مجتمع هستند، البته ممکن است در فلان قضيه سياسي دو نفر با هم اختلاف‌نظر داشته باشند، اما اين چيز مهم و مؤثري نيست و مسئله‌اي عادي و طبيعي به‌شمارمي‌رود.

حضرت آيت الله خامنه‌اي تأکيد کردند: اقيانوس خروشان، منسجم و متحد ملت بايد روز به روز تقويت شود.رهبر انقلاب با اشاره به شعله هاي اميد مقدس و الهي که همواره دل ملت را گرم کرده است افزودند: با وجود همه پيشرفتها ما تاکنون در تحقق آرمانهاي اسلام و انقلاب، تنها قدمي کوتاه برداشته‌ايم و بايد به سوي جامعه‌ي اسلاميِ عادلانه، پيشرفته، مقتدر و با عزت گامهاي بلندي برداريم که به فضل الهي با ادامه مسير ملت و نظام، قطعاً پيروزي و آينده متعلق به ملت عزيز ايران خواهد بود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته