جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1395/11/28 - روزنامه سراسري صبح ايران (پنجشنبه) نسخه شماره 5495

 تاثير غذاهاي طبيعي بر كاهش بيمار شدن افراد 

 
بيماري نيز با هر عامل و يا جسم زنده و غير جاندار براي ماندگاري به دنبال محل مناسب مي‌گردد همان طوري كه انسان‌ها هم براي طول عمر بيشتر بدنبال مكان و ديگر عوامل مساعد و مناسب‏اند اغلب بيماري‌ها در بدن افراد توانا وآنهايي كه مشغول فعاليت هستند رشد نمي‌كنند و به دنبال افراد بيكار مي‌گردند كه انرژي در بدن آنها كم‌تر است. افرادي كه داراي انرژي مناسب هستند هرگز بيكار نمي‌نشينند و به فعاليت ادامه مي‌دهند و آنهايي كه زودتر بازنشسته مي‌شوند بيشتر پذيراي انواع بيماري‌ها مي‌شوند.

انواع دارو و مواد درمان كننده نيز به دنبال محيط مناسب مي‌گردند تا در آن محيط به مبارزه عليه بيماري مشغول شوند و بدن‌هايي كه محيط مناسبي براي داروها نباشند از درمان با دارو نتيجه‌اي نمي‌گيرند.

مصرف تدريجي داروها بويژه محصولات طبيعي باعث گرايش شخص مصرف كننده به دارو مي‌شود و قدرت درماني وسيله بهبود بيشتر مي‌شود.

از سوئي ديگر افرادي كه از انواع غذاها با طمع و بوهاي مختلف بهره مي‌گيرند بهتر مي‌توان از انواع محصولات درمان كننده و درمان بهره گيرند.

اصولاً افرادي كه از انواع غذاهاي طبيعي و بطور متناوب بهره مي‌گيرند كمتر بيمار مي‌شوند و شرايط مناسب براي رشد بيماري‌ها اغلب در بدن فراهم نمي‌شود و كسانيكه فقط از بعضي مواد خوراك‌ها بويژه غذاها مصنوعي و پخته بهره مي‌گيرند بيشتر دچار انواع بيماري مي‌شوند كه هر بيماري محيط مناسب خود را مي‌طلبد.

به عنوان مثال افرادي كه بيشتر از انواع ترشي‌ها و محصولات غذايي بهره مي‌گيرند بيشتر مبتلا به بيماري‌هاي اسيدي مي‌شوند. زخم معده، افزايش اسيد اوريك خون، خرابي و فساد استخوان‌ها و نسوج، مشكلات كليوي و سوزش ادرار و عرق و غيره بيشتر در اين افراد قابل مشاهده مي‌باشد.

از سوئي ديگر افرادي كه بيشتر از محصولات تلخ و قليايي و مواد الكلي و قليايي و گياهان سبز بهره مي‌گيرند و در نور آفتاب شديد بيشتر مي‌مانند اغلب به بيماري‌هاي كبدي و زردابي و مشكلات قليايي دچار مي‌شوند.

در مقابل افرادي كه از همه غذاهاي اسيد و قليايي، خنثي با طعم و مزه‌هاي گوناگون بهره مي‌گيرند بيماري‌هاي مختلف نمي‌توانند در بدن آنها رشد نمايند.

داروها علاوه‌بر تأثير بر روي بيماري تغييراتي را بر نقاط مختلف بدن و مغز ايجاد مي‌كند. در بعضي از مواقع به راحتي به مصرف يك دارو عادت مي‌كند و در پاره‌اي از مواقع بدن بيمار دارو را بخوبي نمي‌پذيرد و عليه آن ترشحاتي را مي‌سازد كه جنبه دفاعي دارد.

نويسنده دکتر نجم الدين حاجي سيدحسني

گرد آورنده : محمد تقي اشتري دليوند


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته