جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1395/11/28 - روزنامه سراسري صبح ايران (پنجشنبه) نسخه شماره 5495

 درراستاي ترويج غذاهاي سنتي؛
 برگزاري جشنواره غذا در روستاي طاهرآباد بومهن 

 بومهن-ايرج صادقعلي

دومين جشنواره غذاهاي سنتي روستاهاي شهرستان پرديس در روستاي طاهرآباد بومهن برگزار شد.

به گزارش خبرنگار آفرينش؛ اين جشنواره با اهدافي ازجمله ايجاد ارتباط بين روستاييان شهرستان، ترغيب خانواده‌ها به استفاده از غذاهاي سنتي، پرهيز از استفاده از غذاهاي آماده و فست فود و روي آوردن خانواده‌ها به استفاده از محصولات کشاورزي و دامي ارگانيک براي طبخ غذاهاي سالم در سالن اجتماعات روستاي طاهرآباد برگزار شد.

مسئولان شهرستان پرديس ازجمله فرماندار پرديس، بخشدار بومهن، معاون سياسي و انتظامي فرماندار پرديس، اعضاي شوراي بخش بومهن و جمعي از مردم روستاي طاهرآباد بومهن در اين مراسم حضور داشتند.

مرتضي حيدري فرماندار شهرستان پرديس در اين مراسم اين جشنواره‌ها را در ترغيب مردم به حضور در برنامه‌هاي مشارکتي و اجتماعي بسيار مؤثر دانست و اظهار کرد: اين مراسم هم موجب ايجاد روحيه نشاط و اميد در روستا شده و هم زمينه آشنايي بيشتر روستاييان با فرهنگ‌هاي مختلف در شهرستان را فراهم مي‌آورد. اميد صدهزاري دهيار روستاي طاهرآباد نيز ضمن تشکر از مسئولاني که در اين جشنواره حضور پيدا کردند، شرکت مسئولان در برنامه‌هاي روستايي را نشان از توجه و اعتماد مجموعه مديريت شهرستان به روستاييان دانست و گفت: تلاش ما بر اين بود که مراسمي در خور شأن روستاييان برگزار کنيم و استقبال مردم در کنار حضور مسئولان در اين جشنواره نشان از موفقيت ما در اين امر دارد.

در پايان اين جشنواره، از نفرات اول تا پنجم با اهدا لوح تقدير و جوايزي تجليل شد و به همه نفرات شرکت‌کننده در جشنواره هدايايي داده شد.

لازم به ذکر است دهياري طاهرآباد در سال جاري بيش از 10 برنامه در حوزه فرهنگ، خانواده، مذهبي، قرآني، توسعه اجتماعي و آماري، جوانان و آسيب‌هاي اجتماعي اجرا نموده که اهم اقدامات به معاونت جوانان وزارت ورزش و جوانان ارسال‌شده است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته