جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1395/11/28 - روزنامه سراسري صبح ايران (پنجشنبه) نسخه شماره 5495

 «شرلوک هلمز» بالاتر از «دکتر هو» و «لوتر» 

 در نظرسنجي بي‌بي‌سي درباره محبوب‌ترين شخصيت‌هاي سريالي اين شبکه تلويزيوني، «شرلوک هلمز» صدرنشين شد.

به گزارش ايسنا، بي‌بي‌سي در يک نظرسنجي از مخاطبان خود در سراسر جهان خواست تا محبوب‌ترين شخصيت‌هاي سريال‌هاي تلويزيوني محصول اين شبکه را انتخاب کنند و در نهايت «شرلوک هلمز» توانست با اختصاص دادن نزديک به 30 درصد از آراء، در جايگاه نخست قرار گيرد.سريال کاراگاهي «شرلوک هولمز» به کارگرداني «استيون مفات» و «مارک گاتيسبر» اقتباسي جديد از مجموعه داستان‌هاي نوشته «سر آرتور کانن دويل» است و هم‌اکنون «بنديکت کامبربچ» بازيگر معروف انگليسي، ايفاگر نقش اصلي در اين مجموعه تلويزيوني است و «مارتين فريمن» در نقش دکتر «جان واتسون» بازي مي‌کند.

از سال 2009 تاکنون چهار فصل از سريال جديد «شرلوک هلمز» منتشر شده و حق پخش آن نيز به 240 کشور در سطح جهان فروخته شده است.

اولين سريال تلويزني «شرلوک هلمز» بين سال‌هاي 1984 تا 1994 توسط کمپاني «گرانادا تلويزيون» در انگليس ساخته شد که در آن «جرمي برت» در نقش «شرلوک» بازي مي‌کرد. از اين مجموعه خاطره‌انگيز هفت فصل ساخته شد اما به دليل مرگ ناگهاني «جرمي برت» اين پروژه ناتمام باقي ماند و تمام داستان‌هاي «شرلوک هلمز» به سريال تلويزيوني تبديل نشد.

ساخت سريال «شرلوک» که روايت مدرني از داستان‌هاي «کانن دويل» است، در سال‌هاي اخير از سوي شبکه «بي.بي.سي» به شهرت بيشتر اين رمان‌هاي کارآگاهي در سطح بين‌المللي نيز کمک چشمگيري کرده است.در نظرسنجي «بي‌بي‌سي» درباره معروف‌ترين شخصيت‌هاي سريال‌هاي تلويزيوني اين شبکه پس از «شرلوک هلمز»، شخصيت‌هاي «دکتر هو» و «لوتر» در مکان‌هاي دوم و سوم قرار گرفتند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته