جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1395/11/28 - روزنامه سراسري صبح ايران (پنجشنبه) نسخه شماره 5495

 هفته 22 ليگ برتر فوتبال
 جدال سرخ‌آبي با اصفهاني‌ها 

 
ديدارهاي هفته بيست و دوم ليگ برتر فوتبال با مصاف سرخ‌آبي‌ها با حريفان اصفهاني‌شان ادامه مي‌يابد، اين بازي‌ها بعد از داربي جنجالي هفته قبل، هيجان مضاعفي دارند.

ديدارهاي هفته بيست و دوم ليگ برتر فوتبال سه‌شنبه آغاز شد و پيکان با نتيجه 4-3 استقلال خوزستان را شکست داد. امروز نيز ليگ با انجام سه ديدار جذاب ادامه پيدا مي‌کند.

ذوب‌آهن – استقلال؛ جدال براي کسب سهميه

هرچند 9 هفته تا پايان ليگ شانزدهم باقي مانده و هنوز هم تيم‌هايي مانند استقلال و ذوب‌آهن روي کاغذ براي قهرماني شانس دارند اما ديدار فرداي دو تيم، تا حدود زيادي تکليف تيم‌هايي که سهميه ليگ قهرمانان آسيا را کسب مي‌کنند، روشن مي‌کند.

استقلال اکنون با 37 امتياز در رده سوم جدول قرار دارد و ذوب‌آهن با 33 امتياز در تعقيب اين تيم است، اگر آبي‌پوشان در ادامه روند پيروزي‌هاي درخشان خود اين هفته هم برنده از زمين خارج شوند، اختلاف‌شان با تيم چهارم (ذوب‌آهن) را به عدد هفت مي‌رسانند و با توجه به روند خوب نتيجه‌گيري تيم تهراني، بعيد به نظر مي‌رسد که سبزهاي اصفهاني بتوانند در ادامه ليگ خود را به استقلال برسانند.

اما اگر استقلال در اصفهان شکست بخورد، ضمن اين که روند بردهاي متوالي‌اش متوقف مي‌شود و ممکن است يک بار ديگر به دوران افول بازگردد، فاصله ذوب‌آهن با اين تيم به يک امتياز کاهش مي‌يابد و در ادامه فصل هم احتمال جابه‌جايي در رده‌هاي سوم و چهارم جدول وجود خواهد داشت.

فولاد – گسترش فولاد؛ نبرد فولادها در هواي خاکي

هم‌زمان با ديدار ذوب‌آهن و استقلال، در اهواز، فولاد به مصاف گسترش فولاد تبريز مي‌رود. اين روزها اوضاع و احوال خوزستاني‌ها اصلا خوب نيست و علاوه بر گرد و خاک وحشتناکي که هواي اين استان و به ويژه اهواز را آلوده کرده، قطعي آب و برق هم مزيد بر علت شده که مردم اين ديار، از شرايط خود به شدت ناراضي باشند. در چنين شرايطي، گسترش فولاد تبريز مهمان فولاد است تا شايد فوتبال، کمي از آلام خوزستان بکاهد.

پرسپوليس – سپاهان؛ جبران مافات مدعي نخست قهرماني

قرمزپوشان تهراني که به گواه کارشناسان و مردم، بهترين فوتبال ليگ شانزدهم را در زمين به نمايش مي‌گذاشتند، در شهرآورد 84 اسير انگيزه بالاي استقلالي‌ها شدند و شکست تلخي را تجربه کردند. اين تيم غم‌زده حالا با چند مصدوم و محروم بايد به مصاف سپاهان برود. پرسپوليس در اين ديدار خانگي مشکل بسيار بزرگي دارد و آن غيبت سه بازيکن کليدي اين تيم است؛ کمال کاميابي‌نيا و جلال حسيني محروم‌اند و محمد انصاري به دليل برخورد سنگ به سرش پس از دربي، مصدوم است و اين سه تن نمي‌توانند تيم‌شان را برابر سپاهان همراهي کنند.

خط دفاعي نصف و نيمه پرسپوليس، بايد برابر تيمي قرار بگيرد که با زدن 25 گل در 21 بازي قبلي‌اش، عملکرد خوبي در خط حمله داشته ولي از طرفي، 26 گل خورده سپاهان ( تفاضل گل 1-) باعث اميدواري پرسپوليسي‌ها است.

ساير ديدارهاي هفته بيست و دوم ليگ برتر فوتبال، جمعه 29 بهمن برگزار مي‌شود.

پنج‌شنبه 28 بهمن

ذوب‌آهن – استقلال؛ ساعت 15، ورزشگاه فولادشهر اصفهان

فولاد – گسترش فولاد؛ ساعت 15، ورزشگاه غدير اهواز

پرسپوليس – سپاهان؛ ساعت 17:10، ورزشگاه آزادي تهران

جمعه 29 بهمن

سياه‌جامگان – تراکتورسازي؛ ساعت 14:30، ورزشگاه ثامن مشهد

سايپا – صبا؛ ساعت 16، ورزشگاه پاس قوامين تهران

صنعت نفت آبادان – پديده؛ ساعت 16، ورزشگاه تختي آبادان

ماشين‌سازي تبريز – نفت تهران؛ ساعت 16:30، ورزشگاه شهيد باکري تبريز


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته