جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1395/12/07 - روزنامه سراسري صبح ايران(شنبه) نسخه شماره 5502

 تنظيم PHبدن براي جلوگيري از بيماريها 

 
بطور كلي انواع سرطان‌ها در نقاط مختلف بدن در اثر شرايط نامناسبي كه براي زيست طبيعي سلول‌هاي بدن بوجود مي‌آيد ظاهر مي‌شوند. بعنوان مثال افزايش ترشي و اسيديته معده به مدت طولاني و خرابي سلول‌ها در آن ناحيه‌، افزايش ترشي و اسيديته ادرار براي نواحي كليه‌ها، حالب، مثانه و آلت كه باعث اختلالات در نواحي فوق‌الذكر و انهدام سلول‌هاي مزبور مي‌گردد. افزايش هورمون‌هاي جنسي و استرول‌ها و الكل‌هاي چرب در مقادير خيلي زياد در نواحي سينه‌، سيستم جنسي‌، كبد و ساير نقاط و بر هم خوردن PH طبيعي اين مناطق و بوجود آمدن عوارضي در اين سلول‌ها باعث درد و ذرات سرطان‌زا به داخل سلول‌ها و هسته آنها مي‌گردد كه حالت طبيعي سلول در اثرات تركيبات بهم خورده و تقسيم سلول‌ها از حالت طبيعي خارج شده و انبوه سلول‌ها ظاهر مي‌شوند هرگونه تغيير در PH و حالت طبيعي مناطق مختلف بدن و افزايش ترشي و تلخي بيشتر از‌اندازه باعث تباهي بعضي از سلول‌ها و افزايش بي‌رويه تقسيم بعضي ديگر مي‌گردد كه از آن بيماري‌هاي بدخيم ناشي مي‌شود.

كنترل PH و حالت ترشي و تلخي در نقاط مختلف بدن و در مراحل متفاوت زندگي از مسائل اساسي جلوگيري از بروز اين بيماري مي‌باشد و پيري و ضعف كه باعث عدم كنترل PH نقاط مختلف بدن و مايعات مي‌شود وسيله اي براي بروز اين بيماري به حساب مي‌آيد.

افزايش قدرت مغز و بدن واعصاب جهت كنترل و نگه‌داري بدن در حالت‌هاي فعاليت راهي جهت پيش‌گيري از بيماري‌هاي مختلف بشمار مي‌رود. بيماري سرطان نيز از آنها جدا نمي‌باشد و با توانائي بدن پيشرفت آن كاهش مي‌يابد در صورتي كه قدرت بدن رو به كاهش رود رژيم و غذاهاي مصرفي مي‌توانند محيط بدن را از بعضي از جهات تغيير دهند.غذاهاي گياهي محيط را بطرف قليائي و غذاهاي حيواني اسيديته بدن را افزايش مي‌دهند.

نويسنده دکتر نجم الدين حاجي سيدحسني

گرد آورنده : محمد تقي اشتري دليوند


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته