جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1395/12/26 - روزنامه سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 5518

 معاون سياسي امنيتي استاندار زنجان:
 لزوم توجه به مشارکت‎هاي مردمي در رفع نواقص آموزشي 

 زنجان- سميه مصطفوي

معاون سياسي امنيتي استاندار زنجان گفت:براي رفع نواقص موجود در آموزش و پرورش بايد مشارکت‌هاي مردمي را جذب کنيم.سيدبيوک موسوي در جلسه شوراي آموزش و پرورش استان، اظهار کرد: آموزش و پرورش به لحاظ اعتباري وضعيت خوبي ندارد و با وجود سرانه ناچيز، مدارس براي تعمير و تجهيز نيازمند توجه ويژه و مشارکتهاي همه بخشها هستند.وي با بيان اين‌که براي رفع نواقص موجود در آموزش و پرورش بايد مشارکت‌هاي مردمي را جذب کنيم، افزود: ارتقاي شاخص‌هاي موجود بايد با سال 84 مقايسه و منعکس شود؛ چراکه در غير اين صورت در حقوق معلمان و زحمت‌کشان سيستم آموزش و پرورش اجحاف مي‌شود.

معاون سياسي امنيتي استاندار زنجان خاطرنشان کرد: هر حوزه‌اي بايد فعاليت‌هاي مثبت خود را منعکس و اطلاع‌رساني کند تا مردم با کارکرد سازمان‌هاي مختلف آشنا شوند.

موسوي در ادامه گفت: البته بايد از آمارسازي اجتناب کنيم و آمارهاي واقعي ارائه دهيم.

اين مسئول با تاکيد بر اين‌که در سال آينده مديران و متخصصان بايد نحوه ارائه آمار را بياموزند، تصريح کرد: آموزش و پرورش رتبه‌هاي ارزشمندي در همه حوزه‌ها کسب کرده‌اند، البته نقص‌هايي نيز داشته و انعکاس ندادن اقدامات مثبت يکي از اين نقص‌ها به شمار مي‌رود.

موسوي با بيان اينکه به منظور رعايت نکات بهداشتي بايد محل آبخوري مدارس با سرويس بهداستي مجزا باشد و همچنين فراهم کردن صابون مايع جزء ملزومات سرويس‌هاي بهداشتي است، افزود: تا حد امکان مدارس در سرويس‌هاي بهداشتي از صابون مايع استفاده مي‌کنند ولي در مواردي شاهد اين موضوع هستيم که سرويس بهداشتي لوله‌کشي صابون مايع ندارد.

مديرکل آموزش و پرورش استان زنجان نيز با تاکيد بر اين‌که آموزش و پرورش دنبال تحول بنيادين است، گفت: از وضعيت فعلي راضي نيستيم و در پي آن هستيم که سند تحول بنيادين تدوين شود.

مرتضي تمجيدي افزود: تدوين سند تحول بنيادين 6 پيش‌نياز دارد که برنامه درسي، پژوهش و ارزيابي، تربيت معلم، منابع مالي، تامين فضا و مديريت راهبردي را شامل مي‌شود؛ در واقع يکي از موضوعاتي که هميشه آموزش و پرورش را رنج مي‌دهد کمبود فضاي مناسب براي تحصيل است.

در حال حاضر نيز 2200 آموزشگاه در قالب 1700 مدرسه مشغول تعليم و تربيت هستند و برخي مدارس به صورت دو شيفته فعاليت مي‌کنند.

رييس اداره مدارس غيردولتي و توسعه مشارکت‌هاي مردمي اداره‌کل آموزش و پرورش استان زنجان نيز گفت: کسب بيش از 298 رتبه، عنوان و مقام برتر کشوري در سه سال گذشته، همچنين پذيرش 26 مقاله دانش‌آموزي در مرحله نهايي مسابقات جهاني رياضيات در يونان و قبرس از دستاوردهاي آموزش و پرورش استان به شمار مي‌رود. علي بيات افزود: افتتاح و بهره‌برداري از کلينيک دندانپزشکي فرهنگيان زنجان با اعتباري بالغ بر 10 ميليارد ريال و جذب سرمايه‌گذار به مبلغ 130 ميليارد تومان جهت تکميل مرکز آموزشي ـ رفاهي شماره دو زنجان با زيربناي 8000 مترمربع از دستاوردهاي حوزه معاونت توسعه مديريت و پشتيباني آموزش و پرورش استان زنجان محسوب مي‌شود.

وي تصريح کرد: خوشبختانه در طول سال‌هاي گذشته، حوزه معاونت آموزش ابتدايي اداره‌کل آموزش و پرورش استان زنجان نيز به افزايش 14 درصدي پوشش تحصيلي نوآموزان پيش‌دبستاني، افزايش 33 درصدي پوشش تحصيلي نوآموزان پيش‌دبستاني مناطق محروم و روستايي و پوشش 66 درصدي معلمان ابتدايي شرکت‎کننده در طرح درس‌‌پژوهي دست يافته است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته