جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1395/12/26 - روزنامه سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 5518

 تريبون 

 وزير ارتباطات :

پيامک هاي رئيس جمهور به مردم رايگان است

پيامک هاي که رئيس جمهوري به مردم ارسال مي کنند رايگان است و هزينه اي به دولت تحميل نمي کند.

به گزارش ايرنا ،وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات گفت: پيامک هايي که رئيس جمهوري به مناسبت هاي مختلف براي عموم مردم ارسال مي کنند ، رايگان است و بابت ارسال آنها ، هيچگونه هزينه اي به دولت تحميل نمي شود.پيامک هاي که رئيس جمهوري به مردم ارسال مي کنند رايگان است و هزينه اي به دولت تحميل نمي کند'محمود واعظي' در جمع خبرنگاران در حاشيه نشست دولت افزود:از همان ابتدا اپراتورها پيشنهاد کردند که رئيس جمهور مي توانند از طريق اپراتورها بدون هزينه به مردم پيام دهند که ايشان فرمودند من حرفي ندارم.

وي افزود: اپراتورها در ايران و در دنيا رويه اي دارند که برخي از پيامک ها را به طور رايگان نظير پيامک رايگان 'محيط زيست' يا 'روز شهيد' ارسال مي کنند.وي گفت: براي ارسال اين پيامک ها هيچگونه هزينه اي به دولت تحميل نمي شود.

عضو کميسيون اقتصادي ؛

مجلس به دنبال اصلاح قانون ماليات برارزش افزوده طلا است

نائب رئيس کميسيون اقتصادي مجلس با بيان اينکه مجلس به دنبال اصلاح قانون ماليات برارزش افزوه طلا است گفت: پيشنهاد ما دريافت اين ماليات فقط از اجرت محصولات طلا
است.به گزارش مهر، سيدناصر موسوي لارگاني نايب رئيس کميسيون اقتصادي مجلس در همايش هنر صنعت طلا و جواهر ايران با اشاره به بيانات مقام معظم رهبري در حمايت از توليد ملي گفت: اين يک ضروت است که به توليد و کار و کارگر اهميت بدهيم و بايد به توليدکنندگان صنعت طلا و جواهر نيز اهتمام داشته و مشکلات صنفي آنان را رفع کنيم.وي با انتقاد از قانون ماليات برارزش افزوده تصريح کرد: اين قانون داراي مشکلات متعددي است و ما در کميسيون اقتصادي مجلس جلسات زيادي با دولت و سازمان امورمالياتي داشتيم و خواستار اصلاح اين قانون به ويژه در مورد طلا شده‌ايم.

نرخ بيکاري 95 اعلام شد

بر اساس نتايج طرح آمارگيري نيروي کار سال 95 که توسط مرکز آمار ايران منتشر شد، نرخ بيکاري در سال جاري با افزايش 1.4 درصدي، 12.4 درصد اعلام شد.

به گزارش مهر، بر اساس نتايج اين طرح در سال جاري 39.4 درصد جمعيت در سن کار (10 ساله و بيشتر)، از نظر اقتصادي فعال بوده‌اند که نرخ مشارکت اقتصادي را نشان مي‌دهد؛ يعني در گروه شاغلان يا بيکاران قرار گرفته‌اند.همچنين اين نتايج نشان مي‌دهد که نرخ مشارکت اقتصادي در بين زنان نسبت به مردان و در نقاط شهري نسبت به نقاط روستايي کمتر بوده است.بررسي نرخ بيکاري نشان مي‌دهد که 12.4 درصد از جمعيت فعال، بيکار بوده‌اند. بر اساس اين نتايج، نرخ بيکاري در بين زنان نسبت به مردان و در نقاط شهري نسبت به نقاط روستايي بيشتر بوده است.همچنين بررسي سهم اشتغال ناقص که از ديگر شاخص‌هاي نيروي کار محسوب مي‌شود نيز نشان مي‌دهد 10.3 درصد از جمعيت شاغل کشور داراي اشتغال ناقص بوده‌اند. اشتغال ناقص به فردي گفته مي‌شود که در هفته مرجع مورد آمار، حاضر در سر کار يا غايب موقت از محل کار بوده و به دلايل اقتصادي نظير رکود کاري، پيدا نکردن شغل با ساعت کار بيشتر، قرار داشتن در فصل غيرکاري و ... کمتر از 44 ساعت در هفته کار مي‌کند و خواهان انجام کار اضافي است.

اين شاخص در بين مردان بيشتر از زنان و در نقاط روستايي بيشتر از نقاط شهري بوده است.

50 درصد ايرانيان هر هفته نوشابه مصرف مي‌کنند

50 درصد ايرانيان 18 سال به بالا هر هفته نوشابه مصرف مي‌کنند.

به گزارش ايسنا، مرکز آمار ايران اقدام به سنجش رفتار غذايي ايرانيان کرده است، بر اين اساس و در حوزه شهري در سال 1394 حدود 50.8 درصد افراد 18 ساله و بيشتر شهري در هفته نوشابه مصرف کرده‌اند. از اين تعداد حدود 19.3 درصد يک ليوان در هفته و 3.9 درصد بيش از هفت ليوان نوشابه در هفته مصرف کرده‌اند.همچنين 47.4 درصد افراد 18 ساله و بيشتر شهري اظهار کرده‌اند که در سال 1394 در ماه قبل از آمارگيري، فست فود مصرف کرده‌اند. از اين تعداد 18.7 درصد يک‌بار و 2.6 درصد بيش از پنج بار در ماه فست فود مصرف کرده‌اند.علاوه بر اين، 84 درصد افراد 18 ساله و بيشتر شهري در هفته شير مصرف کرده‌اند. از اين تعداد حدود 12 درصد يک ليوان در هفته و 15 درصد بيش از هفت ليوان شير در هفته مصرف کرده‌اند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته