جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1395/12/26 - روزنامه سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 5518

 ميز خبر 

 مرتضي کاظميان، رئيس کنگره زنان موفق ايران:

تاثير گذاري نقش زنان در جامعه

مرتضي کاظميان رئيس کنگره زنان موفق ايران گفت: اين کنگره که نخستين کنگره زنان موفق ايران بود با استقبال بي نظير زنان موفق از سرتاسر ايران و همچنين مسئولان عالي رتبه نظام مواجه شد که علاوه براهميت دادن به جايگاه زن در جامعه نشان داد زنان ايراني با برخورداري ازتحصيلات عاليه و همچنين توانمندي هاي بسيار بالا در جامعه تاثير بسيار زيادي دارند .وي خاطر نشان کرد: با توجه به اينکه زنان نيمي از جامعه را تشکيل مي دهند مي توانند در پست هاي مديريتي و تصميم گيري حضور چشم گيري داشته باشند .

کاظميان اعلام کرد : يکي از مزيت هاي برگزاري اين کنگره اين بود که توانستيم با هدف گذاري هاي مطلوب، توانمندي زنان ايران را در داخل کشور و همچنين در عرصه هاي بين المللي با برگزاري پنل ها و کارگاه هاي تخصصي و سخنراني هاي متعدد به وسيله زنان موفق و صاحب انديشه و فرهيخته جامعه را از وجوشان آگاه کنيم و مسئولان نيز پي به توانمندي هاي تاثير گذار آنها ببرند .

وي ابراز اميدواري کرد : برگزاري اين گونه کنگره ها در جهت معرفي زن ايراني و تاثير گذاري آن در جامعه و همچنين نگاه مثبت فرهنگ اسلامي و ايراني به جايگاه زنان در جامعه بيش از پيش مورد توجه زنان و بخصوص مسئولان قرار گيرد.کاظميان بيان کرد: اين کنگره با هدف بهره مندي جامعه از سرمايه انساني بانوان توانمند در فرآيند توسعه پايدار و متوازن با رويکردانديشه هاي اسلامي درجهت اعتلا و سربلندي کشور و دستيابي به اهداف از پيش تعيين شده برگزارشد .

رئيس کنگره زنان موفق ايران ادامه داد: تقدير از وزرا و استانداران، ويژه برنامه ارتحال آيت الله هاشمي رفسنجاني، پنل هاي تخصصي، ارائه مقالات برگزيده، کارگاه هاي آموزشي، نشست هاي تخصصي، سخنراني هاي کليدي، سخنراني هاي بين المللي اين کنگره و مهمانان ويژه از حوزه معاونين و مشاورين، وزرا، کارآفرينان، هنرمندان، اهالي رسانه ها، شعرا،دانشگاهيان، استانداران، حوزه علميه، مشاوران و روانشناسان، سخنراني هاي انگيزشي با موضوعات مختلف در حوزه بانوان از جمله برنامه هاي ارائه شده در اين کنگره بود.

کاظميان گفت :در کنگره زنان موفق ايران بيش از 10 پنل و نشست تخصصي، کارگاه هاي آموزشي و سخنراني هاي کليدي با موضوعاتي عميق و علمي، تخصصي، کاربردي و به روز به همراه اعطاي گواهينامه معتبر ازسوي وزارتخانه ها و سازمانهاي مختلف از جمله وزارت ارتباطات و فناوري اطلاعات، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعي، مرکز مطالعات زنان دانشگاه تهران، پژوهشکده زنان دانشگاه الزهرا و دانشگاه بين المللي امام خميني (ره) و... در سالن هاي مختلف دانشگاه شهيدبهشتي برگزارشد .

وي تاکيد کرد:ازميان 250 مقاله ارسال شده توسط زنان فرهيخته کشورمان به دبيرخانه کنگره 12 مقاله به منظور ارائه سخنراني دراين کنگره گرديد وازميان آنها 41 مقاله به عنوان پوستر پذيرش شده، 98 مقاله به عنوان پذيرش در کتابچه همايش پذيرش شده است که کتابچه الکترونيکي اين مقالات در حال آماده سازي مي باشد.

وي تاکيد کرد:اگرچه اين گنگره اولين کنگره زنان موفق در اين سطح بود که برگزار شد ،اما علاوه بر استقبال بسيار خوب زنان موفق و مسئولان مي توان گفت که نتايج حاصل از برگزاري اين کنگره مي تواند شروعي اميدوار کننده براي حضور گسترده زنان در پست هاي مديريتي و نگاه مثبت جامعه و مسئولان به حوزه زنان باشد و همواره بانوان را در جامعه جدي تر بگيرند و سرآغازي برا ي ديگر کنگره ها دراين زمينه باشد .

جزئيات شيفت نوروزي پليس +10 و گذرنامه

سخنگوي ناجا با اعلام خبر افزايش ساعت کاري مراکز تعويض پلاک، جزييات فعاليت دفاتر پليس +10 و گذرنامه را در نوروز تشريح کرد.

به گزارش تسنيم سردار سعيد منتظرالمهدي در خصوص افزايش ساعت کار مراکز تعويض پلاک در روزهاي پاياني سال اظهار داشت: مراکز تعويض پلاک پليس تا روز 28 اسفندماه سال جاري فعال بوده و از ساعت 7 صبح تا 8 شب، خدمات خود را به هموطنان ارائه خواهند داد.

سخنگوي ناجا افزود: همچنين از تاريخ 28 اسفند تا 5 فروردين، مراکز تعويض پلاک تعطيل بوده و از روز پنجم فروردين ماه طبق روال عادي و تا ساعت 14 خدمات خود را عرضه خواهند کرد.

وي در خصوص ساعت کاري دفاتر پليس 10+1 نيز گفت: با توجه به برنامه ريزي هاي انجام شده، تعدادي از اين دفاتر جهت خدمت رساني به هموطنان فعال هستند و در روزهاي يکم، دوم و سوم فروردين ماه از ساعت 9 الي 14 آماده پاسخگويي به مراجعان هستند و ساعت کاري آنها در ساير روزهاي اداري نوروز همچون قبل است.

منتظرالمهدي در پايان درخصوص فعاليت پليس گذرنامه نيز خاطرنشان کرد: همکاران ما در اين بخش در تعطيلات نوروز از شنبه تا چهارشنبه از ساعت 7 تا 14 و پنجشنبه ها از ساعت 7 تا 12 خدمات خود را ارايه خواهند داد.

10جانباخته و 2351 مصدوم حاصل بازي با مواد محترقه در ايام پاياني سال

سرپرست اورژانس کشور به جزييات تلفات چهارشنبه پايان سال از روز 17 اسفند تا آخرين ساعات روز 24 اسفند پرداخت.

به گزارش تسنيم، چهارشنبه پايان سال 95 نيز با تمام حواشي و تلفات آن گذشت، به طوري که به گفته پيرحسين کوليوند - سرپرست مرکز مديريت حوادث و فوريت‌هاي پزشکي کشور از روز 17 اسفند که نخستين مصدومان چهارشنبه پايان سال گزارش شد تا آخرين ساعات روز 24 اسفند بالغ بر دو هزار و 351 نفر مصدوم شدند که 600 نفر تحت بستري قرار گرفتند که تاکنون نيز 442 نفر بستري بوده و مابقي نيز مرخص شدند.

سرپرست مرکز مديريت حوادث و فوريت‌هاي پزشکي کشور ادامه داد: متاسفانه قبل از روز 24 اسفند 7 نفر بر اثر حوادث چهارشنبه پايان سال در اردبيل جانباخته بودند و ديشب نيز سه نفر جانباخته ديگر به اين آمار اضافه شد.

کوليوند با بيان اينکه هم اکنون 5 نفر نيز در ICU بستري هستند، گفت: در مجموع به طور کلي شاهد کاهش 50 درصدي تلفات بوديم به طوري که 40 درصد در خدمات سرپايي و 60 درصد در قسمت بستري نسبت به سال گذشته با کاهش آمار مصدومان چهارشنبه پايان سال مواجه شديم.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته