جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1395/12/26 - روزنامه سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 5518

 خبرها 

خدمات مترو از امروز و جمعه آخر سال

مديرعامل شرکت بهره برداري مترو تهران و حومه گفت: مترو تهران با توجه به استقبال گسترده مسافران از اين ناوگان در روزهاي پاياني سال، اقدام به ارائه خدمات ويژه به خصوص در پنجشنبه و جمعه آخر سال خواهد کرد.

به گزارش ايلنا، محمد احمدي بافنده با اشاره به سنت حسنه زيارت اهل قبور و شهدا در امروز و جمعه آخر سال اظهار داشت: به منظور سهولت تردد مسافران در مسيرهاي منتهي به بهشت زهرا (سلام الله عليها)، فاصله گذر حرکت قطارها در خط يک از ساعت 9 تا 20 هر پنج دقيقه خواهد بود.

وي با اشاره به اينکه امروز و جمعه (26 و 27 اسفند) ، حرکت قطارها در ساير خطوط (4،3،2 و 5) همانند روزهاي تعطيل است گفت: آمادگي براي اعزام قطارهاي فوق العاده وجود دارد.

مديرعامل شرکت بهره برداري مترو تهران در ادامه از کاهش فاصله گذر حرکت قطارها در روز 29 اسفند خبر داد و گفت: در اين روز فاصله گذر حرکت قطارها در خط 1 و 2 مترو تهران از ساعت 9 تا 18 هر 6 دقيقه يکبار است.

احمدي بافنده با بيان اينکه در اين روز فاصله گذر حرکت قطارهاي خط سه از 20 به 15 دقيقه مي‌رسد افزود: در خط 4 نيز قطارها از ساعت 9 صبح تا 14 با فاصله گذر 6 دقيقه حرکت مي‌کنند و از ساعت 14 تا پايان مسافرگيري فاصله گذر 8 دقيقه خواهد بود.

وي خاطرنشان کرد: زمان سرويس دهي مترو تهران به مسافران تا روز يکشنبه 29 اسفند با يک ساعت افزايش تا ساعت 23:30 ادامه دارد.

فراخوان مشمولان متولد سالهاي 55 تا 78 براي تعيين تکليف وضعيت خدمت

سازمان وظيفه عمومي نيروي انتظامي مشمولان غايب و غيرغايب متولد سالهاي 55 تا 78 را براي تعيين تکليف وضعيت خدمت سربازي فراخواند.

به گزارش مهر، سازمان وظيفه عمومي ناجا، طبق اطلاعيه‌اي اعلام کرد تمامي مشمولان غايب و غيرغايب متولد سال‌هاي 55–78 با توجه به قانون خدمت وظيفه عمومي بايد براي تعيين تکليف وضعيت خدمت خود از طريق دفاتر خدمات الکترونيکي پليس +10 اقدام کنند.

همجنين افرادي که قبل از سن مشموليت ترک تحصيل کرده و يا فارغ‌التحصيل شده‌اند با ورود به سن 18 سال تمام، شش ماه مهلت دارند تا وضعيت خدمتي خود را مشخص کنند.

لازم است ذکر شود دانش آموزان، دانشجويان و طلاب علوم ديني مشمول که داراي معافيت تحصيلي بوده و برابر سقف سنوات تحصيلي تعيين شده مشغول به تحصيل هستند در صورت ترک تحصيل، انصراف، اخراج يا فراغت از تحصيل حداکثر به مدت يک سال مهلت معرفي خواهند داشت.

بنابراين گزارش، متعهدين خدمت در نيروهاي مسلح يا دستگاه‌هاي دولتي که قبل از اتمام تعهد به هر دليل شرايط ادامه خدمت را ندارند از تاريخ انصراف از تعهد، حداکثر به مدت 6 ماه مهلت داشته تا با مراجعه به دفاتر پليس+10 براي ادامه خدمت دوره ضرورت اقدام کنند.

در اين اطلاعيه آمده است: مشمولان داراي معافيت موقت پزشکي يا کفالت، پس از انقضاي مدت اعتبار آن بايد ظرف مدت يک ماه براي رسيدگي مجدد به وضعيت خدمتي خود به دفاتر پليس +10 مراجعه کنند.

براساس اين گزارش مشمولاني که در مهلت تعيين شده، وضعيت خدمتي خود را مشخص نکنند وارد غيبت شده و برابر ماده 58 قانون خدمت وظيفه عمومي، مدت خدمت ضرورت آنان اضافه مي‌شود و با محروميت‌هاي اجتماعي از جمله عدم استخدام، دريافت وام و خدمات بانکي مواجه خواهند شد.

در اين اطلاعيه درباره? ماده 58 قانون خدمت وظيفه عمومي آمده است: مشمولاني که مدت غيبت اوليه آنها تا سه ماه باشد سه ماه اضافه خدمت و چنانچه مدت غيبت اوليه آنها بيشتر از سه ماه باشد تا شش ماه اضافه خواهند داشت. همچنين مشمولاني که مدت غيبت اوليه آنها بيش از يک سال است، علاوه بر شش ماه اضافه خدمت، فراري نيز محسوب شده و به مراجع قضايي معرفي مي‌شوند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته