جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1396/01/21 - روزنامه سراسري صبح ايران(دوشنبه) نسخه شماره 5525

 شگفتيها و توانايي هاي مغز انسان 

 
انواع پروتئين‌ها توانايي مغز را افزايش داده و با قندهاي طبيعي كار مغز بيشتر مي‌شود، چربي‌ها براي نرمي نسوج مغز نيز در حد مناسب داراي ارزش مي‌باشد و ويتامين‌ها براي سرزندگي و خوبي و خوشي جان و جسم لازم مي‌باشد. املاح معدني كلسيم و آهن و ساير تركيبات براي استحكام جمجمه و افزايش مقاومت لازم و ضروري است و كسانيكه به كارهاي فكر و مغزي و روحي مشغولند از پروتئين سبك بايد بيشتر بهره گيرند كه مصرف فوق‌العاده گوشت و پروتئين‌هاي حيواني موجب افزايش بي‌اندازه جريان الكتريسيته و ايجاد عصبانيت و حالت تهاجمي مي‌شوند.

مغز انسان‌ها با مصرف غذاها، محيط و انرژي‌هاي آن، آموزش و تعليمات و انواع انرژي‌هاي القايي داراي گوناگوني در افكار رفتار، خاصيت دفاعي و ديگر اعمال مي‌شوند و كسانيكه مغز پاك و بدون مواد زائد دارند بهتر مي‌توانند مسائل را درك كرده عكس‌العمل مناسب از خود بروز دهند.

بهداشت و تمرينات مغزي بسيار با اهميت بوده و كسانيكه به نگه‌داري و تغذيه توجه مي‌كنند و عكس‌العمل‌هاي خود را كنترل مي‌كنند داراي زندگي زيبا و لذت بخش مي‌باشند اغلب اختلاف‌ها، جنگ‌ها و خون‌ريزي‌ها مربوط به افرادي است كه داراي دانش كمتر نسبت به حيات انسان‌ها دارند و خواسته‌هاي بعضي از اين افراد مخالف توانايي و خواسته‌هاي ديگران مي‌باشند.

نويسنده دکتر نجم الدين حاجي سيدحسني

گرد آورنده : محمد تقي اشتري دليوند


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته