جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1396/01/31 - روزنامه سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 5533

 رهبر معظم انقلاب اسلامي در ديدار فرماندهان و جمعي از يگانهاي نيروهاي چهارگانه ارتش:
 انتخابات بايد گسترده، سالم، پر شور و با امنيت برگزار شود 

 حضرت آيت الله خامنه‌اي رهبر معظم انقلاب اسلامي در ديدار فرماندهان و جمعي از يگانهاي نيروهاي چهارگانه ارتش به مناسبت روز ارتش و نيروي زميني با اشاره به نقش اقتدار، توانايي‌ها و انگيزه بالاي ارتش در تأمين امنيت کشور، نيروهاي نظامي را يکي از مؤلفه هاي تأمين امنيت برشمردند و با تأکيد بر تأثير عملکرد دستگاههاي اقتصادي، علمي و تحقيقاتي، و آموزشي و فرهنگي در جلوگيري از به نتيجه رسيدن اهداف دشمن، اولويت درجه يک کشور را مسائل اقتصادي دانستند و گفتند: اصلي ترين وظيفه مسئولان، پيگيري سياستهاي اقتصاد مقاومتي بويژه در بخش اشتغال و توليد و تلاش جدي براي حل مشکلات معيشتي مردم و همچنين ايستادگي در مقابل ابرقدرتها و نترسيدن از تشر آنها است.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري ، رهبر انقلاب اسلامي همچنين با اشاره به انتخابات 29 ارديبهشت، انتخابات در نظام جمهوري اسلامي را نماد مردم سالاري اسلامي و مايه عزت و افتخار و قدرت و سربلندي دانستند و تأکيد کردند: بايد مردم، مسئولان و نامزدها، انتخابات را قدر بدانند و زمينه يک انتخابات پرشور و شوق و با نشاط، سالم، با امنيت و گسترده را فراهم کنند.

حضرت آيت الله خامنه اي در اين ديدار با گراميداشت روز ارتش و تجليل از خانواده ها و همسران و فرزندان ارتشيان به عنوان همسنگران و همرزمان واقعي آنها، تعيين روز ارتش بوسيله امام (ره) را يکي از بهترين و هوشمندانه‌ترين اقدامات امام راحل برشمردند و گفتند: اين اقدام علاوه بر مستحکم کردن پايه هاي ارتش جمهوري اسلامي، موجب يأس و نااميدي بسياري از توطئه گران، در آن زمان شد.

ايشان با تأکيد بر اينکه تعيين روز ارتش از جانب امام خميني (ره) به معناي پذيرش هويت ارتش با همه مختصات و شرايط آن در ابتداي پيروزي انقلاب بود، افزودند: حفظ و تقويت ارتش، اعتقاد قلبي و عميق امام(ره) بود و اين تصميم صحيح امام موجب شد ارتش در همه قضاياي بعد از انقلاب، خوش بدرخشد.

رهبر انقلاب اسلامي، ايستادگي در مقابل توطئه هاي دروني را يکي از نمونه هاي کارنامه درخشان ارتش برشمردند و گفتند: نقش آفريني ارتش در دوران دفاع مقدس و ارائه جلوه هاي عملي از سطوح بالاي اخلاق و معنويت در کنار قدرت رزمي، يکي ديگر از افتخارات آن است.

حضرت آيت الله خامنه اي، شهيدان صياد شيرازي و بابايي و بسياري از شهداي ارتش را الگوهاي عملي از اخلاق و معنويت خواندند و تأکيد کردند: ارتش جمهوري اسلامي امروز يک نيروي فکري و معنوي و داراي انگيزه هاي پاک و مقدس است که اين يکي از آثار مهم اقدام امام در تعيين اين روز است و بايد اين ارزشها قدر دانسته و تقويت شوند.

ايشان با تأکيد بر لزوم افزايش آمادگي هاي روحي و معنوي ارتش، به نقش مهم نيروهاي مسلح در تأمين امنيت اشاره کردند و افزودند: امنيت براي يک کشور بسيار مهم است و هرچه نيروهاي مسلح مقتدرتر و پرانگيزه تر باشند، اين اقتدار حتي اگر با تحرک نظامي هم همراه نباشد، زمينه ساز ايجاد امنيت خواهد بود.

فرمانده کل قوا، فرماندهان ارتش را به تربيت انسانهايي که بتوانند الگو باشند توصيه و خاطرنشان کردند: روز به روز بايد الگوهاي اخلاقي همچون شهيد صياد و شهيد بابايي در سازمان بزرگ و داراي شوکت ارتش افزايش يابد.

رهبر انقلاب اسلامي با تأکيد بر اينکه نيروهاي مسلح از مهمترين حصارهاي تأمين امنيت براي مردم بشمار مي روند، افزودند: علاوه بر نيروهاي مسلح، مجموعه ها و دستگاههاي اقتصادي، آموزشي، علمي و تحقيقاتي و فرهنگي نيز اگر در جهت مقابله با اهداف دشمن و به عنوان بخش هاي تکميل کننده يکديگر، عمل کنند، قطعاً هماهنگ با نيروهاي مسلح، زمينه ساز حفظ و تقويت امنيت ملي و توسعه و پيشرفت کشور خواهند شد.

حضرت آيت الله خامنه اي يکي از طراحي هاي اصلي دشمن را، استفاده از نقاط ضعف و مشکلات اقتصادي براي ضربه زدن به ملت ايران، دانستند و خاطرنشان کردند: به همين علت در سالهاي اخير شعارهاي اقتصادي برگزيده و برجسته شدند.

برروي مسئله معيشت مردم و نيروهاي مسلح و تقويت اقتصاد كشور تاكيد دارم

ايشان تقويت بنيه اقتصادي کشور را حساس ترين و کليدي ترين موضوع برشمردند و گفتند: بر همين اساس بر اجراي سياستهاي اقتصادي مقاومتي به عنوان يک مجموعه «کار و حرکت و اقدام» بويژه بر موضوع اشتغال و توليد و همچنين مسائل معيشتي مردم و کارکنان دستگاههاي مختلف از جمله نيروهاي مسلح تأکيد دارم.

رهبر انقلاب اسلامي با اشاره به تمرکز بدخواهان نظام اسلامي براي استفاده از نقاط ضعف اقتصادي به منظور ايجاد اخلال، خاطرنشان کردند: وقتي انگيزه و هدف دشمن مشخص است، قاعدتاً بايد انگيزه مسئولان براي اجراي سياستهاي اقتصاد مقاومتي افزايش يابد و من همه اين مسائل را که ديدگاه کارشناسان زبده اقتصادي است، به طور مشروح و خصوصي براي مسئولان نيز بيان کرده ام.

حضرت آيت الله خامنه اي افزودند: توقع من از مسئولان اين است که وقتي انگيزه دشمن را براي استفاده از نقاط ضعف اقتصادي مي بينند، درصدد برطرف کردن نقاط ضعف اقتصادي و بستن منافذ برآيند.ايشان تأکيد کردند: البته نظام جمهوري اسلامي و ملت ايران، نقاط قوت فراواني دارند و علت سربلندي ملت در مقابل توطئه هاي گوناگون، از ابتداي پيروزي انقلاب تاکنون همين نقاط قوت عجيب است که از لحاظ کميت و کيفيت، از نقاط ضعف بيشتر هستند.

رهبر انقلاب اسلامي يکي از اين نقاط قوت برجسته را روحيه شجاعت و ايستادگي ملت ايران در برابر تشرها و اخم هاي ابرقدرتها دانستند و افزودند: يکي از شگردهاي قدرتهاي متجاوز، براي ترساندن ملتها و دولتها و وادار کردن آنها به تأمين منافع نامشروع خود، تشر زدن و از خود بزرگنمايي نشان دادن است.

حضرت آيت الله خامنه اي گفتند: براي يک کشور بدترين حالت آن است که مسئولان آن کشور، از تشر دشمن بترسند زيرا اين کار در را براي ورود، تجاوز و تعرض او باز مي کند.

ايشان خاطرنشان کردند: در اينکه امور کشور را بايد با عقل و تدبير و حکمت انجام داد، هيچ ترديدي وجود ندارد اما اين تدبير و حکمت بايد همراه با شجاعت باشد.

رهبر انقلاب اسلامي تأکيد کردند: ترسيدن و دلهره از تشر دشمن و تحت تأثير اخم قدرتمندان قرار گرفتن اولِ بدبختي است.

حضرت آيت الله خامنه اي افزودند: اگر کسي هم مي خواهد بترسد، اشکالي ندارد اما از طرف ملت و به حساب مردم نترسد زيرا ملت ايران ايستاده است.

ترس مسئولان از تهديد و تشر دشمن ، در را براي تجاوز و تعرض او باز مي كند

ايشان با اشاره به انواع توطئه ها از ابتداي پيروزي انقلاب اسلامي تاکنون، خاطرنشان کردند: اگر بنا بود جمهوري اسلامي و ملت ايران از قدرتها بترسد و در مقابل آنها عقب نشيني کند، اکنون ديگر هيچ اثر و نشاني از ايران و ايراني باقي نمي ماند.

رهبر انقلاب اسلامي تأکيد کردند: دشمن اعم از امريکا و بزرگتر از امريکا، در مقابل نظامي که به مردم خود متصل است و مردم و ملت خود را دوست دارد و ملت نيز آن نظام را دوست دارند و در مقابل دشمن مقاوم هستند، هيچ غلطي نمي تواند بکند.

حضرت آيت الله خامنه اي با اشاره به اينکه در دشمني قدرتهاي زورگو بويژه امريکا، با ملت ايران هيچ ترديدي نيست افزودند: اينکه بگويند با فلان فرد موافق هستند و با او ملاحظه خواهند کرد، حرف نادرستي است زيرا دشمني آنها از زمان امام (ره) و بعد از امام و در زمان دولتهاي گوناگون که با سلايق مختلف، بر سر کار بودند، همواره ادامه داشته است.

ايشان با تأکيد بر اينکه بايد اقتدار و ايستادگي ملت ايران و تأثيرناپذيري ملت از تشر امريکا و برخي کشورهاي اروپايي ادامه پيدا کند، خاطرنشان کردند: بخش مهمي از ادامه ايستادگي و نهراسيدن از دشمن، بعهده نيروهاي مسلح، و بخش عمده آن بر عهده اقتصاديون و مجموعه هاي فرهنگي، آموزشي، بخصوص متصديان بخش هاي علمي و تحقيقاتي است.

رهبر انقلاب اسلامي در بخش پاياني سخنانشان با اشاره به انتخابات پيشِ رو، انتخابات را از افتخارات ملت ايران و مايه عزت، قدرت، روسفيدي و سربلندي ملت ايران در دنيا خواندند و افزودند: بدخواهان به‌دنبال نشان دادن اسلام و معنويت در نقطه مقابل مردمسالاري بودند، اما جمهوري اسلامي، با مردمسالاري اسلامي و انتخابات، غلط بودن اين حرف را نشان داد.

حضرت آيت الله خامنه‌اي گفتند: همه ملت در انتخابات احساس مي‌کنند که کليد کارهاي کشور در دست خودشان است و آنان هستند که عناصر اصلي کشور را معين مي‌کنند.

ايشان با تأکيد بر اينکه همه مردم، نامزدها، دولت و دست‌اندرکاران بايد قدر انتخابات را بدانند و آن را گرامي بدارند، افزودند: بايد انتخاباتي گسترده، با شور و شوق و نشاط ، سالم و همراه با امنيت برگزار شود و چنين انتخابات و ذخيره‌اي، به کشور مصونيت بسياري خواهد داد.رهبر انقلاب اسلامي با اشاره به مطالب وسوسه‌انگيز رسانه‌هاي دشمن و تلاش خصمانه آنان براي خراب کردن انتخابات، خاطرنشان کردند: ملت ايران با همين بيداري و هوشياري که همواره نشان داده است، در مقابل اين حرکت عمل خواهد کرد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته