جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1396/01/31 - روزنامه سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 5533

 ميز خبر 

 در دانشگاه تربيت مدرس صورت مي‌گيرد؛

برگزاري المپياد علمي دانشجويي غيرمتمرکز دانشگاه‏هاي قطب يک کشور

بيست و دومين المپياد علمي دانشجويي غير متمرکز دانشگاههاي قطب يک کشور سال 96 در روزهاي 14 و 15 ارديبهشت ماه در دانشگاه تربيت مدرس برگزار مي‎شود.

به گزارش خبرگزاري مهر به نقل از دانشگاه تربيت مدرس، بيست و دومين المپياد علمي دانشجويي غير متمرکز دانشگاههاي قطب يک کشور دانشگاه هاي استان تهران (به مرکزيت يکي از دانشگاههاي شهر تهران) با همکاري مشترک سازمان سنجش آموزش کشور و دانشگاه تربيت مدرس در 19 مجموعه رشته و با حضور حدود 500 داوطلب برگزار مي‎‏شود.

شرکت کنندگان المپياد علمي دانشجويي غير متمرکز در مجموعه رشته‏هاي فيزيک، شيمي، رياضي، آمار، زيست‏شناسي، حقوق، الهيات و معارف اسلامي، زبان و ادبيات فارسي، علوم تربيتي، علوم اقتصادي، علوم زمين، علوم جغرافيايي، مهندسي مواد و متالوژي، مهندسي برق، مهندسي شيمي، مهندسي عمران، مهندسي کامپيوتر، مهندسي مکانيک، و مهندسي کشاورزي (زراعت و اصلاح نباتات) با يکديگر به رقابت مي‏پردازند.

المپياد علمي دانشجويي کشور از سال 75 به وسيله سازمان سنجش آموزش کشور و به دو روش متمرکز و غير متمرکز برگزار مي‎شود.

در روش غير متمرکز دانشگاههاي کشور به 8 قطب دانشگاهي تقسيم مي‏شوند و تيمهاي معرفي شده هر دانشگاه درقطبهاي هشتگانه به صورت همزمان با يکديگر به رقابت مي‏پردازند.

از سوي معاون پژوهش و فناوري دانشگاه آزاد اسلامي؛

جزئيات نحوه ارزيابي پايان‌نامه‌هاي ‌ارشد دانشگاه آزاد اعلام شد

معاون پژوهش و فناوري دانشگاه آزاد اسلامي با ابلاغ بخشنامه‌اي اعلام کرد که ملاک ارزيابي پايان‌نامه کارشناسي‌ارشد به صورت کيفي بوده و در ميانگين معدل کل لحاظ نمي‌شود.

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاري آنا از روابط عمومي دانشگاه آزاد اسلامي، دکتر ابراهيم واشقاني‌فراهاني گفت: «براي اجراي مصوبه جلسه هيات رييسه دانشگاه و با هدف افزايش کيفيت پايان‌نامه‌هاي کارشناسي‌ارشد، روش ارزيابي آموزشي و پژوهشي پايان‌نامه‌هاي دانشجويان کارشناسي‌ارشد (از ورودي نيمسال اول مهر95 به بعد) در بخشنامه‌اي ابلاغ شده است.

براساس اين بخشنامه درجه عالي از سوي هيات داوران به پايان‌نامه‌هايي داده مي‌شود که پذيرش يا چاپ حداقل يک مقاله مستخرج از آن در يکي از مجلات معتبر داخلي مورد تاييد وزارت‌هاي علوم و بهداشت يا بين‌المللي متناسب با رشته مربوط (ISI داراي ضريب تاثير يا مجلات دانشگاه آزاد اسلامي داراي نمايه ESI يا Scopus يا PubMed براي رشته‌هاي غير علوم انساني و هنر) و علمي پژوهشي دو وزارت مرتبط براي رشته‌هاي علوم انساني و هنر ارائه شود.واشقاني فراهاني گفت: «همچنين "درجه بسيار خوب" به پايان‌نامه‌هايي داده مي‌شود که گواهي معتبر فرستادن (Submission) مقاله مستخرج از آن در يکي از مجلات معتبر داخلي يا بين‌المللي متناسب با رشته مربوط ارائه شود.»او افزود: « "ساير درجات" نيز به پايان‌نامه‌هايي داده مي‌شود که داراي هيچ يک از شرايط بالا نباشد.»معاون پژوهش و فناوري دانشگاه آزاد اسلامي درباره نحوه ارزيابي مجلات بين‌المللي نيز گفت: «ارزيابي مجلات معتبر بين‌المللي بايد از سوي گروه آموزشي و تاييد شوراي پژوهش و فناوري واحد دانشگاهي انجام شود و مسئوليت اجراي درست آن بر عهده معاونت پژوهش و فناوري واحد دانشگاهي است. اما در صورت اطمينان نيافتن از اعتبار مجله، بايد از اداره کل گسترش علم و علم‌سنجي دانشگاه استعلام شود.»او گفت: «بديهي است که شرايط تعيين‌شده در بالا يکي از معيارهاي ارزيابي کيفيت پايان‌نامه است و افزون بر آن، بايد نظر هيات داوران و استاد راهنما نيز لحاظ شود. اما چنانچه دانشجو پس از دفاع و پيش از صدور مدرک تحصيلي خود، گواهي معتبر پذيرش يا چاپ مقاله در مجلات معتبر داخلي يا بين‌المللي متناسب با رشته مربوط را ارائه کند، معاونت پژوهش و فناوري واحد دانشگاهي مجاز است در صورت‌جلسه دفاع درجه ايشان را به يک درجه بالاتر ارتقا دهد و يک نسخه از سوابق ارتقا را به معاونت پژوهش و فناوري سازمان مرکزي ارسال کند.»به گفته واشقاني فراهاني ملاک ارزيابي پايان‌نامه کارشناسي‌ارشد به صورت کيفي است و در ميانگين معدل کل لحاظ نمي‌شود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته