جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1396/01/31 - روزنامه سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 5533

 خبــر 

 مديرعامل شرکت گاز استان آذربايجان شرقي بيان داشت :

اجراي 140 طرح با اعتباري بالغ بر 3000 ميليارد ريال در حال اجرا است

تبريز-توفيقي

مديرعامل شرکت گاز استان آذربايجان شرقي از اجراي 140 پروژه در سطح شرکت گاز استان با اعتباري بالغ بر 3000 ميليارد ريال خبر داد.

ولي‌اله ديني مديرعامل شرکت گاز استان آذربايجان شرقي با اعلام اين مطلب گفت: 1696روستاي استان با تحت پوشش قرار دادن 283000خانوار از نعمت گاز طبيعي بهره‌مند هستند.

ولي اله ديني در صد خانوار روستايي بهره‌مند از گاز استان را در حال حاضر قريب به 91 درصد اعلام کرد

و افزود: در حال حاضر اجراي عمليات گازرساني به 184 روستا براي تحت پوشش قرار دادن 9000 خانوار روستايي ادامه دارد.

وي اعتبار هزينه شده جهت اجراي عمليات گازرساني به 184 روستاي استان را 540 ميليارد ريال اعلام بيان داشت و افزود: 165 روستاي استان در مرحله انتخاب پيمان کار و 58 روستاي ديگر نيز در مرحله طراحي مي‎باشد.

وي در خاتمه با ابراز اميدواري اظهار داشت: با اتمام روستاهاي در مرحله اجرا و آماده انتخاب پيمانکار و طراحي، ضريب بهره‎مندي روستايي استان به 95 درصد برسد.

رئيس کل دادگستري استان البرز تاکيد کرد؛

برخورد قاطع دستگاه قضايي با اقدامات لطمه‌زننده به منافع مردم

کرج - خاکپور

فاضليان رئيس کل دادگستري استان البرز گفت: به دستگاه‌هاي مختلف استاني اعلام کرده‌ايم اگر غيرقانوني عمل ‌کنند و اقداماتشان به منافع مردم لطمه وارد مي‌کند قطعا برخورد خواهيم کرد.

رئيس کل دادگستري استان البرز در نشست کارکنان دادستاني کرج با اشاره به نگاه شکل گرفته در مردم به دستگاه قضايي استان، گفت: براساس نظرسنجي‌ها مردم با اطلاع از کاستي‌ها و کمبودهايي که وجود دارد از عملکرد دستگاه قضايي در حوزه تامين امنيت رضايت دارند که اين نگاه مردم وظيفه کارکنان دستگاه قضايي را سنگين‌تر مي‌کند.

وي با اشاره به ورود بيش از نيم ميليون پرونده به محاکم استان در سال 95، حجم ورودي را خارج از توان دستگاه قضايي استان عنوان کرد و توضيح داد: با توجه به کمبود شديد در کادر اداري و قضايي استان، خدمات‌رساني به مردم با حداکثر ظرفيت در حال انجام است تا جايي که با وجود اين کمبودها از نظر عملکردي در بيشتر مواقع جزو سه استان برتر کشور هستيم و آنچه اين فشار را براي کارکنان قابل تحمل مي‌کند رضايت مردم است.

رئيس کل دادگستري استان البرز، اقتدار دستگاه قضايي را رمز موفقيت آن دانست و با اشاره به اينکه اولين پايه اقتدار، قانونمندي دستگاه قضايي است و براي آن مهمتر از قانون وجود ندارد، بيان کرد: هيچ مقام قضايي حق ندارد قانون را نقض کند حتي اگر اين نقض قانون براي حفظ نظام باشد.

وي افزود: احترام به قانون جزو اصول اوليه است که به آن پايبنديم و به دستگاه‌هاي مختلف نيز گفته‌ايم تا جايي که در مسير قانون هستند و از حق مردم دفاع مي‌کنند پشتيبان آن‌ها هستيم اما اگر بدانيم غيرقانوني عمل مي‌کنند و اقداماتشان به منافع مردم لطمه وارد مي‌کند قطعا برخورد خواهيم کرد.

عالي‌ترين مقام قضايي استان البرز دومين پايه اقتدار دستگاه قضايي را استقلال آن عنوان کرد و توضيح داد: همه ما سرباز ولايت هستيم و در اين مسير حرکت مي‌کنيم و در مسير خود اجازه نداده‌ايم نگاه ابزاري به دستگاه قضايي بشود و قاطعانه در مقابل فشارها و درخواست‌‌هاي بيروني ايستاده‌ايم؛ در تحولات استاني حضور موثري داريم که مي‌توان اين حضور را در تصميمات تاريخي شوراي حفظ حقوق بيت المال با احياي باغ سيب مهرشهر، ايجاد کمربند سبز در شمال کرج و حل مشکل تپه ازبکي و نيز حل موانع پيش روي فعالان عرصه توليد در کميته حمايت قضايي از سرمايه‌گذاري استان ديد.

وي سومين عامل ايجاد اقتدار در دستگاه قضايي استان را وحدت و انسجام دروني دانست و گفت: مجموعه‌اي که دچار اختلاف دروني باشد نمي‌تواند تاثيرگذاري بيروني و داخلي داشته باشد و تلاش دستگاه قضايي استان نيز همواره ممانعت از تشکيل نگاه‌هاي جرياني در مجموعه بوده که نتيجه آن رضايت مراجعان از عملکرد دستگاه قضايي است.

بازديد وزير بهداشت از بيمارستان امام خميني(ره) کرمانشاه

كرمانشاه-نوروزي

وزير بهداشت در جريان سفر سه روزه خود به استان کرمانشاه، از بيمارستان امام خميني(ره) شهرستان سنقر و کليايي بازديد کرد.

دکتر سيدحسن هاشمي در جريان اين بازديد، با پزشکان، پرستاران و کادر درماني گفت‌وگو و از بيماران بستري در اين بيمارستان عيادت کرد.

وي از بخش‌هاي بستري کودکان، زنان، بستري زنان، داخلي و جراحي، پروژه بهسازي واحدهاي زايماني، اتاق‌هاي عمل و اورژانس بيمارستان امام خميني(ره) سنقر و کليايي بازديد کرد.همچنين پس از اين بازديد، جلسه‌اي با حضور وزير بهداشت، استاندار استان کرمانشاه، نماينده مردم سنقر و کليايي، رييس دانشگاه علوم پزشکي کرمانشاه و مسئولان و مديران شبکه بهداشت و درمان اين شهرستان به منظور بررسي مشکلات حوزه سلامت سنقر و کليايي برگزار شد.هاشمي ضمن تقدير از خدمات و تلاش‌هاي انجام شده در حوزه بهداشت و درمان شهرستان سنقر و کليايي، گفت: مشکلات مربوط به عمليات ساختماني کلينيک تخصصي بايد به سرعت برطرف شود تا با انتقال خدمات سرپايي و ويزيت به آن مرکز، فشار بر روي بيمارستان امام خميني(ره) کمتر شود.هاشمي با اشاره به کمبود تجهيزات پزشکي در اين شهرستان، اظهار داشت: دستگاه‌ها و تجهيزات مورد نياز در اسرع وقت تامين خواهد شد.وزير بهداشت يادآور شد: خوشبختانه برنامه‎هاي مناسبي براي راه اندازي مراکز جامع خدمات سلامت، تامين دستگاه راديولوژي ديجيتال و بخش مراقبت‌هاي ويژه نوزادان در شهرستان سنقر و کليايي وجود دارد.بنابر اعلام وب‌دا، هاشمي يکي از مهم‌ترين وظايف وزارت بهداشت در اين استان را ارتقاي علوم پزشکي و آموزش عالي، ايجاد دوره‌هاي تخصصي وتجهيز بيمارستان‌هايي براي درمان بيماران صعب‌العلاج در کرمانشاه عنوان کرد و گفت: با اين گونه اقدامات علاوه بر ارتقاي استان کرمانشاه در حوزه سلامت، بخشي از مشکلات مردم در مراجعه به ساير استان‌هاي کشور برطرف مي‌شود.وزير بهداشت از تعداد بالاي نيروهاي قراردادي و تبصره‌اي به عنوان يکي از مهم‌ترين مشکلات دانشگاه علوم پزشکي کرمانشاه ياد کرد و گفت: حقوق اين کارمندان را دولت پرداخت نمي‌کند بلکه دانشگاه بايد از محل درآمدهاي اختصاصي خود پرداخت کند و آرزو داريم که آنها تبديل وضعيت و استخدام شوند؛ چراکه در اين صورت، فشار بر روي وزارت بهداشت و دانشگاه‌هاي علوم پزشکي کاهش مي‌يابد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته