جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1396/02/02 - روزنامه سراسري صبح ايران(شنبه) نسخه شماره 5534

 ميز خبر 

 سخنگوي وزارت امور خارجه عمليات تروريستي در پاريس را محکوم کرد

سخنگوي وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران حمله تروريستي در پاريس را محکوم و با مردم فرانسه ابراز همدردي کرد.به گزارش ايرنا از کانال تلگرامي سخنگوي وزارت امورخارجه، بهرام قاسمي اظهار داشت: متاسفانه مماشات و گاه اقدامات حمايتي از تروريست هاي جاني که حکايت از اِعمال استانداردهاي دوگانه جهان غرب در برخورد با تروريسم دارد، آنان را به انجام عمليات تروريستي ديگري در قلب اروپا جري تر ساخت.

وي ادامه داد: بار ديگر تاکيد مي کنيم تروريسم، اولين و فوري ترين خطر براي صلح، ثبات و امنيت جهاني است که جز با رسيدن به فهمي مشترک و اراده اي راسخ و صادق ميان اعضاي جامعه بين المللي برطرف و ريشه کن نخواهد شد.

لاوروف:

ايران تمامي معيارهاي عضويت در سازمان شانگهاي را دارد

وزير امور خارجه روسيه با بيان اين‌که ايران معيارهاي عضويت در سازمان همکاري شانگهاي را دارد، گفت: اميدواريم روند پيوستن ايران به اين سازمان در ماه ژوئن آغاز شود.

به گزارش ايسنا، به نقل از خبرگزاري اسپوتنيک، سرگئي لاوروف وزير امور خارجه روسيه پس از ديدار وزراي خارجه سازمان همکاري شانگهاي گفت: مسکو اميدوار است که روند پيوستن ايران به سازمان همکاري شانگهاي در ماه ژوئن آغاز شود. بسياري امروز گفتند که ايران در نوبت بعدي قرار دارد. همان‌طور که مي‌دانيد اين کشور تمام مسائل مربوط به تحريم‌هاي شوراي امنيت سازمان ملل را حل کرده است. بنابراين، ايران با تمامي معيارهاي عضويت در اين سازمان منطبق است.

لاوروف در ادامه گفت: ما اميدواريم که در نشست بعدي آستانه درماه ژوئن، سران سازمان مسئله چگونگي آغاز فرايند تبديل شدن ايران به يک عضو کامل را بررسي کنند.

نماينده آمريکا در سازمان ملل خطاب به اعضاي شوراي امنيت:

روي ايران تمرکز کنيد

نماينده آمريکا در سازمان ملل ضمن تاکيد بر تمرکز نکردن شوراي امنيت بر موضوع رژيم صهيونيستي و فلسطين گفت: در ازاء تمرکز خود را روي ايران قرار دهيد.

به گزارش ايسنا، به نقل از شبکه سي‌بي‌اس نيوز، نيکي هيلي، سفير آمريکا در سازمان ملل در نشست شوراي امنيت سازمان ملل که کشورش رياست دوره‌اي آن را به مدت يک ماه برعهده دارد، تلاش کرد توجه و تمرکز اعضاي شورا را از اسرائيل به ايران تغيير دهد.

هيلي در سخنان خود با تکرار ادعاهاي واشنگتن عليه کشورمان گفت: اگر درباره مناقشه خاورميانه صادقانه صحبت کنيم، بايد درباره مجرم اصلي، ايران و شريک شبه نظامي‌اش حزب‌الله صحبت کنيم. آنها چندين دهه‌ است که در کل خاورميانه با اقدامات خود اين منطقه را بي‌ثبات کرده‌اند و اين اقداماتشان در حال گسترش است.

روزنامه تلگراف:

روسيه نيروهاي خود را به مرز کره شمالي اعزام کرد

روزنامه انگليسي تلگراف نوشت: در پي افزايش احتمال درگيري نظامي ميان آمريکا و کره شمالي، روسيه نيرو و تجهيزات سنگين نظامي به مرز کره شمالي اعزام کرد.

به گزارش ايرنا، اين روزنامه به نقل از رسانه هاي محلي روسيه افزود: کاروان هاي نظامي بزرگي در حال حرکت به سمت مناطق شرقي روسيه هستند که مرز کوچکي با کره شمالي دارد.به نوشته تلگراف، در تصاويري که از تارنماي روسي پخش شده است، قطاري حامل 12 وسيله نقليه از جمله سامانه موشکي تور مشاهده مي شود که عازم «ولادي وستوک» در مرز اين کشور با کره شمالي است.به نظر مي رسد اين اقدام براي پيشگيري از عواقب درگيري احتمالي ميان پيونگ يانگ و آمريکا است.تنش ها ميان پيونگ يانگ و واشنگتن در هفته هاي اخير و به وي‍ژه پس از آزمايش ناموفق موشک باليستيک توسط کره شمالي بالا گرفته است.آمريکا هفته گذشته اقدام به اعزام يک نام هواپيمابر به سواحل شبه جزيره کره کرد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته