جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1396/02/02 - روزنامه سراسري صبح ايران(شنبه) نسخه شماره 5534

 مديرکل راهداري و حمل و نقل جاده‌اي استان مازندران عنوان نمود؛
 سرعت‎گيرهاي غير مجاز موجب كاهش ايمني جاده‎هاي مازندران شده است 

 ساري-سامع

مديرکل راهداري و حمل و نقل جاده‌اي مازندران گفت : وجود سرعت‌گيرهاي غير مجاز در سطح محورهاي ارتباطي استان، ايمني اين جاده‌ها را كاهش داده است.

مهندس احمد آفرين محمدزاده ضمن اعلام اين خبر افزود : ارتقاء و اعتلاي فرهنگ ايمني و رعايت قوانين و مقررات توسط كاربران جاده‎اي عاملي موثر در جهت كاهش سوانح رانندگي است.

وي ضمن تاكيد بر اهميت برقراري ايمني جاده‎هاي مازندران اظهار داشت: با توجه به حجم بالاي ترافيك در استان مي‎طلبد تا با همدلي و مشاركت همه جانبه گامهاي ارزنده‎اي در جهت افزايش ضريب ايمني جاده‎هاي پرتردد استان برداشت.

مهندس محمدزاده در ادامه به وجود سرعت‎گيرهاي غير مجاز در سطح جاده‎هاي استان اشاره و عنوان نمود: با توجه به مصوبه كميته ايمني حمل و نقل بايد در اسرع وقت اقدامات درخور توجهي از سوي فرمانداران، شهرداران و رؤساي ادارات تابعه در خصوص برچيده شدن اين سرعت گيرها صورت پذيرد چرا كه وجود اين موانع ايمني جاده‌هاي مازندران را كاهش داده است.

مديرکل راهداري و حمل و نقل جاده‌اي مازندران خواستار توسعه و آموزش فرهنگ صحيح رانندگي در استان شد و تصريح نمود: از آن جا كه حفظ، نگهداري و ايمن‌سازي راههاي موجود يكي از وظايف ذاتي و اصلي اداره کل راهداري و حمل و نقل جاده‌اي بوده، لذا اين اداره كل آمادگي كامل داشته تا با بسيج كليه امكانات، ماشين‌آلات ونيروهاي راهداري نسبت به برچيده شدن اين سرعت‌گيرها اقدامات لازم را انجام دهد.

وي ضمن قدرداني از تلاشهاي همه دست‌اندركاران بخشهاي مختلف حمل و نقل به خصوص راهداران پر تلاش، پياده نمودن روشهاي صحيح و مناسب مديريتي، اطلاع‌رساني، تبليغات از طريق رسانه‌ها را از برنامه‌هاي مهم براي كاهش سوانح رانندگي دانست.

مهندس محمدزاده در خصوص آمادگي اين اداره كل براي برچيده شدن سرعت‌گيرهاي غيرمجاز در جاده‌هاي استان خاطرنشان ساخت: وجود سرعت‌گيرها دغدغه اصلي شهروندان و مسئولان شده و اين اداره کل تمامي سرعت‌گيرهاي غير مجاز برون شهري را حذف و يا در حال شناسايي و از بين بردن آن است.

وي با بيان اينکه ايمني راه به مديريت صحيح بستگي دارد، افزود: نصب انواع علائم و تابلوها، رعايت حريم، ايجاد شانه خاکي و استاندارد شيب جاده از مهمترين مقولاتي است که با اجراي درست آن ايمني راه ارتقاء مي‌يابد.

گفتني است طرح ضربتي تخريب و برچيده شدن سرعت‌گيرهاي غيرمجاز در جاده‌هاي مازندران از 25 فروردين به طور سراسري آغاز شده است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته