جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1396/02/02 - روزنامه سراسري صبح ايران(شنبه) نسخه شماره 5534

 خبــر 

 لايروبي رودخانه‌هاي حوضه درياچه اروميه موجب کاهش نيمي از خسارت‎هاي سيل اخير شد

اروميه-يزدان پناه

رئيس دفتر استاني ستاد احياي درياچه اروميه در آذربايجان غربي با بيان اينکه در صورت انجام نشدن اقدامات احيايي درياچه، شاهد خسارت چندبرابري سيل در استان بوديم، گفت: لايروبي رودخانه‎هاي حوضه آبريز درياچه اروميه نقش اصلي را در کاهش اين خسارات داشته است.

فرهاد سرخوش با بيان اينکه 412 کيلومتر لايروبي رودخانه‎هاي اصلي منتهي به درياچه اروميه و ساماندهي سردهنه‎هاي رودخانه‎هاي اصلي اين حوضه آبريز عملياتي شده است، اظهار کرد: در تمامي رودخانه‎هاي لايروبي شده دبي آب با سرعت 660 متر مکعب بر ثانيه عبور کرد و باعث کاهش 50 درصدي خسارات ناشي از سيلاب در آذربايجان غربي شد.

وي طرح لايروبي رودخانه‎ها را يکي از مصوبات کارگروه نجات درياچه اروميه عنوان کرد و ادامه داد: اين طرح درراستاي افزايش سرعت و شيب و کوتاهتر کردن زمان انتقال آب به پيکره آبي و به منظور کاهش تبخير و رسوب‎گذاري آب انجام مي‎شود.

وي عمده مشکلات اصلي طرح لايروبي رودخانه‎ها را لجني بودن مسيرهاي لايروبي عنوان کرد.

با روي کارآمدن دولت تدبير و اميد، برنامه‎ريزي و اجراي طرحهاي مختلف تثبيت و احياي درياچه اروميه به انجام رسيد که يکي از آنها لايروبي انهار حوضه آبريز اين درياچه بود.

412 کيلومتر لايروبي رودخانه‎هاي اصلي منتهي به درياچه اروميه، ساماندهي سردهنه‎هاي رودخانه ها، انسداد يکهزار و 200 چاه غيرمجاز و اصلاح آبياري در 6 هزار و 200 هکتار از اراضي کشاورزي از اقدامهاي زودبازده دولت يازدهم براي تثبيت وضعيت اين درياچه بوده است.

رشد 5/2 برابري اعتبارات تملک دارايي آبرساني به روستاهاي استان هرمزگان

بندرعباس – شهين صادقي

مديرعامل شرکت آب و فاضلاب روستايي هرمزگان عنوان کرد: كل اعتبارات دريافتى تملك دارايى شركت از سال 88 تا پايان 91 معادل 100 ميليارد تومان ولى اين اعتبارات طى سالهاى92تا پايان95 معادل250ميليارد تومان بوده است كه بيش از 5/2 برابر رشد اين اعتبارات نسبت به مدت مشابه بوده است.

عبدالحميد حمزه‌پور در نخستين نشست مطبوعاتي سال 96 در جمع خبرنگاران بيان کرد: در سال 95 بالغ بر 100 ميليارد تومان اعتبار به آبرسانى روستاها اختصاص يافت كه معادل 4 ساله 88 تا 91 بوده است.

وي در ادامه افزود: طى 4 سال اخيرعلاوه بر اعتبارات دولت معادل 250 ميليارد تومان بخش خصوصى در پروژه‌هاى تأمين آب روستاهاى استان مشاركت و سرمايه‌گذارى داشته است.

مدير عامل شرکت آب و فاضلاب روستايي هرمزگان در اين نشست اظهار کرد: تا پايان سال جارى شاخص برخوردارى روستاهاى قشم كه تا سه سال قبل صفر بود به 100 درصد ارتقاء مي‌يابد.

مهندس حمزه‌پور با اشاره به کاهش روستاهايي که به صورت سيار آبرساني مي‌شوند گفت: با اقدامات انجام شده و اجراى پروژه‌هاى آبرسانى تعداد روستاهاى آبرسانى با تانكر از بيش از 400 روستا به كمتر از 100 روستا رسيده است.

وي اضافه کرد: علاوه بر راه‌اندازى و بهره‌بردارى از 18 سايت آبشيرين‌كن با ظرفيت توليد بيش از 11 ميليون مترمكعب در سال تعداد 10 سايت با ظرفيت 5 ميليون مترمكعب در دست اجراء است.

اين مقام مسئول بيان کرد: با کمک اسناد خزانه ديون پيمانکاران را به صفر رسانده که اين يک اتفاق خوب طي اين سالها بوده است.

مدير عامل شرکت آب و فاضلاب روستايي هرمزگان در پايان تصريح کرد: در سند چشم‌انداز ششم نيز اعتبارت خاصي درراستاي آبرساني روستايي ديده شده است همچنين 300 ميليون دلار از صندوق توسعه اسلامي به اين حوزه اختصاص يافته که سهم استان هرمزگان حداقل 60 ميليارد تومان است.

11240بازرسي از سطح بازار استان يزد انجام شده است

يزد-اکبر خيرخواه

در طول سال گذشته(1395)به تعداد 11240مورد بازرسي از فروشگاههاي سطح بازار استان يزد توسط کارشناسان اداره کل وشرکتهاي بازرسي همکار، انجام شده است.

اين مطلب را دبيرکارگروه طرح اجراي هماهنگ استانداردها (طاها) در استان يزد ودر حضور ساير اعضاء و هنگام برنامه‌ريزي براي سال جاري عنوان و افزود:به مردم خوب و نجيب استان يزد و ساير استانهاي کشور اطمينان مي‌دهيم که در جهت احقاق حقوق شهروندان،بازرسان اداره کل و ديگر شرکتهاي بازرسي نمونه‌برداري تاييد صلاحيت شده توسط مرکز ملي تاييد صلاحيت ايران(NACI)،همواره کالاهاي مشمول استاندارد اجباري را رصد کرده ودر صورت ضرورت نمونه‌برداري و آزمونهاي تشخيص تطابق با استانداردهاي مربوطه بر روي آنها انجام مي‌شود.

فائزه خليل‌‏زاده گفت:در اين راستا 400 نمونه کالا از سطح بازار خريداري شده است که متاسفانه 25 درصد از آنها پس از گذراندن آزمونهاي مربوطه به لحاظ کيفي با استانداردهاي مربوطه مغايرت داشته‌اند و به همين دليل براي جمع‌آوري، اصلاح يا معدوم‌سازي آنها اقدام شده است.

وي ادامه داد:مردم مي‌توانند شکايات احتمالي خود را از محصولات غير استاندارد مشاهده شده در سطح بازار،با تلفن کشوري وگوياي 1517 طرح، يا در سامانه رسيدگي به شکايات و اعتراضات مردمي سازمان ملي استاندارد ايران ثبت كنند تا در اسرع وقت توسط مسئولين مربوطه به آنها رسيدگي شود.

توليد روزانه آهن اسفنجي احياي مستقيم 2 فولاد مبارکه از مرز 8 هزار تن گذشت

اصفهان-راعي

کارکنان پرتوان واحد احياي مستقيم 2 (شهيد خرازي) ناحيه آهن‎سازي شرکت فولاد مبارکه با توليد 8 هزار و 260 تن آهن اسفنجي در تاريخ 21 فروردين ماه 96 افتخارآفرين شدند.

به گزارش خبرنگار ما از اصفهان، رئيس واحد گندله‎سازي شرکت فولاد مبارکه اصفهان ضمن تأييد اين خبر، رکورد قبلي اين واحد را مربوط به 30 اسفندماه 95 و به ميزان 8 هزار و 130 تن اعلام کرد.محمدرضا فتحي افزايش بهره‎وري و انگيزه نشاط کارکنان واحد، بهره‎گيري از کارکنان جوان و متعهد، انجام به موقع فعاليتهاي تعميرات و نگهداري، تأمين به موقع قطعات يدکي مورد نياز و همچنين رفع برخي نواقص پروژه و اجراي طرحهاي مؤثر در استفاده بهينه از ظرفيت توليد در قالب نظامهاي مشارکتي موجود را از جمله عوامل تأثيرگذار در ثبت اين رکورد خواند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته