جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1396/02/07 - روزنامه سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 5538

 خبر 

 در جمع خبرنگاران:

صالحي اميري:داوطلبان انتخاباتي ، فرهنگ و صداقت را اصل بدانند

وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي بر همراهي خود با روحاني تاکيد کرده و مي گويد داوطلبان رياست جمهوري بايد فرهنگ و صداقت را اصل بداند چرا که فرهنگ زيرساخت توسعه ملي است.

به گزارش ايرنا، رضا صالحي اميري پس از جلسه هيات دولت اين مطلب را در پاسخ به اين سوالي مبني بر توصيه اش به رييس دولت دوازدهم مطرح کرد و افزود: پيشنهاد من به رييس جمهوري آتي اين است که حوزه فرهنگ را به عنوان زير ساخت توسعه ملي در نظر بگيرد.وي تصريح کرد: فرهنگ پايه اصلي براي هر نوع تحول، تعالي و توسعه است، جامعه قبل از هر چيزي نياز به مباحث فرهنگي دارد، سبک زندگي، آسيب ها و اخلاق اجتماعي مسائلي است که جامعه با آن رو به رو است و ريشه فرهنگي دارد.وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي ادامه داد: ما معتقديم که هيچ مساله اي در جامعه وجود ندارد جز اين که ريشه فرهنگي داشته باشد. از اين منظر توصيه اولم اين است که حوزه فرهنگ را به عنوان حوزه بنيادين در نظر بگيرد و نکته دوم صداقت است.صالحي اميري تصريح کرد: مردم صداقت را بر همه چيز ترجيح مي دهند، از وعده وعيدهايي که واقعا غير قابل جذب است و اين روزها مد شده بپرهيزند، آن قدر اين صندلي ارزش ندارد که انسان اخلاق و شرافت را و همه اصول اخلاقي را زير پا بگذارد.

مقامات آمريکايي مدعي شدند:

نزديک شدن قايق ايراني به ناو آمريکا در خليج فارس

مقامات آمريکايي مدعي شدند که يک شناور ايراني در آب‌هاي خليج فارس بار ديگر به ناوشکن آمريکا نزديک شده است.به گزارش ايسنا، به نقل از شبکه سي‌ان‌ان، اين مقامات آمريکايي در ادامه ادعاي خود گفته‌اند که شناور ايراني که مسلح نيز بوده است، تا نزديکي يک هزار ياردي ناو يواس‌اس ماهان آمده و آن را ملزم به تغيير مسير کرده بود.

به گفته اين مقامات، اين ناو آمريکايي عليرغم هشدار به شناور ايراني به آن گلوله‌اي شليک نکرده است.

بر اساس اين گزارش مقامات آمريکايي مي‌گويند که پيش از اين نيز ميان شناورهاي ايراني در آب‌هاي خليج فارس وناوهاي آمريکا رويارويي پيش آمده که مي‌تواند خطرناک باشد.

حشد شعبي شهر باستاني الحضر در جنوب موصل را آزاد کرد

در حالي که نيروهاي عراقي در تلاش براي پيشروي در داخل بخش قديمي موصل در غرب موصل از طرف محله الفاروق و رسيدن به مسجد بزرگ النوري محل اعلام خلافت ابوبکر البغدادي هستند، يک مقام امنيتي عراق در استان صلاح‌الدين از آغاز عمليات نظامي براي آزادسازي منطقه "مطيبيجه" در شرق سامرا خبر داد. خبرهايي نيز از آزادسازي شهر باستاني الحضر در جنوب موصل منتشر شده است.

به گزارش ايسنا، به نقل از سايت شبکه الجزيره، منابع افزودند: پيشروي کند نيروهاي عراقي در بخش قديمي موصل از هراس حملات انتحاري داعش که با هدف ممانعت از پيشروي‌هاي نيروهاي عراقي و همچنين حملات تک تيراندازهاي آن از پشت بام‌ ساختمان‌ها در جريان است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته