جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1396/02/07 - روزنامه سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 5538

 خبرها 

 نويد وزيرکار براي اشتغال 900 هزار نفري در سال جاري

وزير تعاون کار و رفاه اجتماعي گفت: در سال جاري با آمادگي در زيرساخت ها و برنامه ريزي پيش رو مي توانيم نويد ايجاد اشتغال براي 900 هزار نفر را در بخش هاي مختلف بويژه صنايع کوچک را بدهيم.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، علي ربيعي وزير تعاون کار و رفاه اجتماعي همزمان با هفته کارگر ازشماره يک آتش نشاني بازديد کرد و پس از صحبت با آتش‌نشانان راهي کارخانه کيان تاير شد و با کارگران اين کارخانه توليد تاير به گفتگو نشست.

وزير تعاون کار و رفاه اجتماعي در حاشيه اين دو بازديدها که با همراهي محجوب، دبيرکل خانه کارگر و سرخو عضو شوراي اسلامي شهر تهران صورت گرفت، با حضور در جمع خبرنگاران نويد تحقق اشتغال 900 هزار نفري براي سال 1396 داد و افزود: در سال جاري با آمادگي در زيرساخت ها و برنامه ريزي پيش رو مي توانيم نويد ايجاد اشتغال براي 900 هزار نفر را در بخش هاي مختلف بويژه صنايع کوچک را بدهيم.

وي افزود: کارخانه کيان تاير براي من يادآور خاطرات بسياري است چرا که در ابتداي انقلاب براي راه اندازي تشکل هاي کارگري زياد به اينجا مي آمدم تا هفته کارگر را جشن بگيريم. اين کارخانه در سال 87 روند تعطيلي آن آغاز شد و در دوره هاي اخير با حمايت دولت و کارگران بار ديگر احيا شد. تلاش مي کنيم هيچ کارگر ساختماني بدون دفترچه بيمه درماني نباشد.

وي ادامه داد: جديدا 400 نفر در اين کارخانه مشغول به کار شده اند و ظرفيت به کارگيري 100 نفر ديگر را نيز دارد، البته مالکيت اين کارخانه با مشکلاتي مواجه است که با حل آن مي توان تسهيلاتي براي نوسازي و به روز رساني تکنولوژي ها پرداخت کرد تاکنون نيز کمک هايي به اين کارخانه شده است. دانش کارگري در اين کارخانه خوب است و با تغيير تکنولوژي مي توان تا 400 نفر ديگر نيز به اين مجموعه اضافه کرد.

وزير کار با اشاره به نامگذاري سال 1396 به نام اقتصاد مقاومتي، توليد-اشتغال توسط مقام معظم رهبري گفت: به لحاظ جهت گيري هايي که رهبري پيش روي ما گذاشتند تشکر مي کنم. در سال گذشته در حوزه کارگران ساختماني رشد مناسبي نداشتيم در سال جاري همه کارگران ساختماني که در سامانه اطلاعات خود را ثبت کرده اند داراي بيمه درماني خواهند شد در حقيقت تلاش مي کنيم هيچ کارگر ساختماني بدون دفترچه بيمه درماني نباشد.

ربيعي با بيان اينکه اشتغال 900 هزار نفري در سال 1396 محقق مي شود تاکيد کرد: عهد و پيمان ما با رهبري است و تلاش مي کنيم هر خانواده ايراني تجربه يک شغل با کرامت را داشته باشد.

وي با اشاره به بازديد از ايستگاه شماره يک آتش نشاني که نخستين ايستگاه آتش نشاني تهران است، گفت: با توجه به داغ ملي که در سال گذشته براي ساختمان پلاسکو داشتيم امسال همزمان با آغاز هفته کارگر براي همدردي و اعلام همبستگي جامعه به اين ايستگاه آتش نشاني رفتيم.

وي افزود: بيشتر صحبت آتش نشانان در خصوص شيوه بازنشستگي و سخت و زيان آور بودن شغلشان بود که بخشي از اين خواسته که مربوط به تامين اجتماعي بوده است سعي کرده ام حل کنم، اما بخشي نيز در رابطه با شهرداري تهران است که با توجه به حضور اعضاي شوراي شهر تهران در اين بازديد اميدواريم پيگيري شود.

وزير کار در پاسخ به سوالي درخصوص کارگران ساختمان پلاسکو نيز گفت: پلاسکو براي ما بايد نماد بسياري از چيزها باشد با غم کارگران آتش نشاني شريک هستيم و رسيدگي به موضوعات همه کارگران اين حادثه وظيفه ما است. در اين حادثه بيمه بيکاري را پرداخت کرديم و بخش حمايت مالي نيز در قالب وام ، کار در حال انجام است اما به دليل ايجاد هماهنگي کمي زمانبر است اما تامين اعتبار شده، و ما هم پيگيري مي کنيم.

بنا براين گزارش، ربيعي در بازديد مشترک خود از ايستگاه شماره يک آتش‌نشاني واقع در ميدان حسن‌آباد تهران، با اداي احترام به شهداي آتش‌نشان حادثه پلاسکو به ماموران ايستگاه شاخه‌هاي گل اهدا کردند و ماموران آتش نشان نيز مشکلات صنفي خود را با اين نمايندگان کارگري مطرح کردند.آتش نشانان در طرح مشکلات خود به موضوعاتي همچون محروميت ماموران آتش‌نشان از شمول قانون استخدام کشوري، تعلق نگرفتن برخي مزاياي مزدي به آتش‌نشانان کارگر، محاسبه نشدن برخي مزاياي مزدي دوران اشتغال در مستمري دوران بازنشستگي و مسئله مسکن کارکنان سازمان آتش‌نشاني اشاره کردند که در مقابل وزير کار قول پيگيري اين مطالبات آتش نشانان را داد.وزير کار و رفاه اجتماعي و هيئت همراه پس از اين دو بازديد با همراهي کارگران جهت تجديد ميثاق با بنيانگذار جمهوري اسلامي راهي حرم مطهر امام راحل شدند.

تخفيف 50 درصدي براي ورود خودروهاي هيبريدي به محدوده طرح ترافيک

رئيس کميسيون عمران و حمل و نقل شوراي شهر اعلام مي کند خودروهاي هيبريدي تنها 50 درصد از تخفيف براي ورود به طرح ترافيک برخوردار هستند.

به گزارش مهر، پس از گلايه برخي شهروندان مبني بر مشکلاتي که بر سر راه دريافت آرم طرح ترافيک خودروهاي هيبريدي ايجاد شده و برخلاف وعده‌هاي داده شده بايد براي ورود به محدوده طرح ترافيک هزينه‌اي پرداخت کنند، ابوالفضل قناعتي عضو هيئت رئيسه شوراي شهر تهران در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: در کميسيون عمران ورود آزادانه خودروهاي هيبريدي در محدوده‌هاي طرح ترافيک به تصويب رسيد.

وي ادامه داد: اين موضوع براي تشويق خريداري خودروهاي پاک که آلاينده‌اي ندارند، بود و اگر خلاف اين موضوع اتفاق افتاده به شورا اعلام شود تا اين موضوع پيگيري شود.

با اين وجود احمد دنيامالي رئيس کميسيون عمران و حمل و نقل مي‌گويد: کميسيون عمران موافق سياست‌هاي تشويقي براي خودروهاي هيبريدي بود زيرا اين خودروها آلايندگي ندارند و نيازي نيست براي ورود به محدوده طرح ترافيک شامل سياست‌هاي محدودکننده شوند.

وي تصريح کرد: اما در صحن شورا تنها تخفيف 50 درصدي مورد تصويب قرار گرفت و پيش‌بيني شد اين خودروها همگي امکان برخورداري از طرح ترافيک را داشته باشند اما 50 درصد هزينه‌ها را پرداخت کنند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته