جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1396/02/07 - روزنامه سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 5538

 مدير کل بنياد مسکن انقلاب اسلامي استان گيلان:
 گيلان جزو استان‌هاي برتر کشور در اجراي طرح هادي روستايي است 

 
سيد اکبر خوشحال. تقدير از مديران نمونه همانند مهندس محمد اکبرزاده بايد عنوان شود و ما سعي داريم تا با انعکاس گسترده آن در سطح کشور بخصوص در روستاهاي استان گيلان اغلب مردم در تماسي تلفني ،اصرار داشتند تا در مورد اين انسان مومن ،متخصص و پر تلاش اطلاعات جامعي ارائه شود بنابراين پس از نشست خبري وي به مناسبت سالروز افتتاح حساب 100 حضرت امام (ره) و تاسيس بنياد مسکن انقلاب اسلامي در يک نشست صميمي به گفتگو پرداختم و نظر وي را در خصوص نمايندگي مجلس شوراي اسلامي و علل موفقيت در دوران خدمت جويا شدم.

مهندس اکبرزاده گفت:بنياد مسکن انقلاب اسلامي را گروهي عنوان کرد که يک جامعه هدف براي خود ترسيم کرده است و طبقه محروم و آسيب پذير سهم عمده ايي از اين جامعه هدف را بخود اختصاص داده است.

وي اضافه کرد: بنياد مسکن انقلاب اسلامي پس از فراز و نشيبهاي جنگ و دوران بازسازي ،هم اکنون شاهد تحولات و اصلاحات چشمگير و قابل توجهي است که به نوبه خود در بالتر رفتن بازده عملکرد اين نهاد تاثير بسزايي داشته است.

اکبرزاده که پيش از اين معاونت عمراني استانداري گيلان را در کارنامه خود دارد با انتخاب تيم مديريتي ورزيده با توانمندي بالا در بنياد مسکن انقلاب اسلامي استان گيلان ،توانست نقش مهمي در تحول و توسعه فضاي روستاهاي گيلان ايفا نمايد. وي رمز موفقيت را تعهد به تحول،عشق به خدمت و حسن اخلاق و تقسيم کار عنوان کرد. مهندس اکبرزاده کمتر حرف ميزند و مصاحبه مي کند اما در کار و ارائه طرحهاي متنوع و ايجاد انگيزه در دل روستاييان گيلاني براي جلوگيري از مهاجرت به شهرها بسيار موفق عمل کرد.او در ايجاد همدلي و همزباني يد طولايي داردو با برخوردي مودبانه با همه علي الخصوص اصحاب قلم،ارتباطي گرم و مثال زدني دارد و معتقد است بايد بي منت به مردم خدمت کرد چون خدمت به مردم خصوصا روستاييان را عبادت مي داند .

مهندس محمد اکبرزاده به مناسبت سالروز افتتاح حساب 100 حضرت امام (ره) و تاسيس بنياد مسکن انقلاب اسلامي با حضور در جمع اصحاب رسانه ، خبرنگاران صدا و سيماي گيلان و در يک نشست خبري با ارائه گزارشي از فعاليت يک ساله بنياد مسکن انقلاب اسلامي و تشريح برنامه‌هاي آن در سال 96 اظهار کرد: استان گيلان داراي 5/2 ميليون نفر جمعيت است که يک ‌ميليون نفر در روستاها زندگي مي‌کنند.

وي ميانگين اجراي طرح هادي در کشور را 40 درصد اعلام کرد و افزود: 2 هزار و 23 روستاي گيلان بالاي 20 خانوار جمعيت دارند و بايد در 800 روستا طرح هادي اجرا مي‌شد که تا سال 93 گيلان در اين زمينه داراي عقب‌ماندگي ماندگار بود.

مدير کل بنياد مسکن انقلاب اسلامي گيلان ادامه داد: با تعريف قير رايگان و با وجود تنگناي اقتصادي مبلغ 120 ميليارد تومان براي آسفالت راه‌هاي روستايي اختصاص پيدا کرد و با خودياري مردم سال گذشته 254 روستاي گيلان آسفالت شده است.

وي موفقيت گيلان در اجراي طرح هادي روستايي را چشمگير خواند و تصريح کرد: اکنون گيلان جزو استان‌هاي برتر کشور در اجراي طرح‌ هادي روستايي است.

اکبرزاده مقاوم سازي 120 هزار واحد مسکن روستايي را از اقدام‌هاي انجام شده در سال گذشته عنوان کرد و گفت: امسال بخشي از فعاليت خود را در روستاهاي هدف گردشگري متمرکز کرديم و با همکاري ميراث فرهنگي توانمندي و بافت‌هاي ارزشمند گردشگري روستاهاي گيلان شناسايي و احيا مي‌شود.

اين مقام مسئول در بنياد مسکن استان گيلان در خاتمه ، ساخت مسکن براي خانوارهاي چند معلول و مسکن خيَران را از ديگر اقدام‌ها و برنامه‌هاي اين بنياد ذکر کرد و يادآور شد: در سال ، 100 واحد توسط خيران ساخته و تحويل داده مي‌شود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته