جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1396/02/14 - روزنامه سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 5544

 خبر 

 ظريف با نخست وزير پاکستان ملاقات کرد؛

تاکيد بر حل مسائل مرزي محور گفت وگوها

وزير امور خارجه جمهوري اسلامي ايران و هيات عالي رتبه سياسي-نظامي- امنيتي همراه وي با نخست وزير پاکستان ملاقات کرد و در اين ملاقات بر ضرورت حل و فصل مسائل مرزي بين دو کشور تاکيد شد.

به گزارش ايرنا، در ملاقات 'محمد جواد ظريف' و 'محمد نواز شريف' سردار 'قاسم رضايي' فرمانده مرزباني نيروي انتظامي جمهوري اسلامي، 'محمد حسين ذوالفقاري' معاون امنيتي وزارت کشور و 'علي اوسط هاشمي' استاندار سيستان و بلوچستان نيز به عنوان هيات همراه ظريف حضور داشتند.دو طرف در اين ملاقات ضمن گفت وگو در خصوص
حادثه تروريستي اخير در نزديکي مرز ايران در پاکستان که منجر به شهادت 9 مرزبان، مجروح شدن دو نفر و به گروگان گرفتن يک نفر ديگر از آنها توسط تروريست ها شد، بر ضرورت جلوگيري از تکرار اين گونه مسائل و مشکلات در مرزهاي بين دو کشور تاکيد کردند.

اعزام 200 نظامي و مستشار آمريکايي به مناطق مرزي عراق و سوريه

رسانه ها از اعزام 200 نظامي و مستشار آمريکايي به مناطق مرزي عراق و سوريه در راستاي حمايت از نيروهاي سوريه دموکراتيک در سوريه خبر دادند.به گزارش مهر، شبکه الميادين گزارش داد: بر اساس اطلاعات رسيده، 200 نظامي و مستشار آمريکايي با تجهيزات کامل به گذرگاه سيمالکا تحت کنترل کردهاي عراقي در راستاي حمايت از نيروهاي سوريه دموکراتيک در سوريه وارد شده اند.بر اساس اين گزارش؛ اين نيروها با تجهيزات زياد و سلاح هاي گوناگون و مهمات و ادوات نظامي وارد اين منطقه تحت کنترل کردهاي عراق شده اند. گذرگاه سيمالکا گذرگاهي مرزي ميان مناطق کردستان عراق با شمال سوريه است.الميادين اعلام کرد: بر اساس اطلاعات رسيده ماموريت نظاميان آمريکايي و سلاح و تجهيزات و ادوات آن حمايت از نيروهاي سوريه دموکراتيک است.

العبادي: طرح‌هاي جديدي براي آزادي شهرهاي بيشتر نينوا داريم

فرمانده نيروهاي مسلح و نخست وزير عراق فاش کرد، طرح‌هاي جديدي براي آزادسازي شهرهاي بيشتر استان نينوا در نظر داريم.به گزارش ايسنا، به نقل از سايت شبکه سومريه نيوز، حيدر العبادي، نخست وزير عراق در کنفرانس خبري هفتگي خود گفت: از اداره آثار باستاني نينوا براي ارزيابي خسارت‌هايي که به شهر الحضر بعد از آزادسازي‌ آن وارد شده دعوت کرده‌ايم. ما نيروهاي امنيتي و حشد شعبي را براي حفاظت از آثار باستاني مامور ساخته‌ايم.

عربستان بزرگترين پالايشگاه نفت آمريکا را خريد

شرکت سعودي آرامکوي عربستان کنترل 100 درصد پالايشگاه نفتي پورت آرتور در تگزاس آمريکا را که بزرگترين پالايشگاه در نوع خود در آمريکا است در اختيار گرفته است.به گزارش باشگاه خبرنگاران، شرکت سعودي آرامکوي عربستان کنترل 100 درصد پالايشگاه نفتي پورت آرتور در تگزاس آمريکا را که بزرگترين پالايشگاه در نوع خود در آمريکا در اختيار گرفته است.قرارداد واگذاري اين پالايشگاه 600 هزار بشکه اي اولين بار در سال 2016 اعلام شد. قبلا، شرکت آرامکو 50 درصد از سهام اين پالايشگاه را در اختيار داشت و مابقي سهام متعلق به شرکت رويال داچ شل بود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته