جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1396/02/14 - روزنامه سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 5544

 در ديدار با رئيس کميسيون اقتصادي تايلند اعلام شد؛
 تاکيد لاريجاني بر گسترش روابط تجاري و گردشگري ميان ايران و تايلند 

 
رئيس مجلس شوراي اسلامي گفت: اکنون فرصت خوبي براي گسترش روابط تجاري، سياسي و پارلماني ميان دو کشور و همچنين رفت و آمد توريست‌ها است.به گزارش پايگاه اطلاع رساني مجلس شوراي اسلامي، علي لاريجاني رئيس مجلس در ديدار با چاتو دوم تيتا سيري رئيس کميسيون اقتصادي و مالي مجمع قانونگذاري تايلند، اظهار داشت: تايلند درخواست‌هايي به منظور سرمايه گذاري در ايران داشته است که ما باتوجه به برنامه پنج ساله و واگذاري تعدادي از زيرساخت‌ها به بخش خصوصي، زمينه‌هاي آن را فراهم خواهيم کرد.

وي افزود: اکنون فرصت خوبي براي گسترش روابط تجاري، سياسي و پارلماني ميان دو کشور و همچنين رفت و آمد توريست‌ها مي‌باشد.رئيس مجلس شوراي اسلامي در ادامه گفت: در پارلمان ايران قانون استرداد مجرمين ميان دو کشور به تصويب رسيده و در حال اجراست و درخصوص تعرفه‌هاي ترجيحي هم توافقاتي ميان دو کشور انجام پذيرفته است.وي تاکيد کرد: همچنين در حوزه انرژي و محيط زيست نيز اولويت‌هايي وجود دارد که قابل بررسي است و اتاق بازرگاني دو کشور مي‌توانند در اين خصوص نقش موثري داشته باشند.رئيس کميسيون اقتصادي و مالي مجمع قانونگذاري تايلند نيز گفت: هدف ما از اين سفر ارتقاء سطح روابط بين مجلس تايلند و ايران است که مقدمه اي براي گسترش روابط ميان دو ملت خواهد بود. همچنين تايلند خواهان افزايش همکاري‌هاي تجاري و سرمايه‌گذاري در ايران است.

وي اظهار داشت: ما در کشور ايران قابليت‌ها و ظرفيت‌هاي بسيار زيادي مي‌بينيم و توانستيم در اين سفر با ديدار از شهرهاي اصفهان و شيراز پي به تاريخ کهن و فرهنگ غني ايرانيان ببريم و شگفت زده شديم. اميدواريم که فرهنگ دو کشور و جاذبه‌هاي موجود باعث گسترش همکاري‌ها ميان دو ملت شود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته