جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1396/02/14 - روزنامه سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 5544

 ميز خبر 

 هشدار بي‌سابقه‌ چين به شهروندانش در کره‌شمالي

بر اساس گزارش‌ها چين ماه گذشته ميلادي و چند روز پيش از رژه نظامي بزرگ کره شمالي به شهروندانش در اين کشور هشدار داده بود به سبب نگراني از بابت احتمال حمله آمريکا به کره شمالي و تشديد تنش‌ها در منطقه کره شمالي را ترک کنند.

به گزارش ايسنا، به نقل از روزنامه اکسپرس، بر اساس اعلام راديو آسياي آزاد، سفارت چين در کره شمالي در تاريخ 20 آوريل پنج روز قبل از رژه نظامي بزرگ کره شمالي در گراميداشت ارتش اين کشور با فرستادن پيام‌هايي از شهروندان چيني خواسته بود خاک کره شمالي را ترک کنند.

مشاور امنيت ملي آمريکا: رويکردهاي "مخرب" ترامپ به نفع آمريکاست!

مشاور امنيت ملي رئيس‌جمهور آمريکا رويکرد سياسي خارجي مافوق خود را در حالي "مخرب" توصيف کرده که مرد اول کاخ سفيد قرار است به زودي با رهبر فلسطين ديدار کند.

به گزارش ايسنا، به نقل از خبرگزاري رويترز، هربرت مک‌مستر، مشاور امنيت ملي دونالد ترامپ، رئيس‌جمهور آمريکا همچنين معتقد است رويکردهاي "بي‌سابقه" اين ميلياردر نيويورکي مي‌تواند فرصتي براي ايجاد ثبات در خاورميانه ايجاد باشد.

مک مستر همزمان با سالروز "نکبت" (روز اعلام موجوديت رژيم صهيونيستي) طي مراسمي در واشنگتن درباره ترامپ و رويکردهاي متعدد وي در زمينه‌هاي مختلف عنوان کرد: ترامپ براي مناظره بر سر نظريه‌ها وقت ندارد و در عوض با رويکرد "نتيجه محور" خود در پي به چالش کشيدن سياست‌هايي است که در گذشته شکست خورده است.

وي در ادامه اظهاراتش خاطر نشان کرد: رئيس‌جمهور يک آدم فوق صبور نيست. برخي او را "مخرب" توصيف مي‌کنند و درست مي‌گويند. اين خوب است چراکه ما ديگر نمي‌توانيم بر سياست‌هايي سرمايه گذاري کنيم که منافع و ارزش‌هاي آمريکا متحدانش را توسعه نمي‌دهند.

داعش مسئوليت انفجار انتحاري نزديک سفارت آمريکا در کابل را برعهده گرفت

در جريان انفجار بزرگي که در نزديکي سفارت آمريکا در کابل، پايتخت افغانستان رخ داد دستکم هشت تن کشته شدند.

به گزارش ايسنا، به نقل از خبرگزاري رويترز، يک بمب‌گذار انتحاري خودرو بمبگذاري شده خود را در خيابان "شش‌درک" واقع در حوزه نهم امنيتي کابل منفجر کرد.

بر اساس تازه‌ترين گزارش‌ها داعش در افغانستان مسئولت اين عمليات را برعهده گرفته است.اين انفجار در نزديکي ميدان "مسعود" و سفارت آمريکا در کابل رخ داد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته