جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1396/02/14 - روزنامه سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 5544

 ميز خبر 

 در نامه‎اي به کميسيون آموزش؛

غيرانتفاعي‎ها خواستار تغيير اساسنامه اين دانشگاه‎ها شدند

رييس اتحاديه موسسات غيرانتفاعي اعلام کرد: موسسات غيرانتفاعي در نامه‎اي به رئيس کميسيون آموزش مجلس خواستار تغيير اساسنامه و حذف بند غيرانتفاعي اين دانشگاهها شده‎اند.

علي آهون منش در گفتگو با خبرنگار مهر درخصوص آخرين وضعيت حذف کلمه غيرانتفاعي از اساسنامه اين دانشگاهها گفت: يکشنبه آينده جلسه کميسيون آموزش و تحقيقات مجلس شوراي اسلامي برگزار مي شود و قرار است دراين جلسه وضعيت دانشگاههاي غيرانتفاعي بررسي شود.

وي ادامه داد: برهمين اساس، نامه‌اي براي دکتر زاهدي، رئيس کميسيون آموزش و تحقيقات مجلس شوراي اسلامي نوشته و در آن نامه درخواست کرده ايم از شوراي عالي انقلاب فرهنگي بخواهند رسيدگي به وضعيت غيرانتفاعيها را در اولويت قرار دهند. کلمه غيرانتفاعيها را حذف کرده و اساسنامه اين دانشگاهها را تغيير دهند.

رييس اتحاديه موسسات غير انتفاعي درخصوص تغيير اساسنامه توضيح داد: اساسنامه غيرانتفاعيها يک بند دارد که مي‎گويد اگر کسي از موسسان اين دانشگاهها فوت کرد، تمام اموالش بعد از پرداخت بدهيها و ساير موارد، به وزارت علوم مي‎رسد.وي افزود: برهمين اساس در نتيجه آدم‌ها فکر مي‎کنند، اگر بخواهند دراين دانشگاه‌ها سرمايه‎گذاري کنند، بعد از فوت آنها، به فرزندان آنها چيزي نمي‏رسد و فرزندان آنها نمي‏توانند کاري انجام دهند براي همين، حاضر نيستند سرمايه‌گذاري کلاني را در اين بخش صورت دهند.وي ادامه داد: اگر اساسنامه تغيير کرده و اين بند حذف شود، مي‎توان راه را براي سرمايه‎گذاري باز کرد.

براي دانشجويان ايراني صورت مي‎گيرد؛

دوره مشترک دکتري دانشگاه‎هاي فردوسي و ورشوي لهستان

دانشگاههاي فردوسي و ورشو لهستان دوره مشترک دکتري مديريت دولتي با گرايش رفتار سازماني برگزار مي‎کنند.

به گزارش خبرنگار مهر، کلاسهاي دوره مشترک دکتري مديريت دولتي با گرايش رفتار سازماني به صورت مشترک در دانشگاههاي فردوسي و ورشو لهستان برگزار خواهد شد.

براي حضور در اين دوره متقاضيان بايد حداقل نمره 5.5 آيلتس را دارا باشند.معرفي‎‏شدگان اوليه از سوي سازمان سنجش براي پذيرش در اين دوره بايد در مصاحبه حضور به زبان انگليسي شرکت کنند.

پرداخت هزينه‎هاي ثبت‎نام و اقامت در کشور لهستان بر عهده متقاضي است.اساتيد راهنما و مشاور براي دانشجويان اين دوره به صورت مشترک از ايران و لهستان انتخاب مي‎شوند.کلاسهاي دانشگاه فردوسي مشهد به صورت فارسي يا انگليسي و کلاسهاي مربوط به دانشگاه ورشو به زبان انگليسي خواهد بود.

ششمين جشنواره مخترعان دانشگاه آزاد اسلامي آغاز به کار کرد

ششمين جشنواره مخترعان دانشگاه آزاد اسلامي و هشتمين جشنواره رويش بنياد ملي نخبگان پهنه دماوند (تهران، البرز، سمنان، گلستان و مازندران) در سالن شهيد مطهري دانشگاه آزاد اسلامي آغاز به کار کرد.

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاري آنا، در مراسم افتتاح اين جشنواره دکتر مرتضي موسي خاني سرپرست معاونت پژوهش و فناوري، دکتر داود ثمري مديرکل ارتباط با صنعت، دکتر کريم زارع رييس باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان و دکتر احمد شمس رييس دانشگاه آزاد اسلامي استان تهران، مهندس ميترا هاشمي طباطبايي مديرکل علم و علم سنجي دانشگاه، دکتر يدالله اردوخاني، رييس بنياد ملي نخبگان استان تهران، دکتر غلامعلي منتظر، معاون برنامه ريزي و و نظارت و دکتر الستي معاون فرهنگي بنياد ملي نخبگان حضور دارند.

احمد شمس، رييس کميته اجرايي اين جشنواره در اين مراسم گفت: «همزماني اين جشنواره با بزرگداشت مقام استاد اتفاق خوبي است. اتفاقات و تحولات خوبي در دانشگاه آزاداسلامي افتاده است که اميدوارکننده است. دکتر موسي خاني از مديران خوب اين دانشگاه و معرف دانشگاه در سطح ملي و بين المللي است و اميدواريم با حضور ايشان در معاونت پژوهش و فناوري حوزه رباتيک در استان تهران هم رواج پيدا کند.»

شمس گفت: «132 اختراع بعد از داوري به اين جشنواره راه پيدا کرده‌اند که در سه روز در نمايشگاه دانشگاه آزاد اسلامي به نمايش گذاشته مي‌شوند و بعد از داوري‌هاي حضوري مورد تشويق‌هاي مادي. و معنوي قرار مي گيرند.»

او ابراز اميدواري کرد نهضتي که در دانشگاه آزاد اسلامي اخيرا آغاز شده است تداوم يابد.

رييس دانشگاه آزاد اسلامي استان تهران در پايان از دکتر واشقاني فراهاني معاون سابق پژوهش و فناوري و دکتر ثمري براي تلاش در برگزاري اين جشنواره تشکر کرد.

معاون آموزشي وزير علوم:

دانشجويان شاخص پژوه مستندات خود را به دانشگاه شيخ بهايي ارائه دهند

معاون آموزشي وزير علوم گفت: دانشجويان شاخص‎پژوه تا تاريخ 18 خرداد ماه فرصت دارند تا مستندات تحصيلي خود را به دانشگاه شيخ بهايي در اصفهان ارائه دهند.

مجتبي شريعتي نياسر در گفت‌و گو با ايسنا درخصوص تعيين تکليف دانشجويان پژوهشگاه شاخص‎پژوه اظهار کرد: دانشجويان اين پژوهشگاه مي‌توانند تا تاريخ 18 خرداد ماه مستندات تحصيلي خود را به دانشگاه شيخ بهايي ارايه دهند.

وي افزود: کميته‌اي براي بررسي مستندات دانشجويان اين پژوهشگاه تعيين شده است و پس از بررسي‌ها متناسب با مدارک ارايه شده براي دانشجويان راهکار ارايه مي‌شود. اينکه تکليف دانشجويان چه خواهد شد در گرو مستنداتي است که ارائه مي‌دهند.

شريعتي نياسر تصريح کرد: افرادي که از قبل مدرک گرفته‌اند و مدرکشان تاييد شده است نياز نيست دوباره براي مدرکشان به دانشگاه شيخ بهايي مراجعه کنند، اما تمام افرادي که مدرک تحصيلي دريافت نکرده‌اند و يا مدرک آنها به تاييد وزارت علوم نرسيده است بايد اين روند را طي کنند.

معاون آموزشي وزير علوم تصريح کرد: دانشگاه شيخ بهايي در زمينه دانشجويان پژوهشگاه شاخص پژوه تصميم گيري نمي‌کند، بلکه اين تصميم گيري به عهده وزارتخانه است و تنها براي تسهيل کار دانشجويان و به اين دليل که اکثر دانشجويان اين پژوهشگاه در اصفهان بودند، دانشگاه شيخ بهايي را کانوني براي دريافت مدارک آنها قرار داديم.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته