جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1396/02/14 - روزنامه سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 5544

 تامين نياز گندم 20ماه آينده کشور 

 مشاور وزير جهاد کشاورزي و مجري طرح گندم کشور با بيان اينکه اکنون هشت ميليون و 650 هزار تن گندم در سيلوهاي کشور به صورت ذخيره سازي شده ،موجود است، گفت: با برداشت و خريد تضميني گندم امسال، ذخيره اين محصول استراتژيک براي نياز تا 10ماهه اول سال 97 تامين مي شود.

اسماعيل اسفندياري پور درگفت و گو با ايرنا ،وضعيت توليد و برداشت گندم در سال جاري را مطلوب توصيف کرد و افزود : امسال پنج ميليون و 980 هزار هکتار از زمين هاي کشور زير کشت گندم رفته است.وي با بيان اينکه تا کنون 650 هزار تن گندم از کشاورزان گندمکار استان هاي خوزستان، کرمان ، جنوب فارس ، و بوشهر خريداري شده است، اظهار داشت: با تامين اعتبار از سوي دولت ،مطالبات کشاورزان به موقع در حال پرداخت است.

مشاور وزير جهاد کشاورزي با بيان اين نکته که پايداري توليد گندم به اجراي طرح تناوب کشت درگندمزارهاي کشور وابسته است، تصريح کرد: از آنجايي که دولت کشت دانه هاي روغني به ويژه کلزا را مورد حمايت جدي قرار مي دهد، کشاورزان مي توانند بعد از برداشت گندم براي بالا بردن مقدار درآمد خود کلزا کشت کنند.

سطح زير کشت محصول گندم در مازندران حدود 68 هزارهکتار است که از اين ميزان حدود 40 هزار هکتار سطح زير کشت آبي و مابقي ديم است.

برداشت اين محصول از نيمه اول خردادماه در استان آغاز مي شود که پيش بيني مي شود حدود 185 هزار تن از مزارع استان گندم توليد شود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته