جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1396/02/14 - روزنامه سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 5544

 تريبون 

 جديدترين قيمت‌ها از بازار ارز و سکه

در بازار سکه تمام طرح جديد بدون تغيير نسبت به روز سه شنبه يک ميليون و 211 هزار تومان و هر دلار آمريکا 3763 تومان عرضه مي‌شود.

به گزارش ايسنا، هر گرم طلاي 18 عيار نيز بيش از 116 هزار تومان قيمت دارد و همچنين نيم سکه و ربع سکه به ترتيب 669 و 378 هزار تومان فروخته مي‌شود.اونس طلا در بازار جهاني نيز بيش از 1255 دلار داد و ستد مي‌شود.

در بازار ارز نيز يورو 4158 تومان، ‌ پوند انگلستان 4870 تومان و لير ترکيه 1087 تومان قيمت دارد. دلار مبادله‌اي نيز در بازار امروز 3243 تومان از سوي بانک مرکزي قيمت‌گذاري شده است.

لازم به ذکر است که قيمت‌ها در بازار آزاد در طول روز نوساني بوده و ثابت نيست و جدول زير بر اساس آخرين قيمت‌ها تا لحظه مخابره گزارش تکميل شده‌ است.

قيمت جهاني نفت افزايش يافت

قيمت هر بشکه نفت برنت با 47 سنت، معادل 0.9 درصد افزايش به 50 دلار و 93 سنت رسيد.

به گزارش تسنيم به نقل از رويترز، در حالي که کاهش ميزان ذخاير نفتي آمريکا موجب تقويت بازار شده، قيمت نفت افزايش داشت، هرچند که گزارش ها در مورد کاهش ميزان تبعيت اوپک از توافق کاهش توليد و رسيدن ميزان عرضه نفت در جهان به ارقامي بي سابقه موجب شد تا رشد قيمت ها محدود باشد.

بر اساس اين گزارش، قيمت هر بشکه نفت برنت با 47 سنت، معادل 0.9 درصد افزايش به 50 دلار و 93 سنت رسيد. قيمت نفت خام آمريکا نيز امروز 37 سنت، معادل 0.8 سنت افزايش داشت و به 48 دلار و 2 سنت رسيد.

روز سه شنبه، قيمت نفت خام آمريکا با 2.4 درصد کاهش، پايين ترين قيمت پايان روز خود از 21 مارس را به ثبت رساند و قيمت نفت برنت نيز در پايان معاملات اين روز به پايين ترين رقم در سال جاري ميلادي نرسيد.

هشدار دامپزشکي درباره شيوع تب کريمه کنگو

اداره کل دامپزشکي استان تهران با صدور اطلاعيه‌اي از مردم خواست با توجه به شيوع فصل گرما، فعاليت کنه‌ها و احتمال شيوع تب خون ريزي دهنده کريمه کنگو، اقدامات بهداشتي را در اين زمينه رعايت کنند.

به گزارش اداره کل دامپزشکي استان تهران، اين اداره کل طي اطلاعيه‌اي درباره شيوع بيماري تب خونريزي دهنده کريمه کنگو(CCHF) هشدار داد و از مردم خواست اقدامات پيشگيرانه لازم را در اين زمينه رعايت کنند؛ متن کامل اين اطلاعيه به شرح ذيل است:

دامداران، کارگران دامداري‌ها، ذابحين، کارگران کشتارگاه‌ها، قصابها وکليه افراد مرتبط با دام، باتوجه به شروع فصل گرما و فصل تکثير و فعاليت کنه ها و احتمال بروز و شيوع بيماري تب خونريزي دهنده، رعايت نکات و اقدامات بهداشتي ذيل جهت پيشگيري از بروز بيماري، ضروري است:

*خودداري از هرگونه نقل و انتقال و خريد و فروش دام هاي مشکوک و غير بومي و بدون مجوز دامپزشکي به ويژه در مناطقي که سابقه بروز بيماري دارد.

* رعايت موارد ايمني و بهداشتي هنگام کار با دام از قبيل استفاده از دستکش، ماسک، چکمه و لباس مناسب.

* اجتناب از کشتار غيرمجاز دام.

* از جدا سازي و له کردن کنه هاي موجود روي بدن دامها خودداري نماييد.

* از خوردن وآشاميدن و سيگار کشيدن در هنگام کار خودداري نماييد.

*بعد از انجام کار روزانه، دست ها، وسايل و البسه کار را شستشو و ضد عفوني نماييد.

* تماس انسان با خون و بافت هاي آلوده دام مي تواند براي انسان بيماري زا باشد.

* سعي شود هنگام خرد کردن گوشت يا آلايش خوراکي از دستکش استفاده کنيد.

* عدم استفاده از گوشت هاي فاقد مهر دامپزشکي.

*از تماس با خون و ترشحات دام کشتار شده پرهيز نماييد.

* در کشتارگاه هاي دام در صورت ايجاد هرگونه زخم يا جراحت جلدي در حين کشتار و يا بروز علايم بيماري شامل تب بالا، دردهاي عضلاني و سر درد، پرخوني مخاط چشم و خونريزي عمومي در بدن سريعا به مراکز بهداشتي درماني مراجعه نماييد.

*درصورت استفاده از گوشت دام قرباني در مراسم و اعياد، پيش از مصرف به مدت حداقل 24 ساعت در يخچال (صفر تا چهار درجه) نگهداري شود.

ايرباس 330 ايران اير نخستين پرواز بين المللي خود را انجام داد

اولين هواپيماي ايرباس پهن پيکر A330 کشور ساعت 7 و 30 دقيقه روز گذشته فرودگاه حضرت امام (ره) را به مقصد استکهلم ترک کرد و رسما پروازهاي برنامه اي ايران اير با هواپيماهاي پهن پيکر ايرباس 330 A آغاز شد.

به گزارش ايرنا، با توجه به هزينه هاي هواپيماهاي پهن پيکر در مسيرهاي داخلي شرکت هاي هوايي همواره ترجيح مي دهند که هواپيماهاي بزرگ خود را در مسيرهاي بين المللي استفاده کنند.

تمام شرکت هاي بزرگ هوايي در جهان از اين هواپيماها در مسيرهاي دور برد استفاده مي کند و ايران اير نيز در نظر دارد از اين دو ايرباس 330 خود در مسيرهاي خارجي استفاده کند و اولين سفر آن نيز به کشور سوئد انجام شد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته