جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1396/02/14 - روزنامه سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 5544

 معاون رييس جمهور در امور زنان:
 رد صلاحيت زنان در هياهوي رد صلاحيت مردان گم شد 

 معاون رييس‌جمهور در امور زنان و خانواده گفت: رجل سياسي يک مساله است که بايد به آن پاسخ داده شود و با پاک کردن صورت مساله نبايد گمان شود که اين مساله حل شده است.به گزارش ايسنا، شهيندخت مولاوردي در نشست "زنان و رجل سياسي" که با همکاري امور زنان و کميته بانوان خانه احزاب در معاونت امور زنان و خانواده رياست جمهوري برگزار شد، افزود: رجل سياسي يک دغدغه سياسي است که ساليان سال وجود داشته است و به دنبال پاسخ مناسب براي آن هستيم.

وي در ادامه گفت: براساس مشروح مذاکرات قانون اساسي يکي از شروط قضاوت، به صراحت مرد بودن ذکر شده است. قانون گذاران مي‌توانستند همين شرط را براي رييس جمهور نيز بگذارند اما به پيشنهاد شهيد بهشتي شرط رياست جمهوري، رجل سياسي تعيين شد.

معاون رييس جمهور در امور زنان و خانواده با اشاره به سابقه حضور زنان به عنوان کانديداي رياست جمهوري گفت: از دوره هشتم يا نهم انتخابات رياست جمهوري زنان به عنوان کانديدا ثبت‌نام کردند البته به هيچ وقت صراحت اعلام نشد که زنان به خاطر جنسيت خود احراز صلاحيت نشده‌اند. 137 زن نيز براي دوازدهمين دوره انتخابات رياست جمهوري ثبت‌نام کردند که همه آنها احراز صلاحيت نشدند اما اين خبر در هياهوي ردصلاحيت مردان صاحبنام گم شد و شوراي نگهبان نيز تاکنون نفيا و اثباتا درباره کانديداتوري زنان درباره انتخابات رياست جمهوري اظهارنظر نکرده است.

مولاوردي در مورد سياست‌هاي کلي انتخابات که سال گذشته ابلاغ شد، گفت: اين سياست کلي جزءهاي مختلفي دارد که يکي از جزءهاي آن شوراي نگهبان را مکلف مي‌کند که معيار دقيق مدير و مدبر و رجل سياسي بودن را تعريف کند. اميدوار بوديم اين تعريف تا پيش از ثبت‌نام براي انتخابات رياست جمهوري مشخص شود تا نه فقط زنان بلکه مردان شرايط خود را با معيارها تطبيق دهند و شاهد وضعيتي که در مقابل چشم جهانيان اتفاق افتاد نباشيم.

وي افزود: ثبت‌نام در دوازدهمين دوره انتخابات رياست جمهوري بي‌سابقه و بي نظير بود چون هرکس به خود اجازه داد براي مهم‌ترين مقام اجرايي کشور ثبت‌نام کند. اميدواريم به زودي تکليف معيار کانديداتوري در انتخابات رياست جمهوري مشخص شود.

معاون رييس جمهور در امور زنان و خانواده در پايان با اشاره به ثبت‌نام اعظم طالقاني براي انتخابات رياست جمهوري اظهارکرد: ما مديون حرکت او هستيم چراکه اقدام او براي کانديداتوري با توجه به وضع جسماني‌اش پيام‌هاي بسيار ارزشمندي براي ما داشت.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته