جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1396/02/14 - روزنامه سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 5544

 ميز خبر  

 زلزله خراسان‌رضوي 2 مجروح برجاگذاشت

مديرکل دفتر مديريت بحران استانداري خراسان رضوي گفت: زلزله بامدادروز گذشته در اين استان بر اساس گزارشهاي دريافتي تاکنون هيچ تلفات جاني در بر نداشت و فقط دو نفر طي آن مجروح شده اند.حجتعلي شايانفر در گفت و گو با ايرنا افزود: کانون زلزله ساعت 1:42 دقيقه بامداد روز گذشته با بزرگي 5.3 ريشتر در عمق هفت کيلومتري زمين و در فاصله 102 کيلومتري جنوب شرق مشهد و 36 کيلومتري شمال شرق سفيد سنگ روي داد.وي ادامه داد: در پي اين زمين لرزه تاکنون افزون بر 30 پس لرزه ثبت شده که چهار مورد آن بالاي سه ريشتر و بزرگترين آنها 3.6 ريشتر شدت داشته است.مديرکل دفتر مديريت بحران استانداري خراسان رضوي گفت: زلزله بامداد روز گذشته همچنين منجر به تخريب و فروريختن برخي از ساختمانهايي شد که در جريان زلزله 16 فروردين ماه سفيدسنگ آسيب ديده و ترک برداشته بودند.

وي افزود: به محض وقوع زلزله با دستور و هدايت مستقيم استاندار خراسان رضوي به فرمانداران شهرستانهاي مشهد، فريمان، تربت جام و سرخس اعلام آماده باش شد و گروههاي ارزياب محلي شامل دهياران و نيروهاي پاسگاههاي انتظامي به منطقه اعزام شدند.

شايانفر ادامه داد: 12 گروه ارزياب از سوي جمعيت هلال احمر به مناطق مختلف اعزام شدند و مورد خاصي تاکنون گزارش نشده است. در عين حال دو بيمارستان سجاديه تربت جام و حضرت زهرا(س) فريمان از ديشب در حال آماده باش هستند.

کلاهبرداران سايت ديوار در دام پليس فتا

رئيس پليس فتا فرماندهي انتظامي غرب استان تهران گفت: افرادي که در سايت ديوار اقدام به کلاهبرداري مي‌کردند‌ در دام پليس فتا افتادند.به گزارش ايسنا، سرهنگ دوم حاجعلي صالحي در ادامه اظهار کرد: اعتماد نابجا به افراد در فضاي مجازي به خصوص فروشگاه‌هاي فعال اينترنتي بستر کلاهبرداري را براي افراد سودجو فراهم مي‌نمايد.وي افزود: در اين راستا پس از مراجعه فردي به پليس فتا و طرح شکايت مبني بر کلاهبرداري در سايت ديوار تيم کارشناسي پليس فتا اقدامات فني لازم را انجام داده که مشخص شد شخصي به هويت ناشناس با درج آگهي در سايت ديوار اقدام به کلاهبرداري اينترنتي کرده است.

اين مقام انتظامي ادامه داد: با اقدامات کارشناسي بر روي ip درج کننده آگهي و محل واريز مبالغ، در يک بررسي دقيق و سريع ردپاي اينترنتي مجرم شناسايي و پس از هماهنگي با مرجع قضايي متهمين دستگير گرديدند و به اين پليس احضار و با رويت ادله ديجيتال جرم به بزه انتسابي خود اعتراف و بيان داشتند قصدشان از اين کار تنها سرگرمي مي‌باشد که در نهايت به مرجع قضايي تحويل داده شدند.

براساس گزارش سايت پليس فتا، سرهنگ صالحي در خصوص آگاهي‌هاي درج شده در سايت‌هاي آگهي نامه مثل ديوار، شيپور و... گفت: کاربران بايد مراقب باشند تا در دام کلاهبرداران سايبري نيفتند و قبل از واريز وجه حتما کالا را رويت نمايند و مطمئن شوند که کالا براي آنها ارسال مي‌شود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته