جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1396/02/14 - روزنامه سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 5544

 خبر هنري 

 پوران درخشنده:

«هما روستا» معلم را ماندگار کرد

زنده ياد هما روستا در فيلم «پرنده کوچک خوشبختي» يکي از نقش‌هاي ماندگار معلم را در سينماي ايران به يادگار گذاشت، پوران درخشنده کارگردان اين اثر معتقد است:«خانم هما روستا با عشق و علاقه و بدون تاريخ مصرف، بگونه‌اي نقش معلم فيلم را ايفا کرد که هر بار به فيلم مراجعه کنيد،احساس مي‌کنيد يک معلم بايد اينگونه باشد.»

به گزارش ايسنا، هما روستا در «پرنده کوچک خوشبختي» ايفاگر يکي از ماندگارترين نقش معلمان بوده است؛ او در اين فيلم که توسط پوران درخشنده در سال 66 ساخته شد، يک معلم روانشناس را بازي کرد که براي تدريس وارد يک مدرسه دخترانه دانش آموزان استثنايي و ناشنوا مي‌شود و ورودش مصادف با آشنايي با دخترکي ناسازگار و کند ذهن که قصد کشتن هم‌شاگردان‌اش را سر کلاس داشته مي‌شود. معلم با تلاش فراوان سعي در اصلاح شخصيت ناسازگار دخترک مي‌کند که تلاش او تا حد ايثار و جنون پيش مي‌رود.

پوران درخشنده کارگردان سينما درباره‌ي نقش ماندگار هما روستا در فيلم «پرنده کوچک خوشبختي» به ايسنا گفت:اولين گزينه‌ام براي ايفاي اين نقش بازيگر ديگري بود و بعد خانم هما روستا بودند اما خوشحالم که ايشان انتخاب شدند. اين هنرمند براي رسيدن به اين نقش و يک معلم عاشق، بسيار زحمت کشيد.

به گفته‌ي او، معناي عشق و ايثار در وجود اين هنرمند بود و به معناي واقعي کلمه عاشقانه و با احساس به ويژگي‌هاي فداکاري و گذشت يک معلم نزديک شد تا توانست اين نقش را ماندگار کند.

درخشنده با اشاره به موضوع فيلم «پرنده کوچک خوشبختي» که در آن نقش مقابل زنده‌ياد هما روستا،يک دختر ناشنوا بود،يادآور شد:ايشان براي ارتباط با اين دختر بايد وقت و زمان بيشتري را مي‌گذاشتند بنابراين ساعت‌ها وقت گذاشتند تا با او ارتباط بگيرند.

او ادامه داد: هما روستا هنرمند فوق‌العاده‌اي بود چون عاشق کارش بود و به همين دليل وقتي نقش معلم را بازي مي‌کرد به دل مي‌نشست.

کارگردان «پرنده کوچک خوشبختي» يادآور شد: من خيلي از ايشان در اين همکاري خاطره دارم خصوصا از اين جهت که سخت‌ترين کارها را انجام مي‌داد تا به نقش نزديک شود و خوشحالم که خانم هما روستا اين نقش را بازي کرد.

پوران درخشنده که مادرش نيز معلم بوده است،يادآور شد: من از دوران کودکي از نزديک در کنار يک معلم بودم و وقتي هم که خانم روستا در فيلم نقش معلم را بازي کرد، احساس کردم که ايشان نقش را بگونه‌اي بدون تاريخ مصرف بازي مي‌کنند که هر زمان به فيلم رجوع شود،احساس مي‌کنيم بايد يک معلم اينگونه باشد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته