جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1396/02/30 - روزنامه سراسري صبح ايران(شنبه) نسخه شماره 5557

 يك نكته از هزاران 

 پاكبانان و خستگيِ روزهاي كاغذي...

اگر يك دهه پيش از اين، در ايام انتخابات، كوچه و خيابانها و معابر عمومي مملو از كاغذهايي مي‌شد كه در آن، عكس و نام نامزدها نقش بسته بود، و هر جا را نگاه مي‌كردي، كاغذ بود و كاغذ، چندان عجيب نبود! چرا كه تا همين يك دهه پيش، ما به اندازه امروز، نسبت به استفاده بهينه از منابع طبيعي و توجه به محيط زيست حساس و آگاه نشده بوديم. اما وقتي در انتخابات 96 و بعد از اطلاع‌رساني‌هاي زيست‌محيطي مختلف، باز هم كاغذ، يكي از مهمترين ابزارهاي تبليغاتي محسوب مي‌شود، جاي تعجب دارد!

به علاوه، اگرچه در مواردي، مردم به صورت خودجوش بعد از برپايي برنامه‌هاي انتخاباتي، اقدام به جمع‌آوري تراكتها براي كم كردن زحمت پاكبانان و رفتگران نمودند، اما اين روزها براي اغلب پاكبانان، احتمالا، روزهاي سختي بوده است. پاكباناني كه بعد از اتمام برنامه‌ها و خلوت شدن معابر، تازه كارشان شروع مي‌شد و مجبور بودند ساعتها به جمع‌آوري كاغذهايي بپردازند كه ما آنها را در سطح زمين رها كرده بوديم.

اين دوره از انتخابات هم گذشت. اميدواريم براي دوره‌هاي بعدي انتخابات و برنامه‌هاي اينچنيني، افرادي زحمتكش همچون پاكبانان و رفتگران اين اندازه مظلوم واقع نشوند و هر يك از ما، در اين زمينه، دلسوزتر عمل كنيم. يادمان باشد؛ هر زباله‌‌اي که به زمين مي‌اندازيم، قامتي را خم مي‎کند!


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته