جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1396/02/30 - روزنامه سراسري صبح ايران(شنبه) نسخه شماره 5557

 ميز خبر 

 روسيه: به حمايت‌هايمان از فلسطيني‌ها جهت تحقق وحدت ملي ادامه مي‌دهيم

وزارت خارجه روسيه تاکيد کرد که قصد دارد به حمايت‌هايش از فلسطيني‌ها جهت تحقق وحدت ملي ادامه دهد.

به گزارش ايسنا به نقل از سايت النشره، وزارت خارجه روسيه در بيانيه‌اي اعلام کرد، برخي دستورالعمل‌ها در سند سياسي جديد حماس از جمله پذيرش تشکيل کشور فلسطين بر اساس مرزهاي سال 1967 ميلادي گامي در جهتي "درست" است.

در ادامه اين بيانيه مسکو ضمن تاکيد بر ادامه حمايت‌ها از فلسطيني‌ها جهت تحقق وحدت ملي آمده است: مسئوليت تحقق وحدت ملي نيازمند آن خواهد بود که حماس و ديگر گروه‌هاي فلسطيني اقدامات مشابه بيشتري در پيش گيرند.

آمريکا دومين ناو هواپيمابر خود را به آبهاي کره فرستاد

پس از آزمايش جديد موشکي کره شمالي، آمريکا دومين ناو هواپيمابر خود را به سواحل کره اعزام کرده و در حال استقرار آن است.

به گزارش ايسنا، به نقل از خبرگزاري اسپوتنيک، منابع دفاعي آمريکا اعلام کردند، دومين ناو هواپيمابر اين کشور با نام "يو اس اس رونالد ريگان‌" پس از آزمايش اخير موشکي کره شمالي در حال استقرار در سواحل کره جنوبي است.اين ناو هواپيمابر در نهايت بايد جايگزين ناو هواپيمابر يو اس اس کارل وينسون شود که ماه گذشته ميلادي براي نشان دادن قواي نظامي آمريکا در شبه جزيره کره مستقر شد.

اين دو ناو هواپيمابر قرار است در رزمايش‌هاي نظامي مشترک شرکت داده شوند. ناو هواپيمابر رونالد ريگان روز سه شنبه آب‌هاي ژاپن را ترک و به سمت آب‌هاي کره به حرکت درآمد.

آمادگي روسيه براي انتشار متن گفت‌وگوهاي لاوروف با ترامپ

سخنگوي وزارت امور خارجه روسيه از آمادگي کشورش براي انتشار متن گفت‌وگوي سرگئي لاوروف و دونالد ترامپ خبر داد.به گزارش ايسنا از وستي، ماريا زاخارووا گفت: مسکو آماده است تا متن اين گفت‌وگو را به طرف آمريکايي ارائه دهد، اين مورد هم اکنون از سوي رييس جمهور روسيه عنوان شده و وي به صراحت گفته که چنين امکاني وجود دارد.پيشتر ولاديمير پوتين، رييس جمهور روسيه گفته بود که ترامپ در ديدار با وزير امور خارجه و سفير روسيه در واشنگتن هيچ مطالب محرمانه‌اي را در اختيار آنان نگذاشته است و در اثبات اين موضوع او مي‌تواند متن گفت‌وگوي انجام شده در اين ملاقات را در اختيار طرف آمريکايي قرار دهد.

پادشاه هلند از شغل مخفيانه‌اش پرده برداشت

پادشاه هلند از شغل مخفي و محرمانه خود که حتي بعد از به تخت نشستن هم آن را انجام مي‌دهد،‌ پرده برداشت که حتي خانواده‌اش هم از آن مطلع نبودند.

به گزارش ايسنا، به نقل از سايت شبکه اسکاي نيوز، ويلم الکساندر، پادشاه هلند به عنوان کمک خلبان در شرکت هواپيمايي "کي ال ام" هلند به مدت 21 سال کار مي‌کرده که حتي بعد از به تخت نشستن هم اين کار را ادامه مي‌دهد.اين شبکه گزارش داد، در حال حاضر نيز پادشاه هلند ماهانه در دو پرواز براي اين شرکت هواپيمايي شرکت مي‌کند بدون اينکه هيچ يک از مسافران از حضور پادشاه کشورشان در پروازها مطلع شوند. به رغم اينکه صداي او را درباره اعلام شرايط جوي و زمان فرود آمدن هواپيما مي‌شنوند.

پادشاه هلند هواپيماي متوسط "فوکو" را که ثروتمندان و افراد معروف از آن استفاده مي‌کنند، هدايت مي‌کند و گواهينامه خلباني جنگنده هم دارد. او در حال حاضر در حال آموزش دوره خلباني روي هواپيماهاي عظيم الجثه مثل بوئينگ 737 است.

الکساندر در سال 2013 بر تخت سلطنت نشست و 50 ساله است.

اولين واکنش مسکو به عمليات آمريکا عليه نيروهاي وابسته به ارتش سوريه

رئيس کميسيون امور دفاعي و امنيتي در مجلس فدرال روسيه در اولين واکنش مسکو به حمله هوايي جديد آمريکا در قالب عمليات ائتلاف ضد داعش عليه نيروهاي وابسته به دمشق، بررسي اين مساله در مذاکرات ژنو را خواستار شد.به گزارش ايسنا، ويکتور اوزيروف، رئيس کميسيون امور دفاعي و امنيتي در مجلس فدرال روسيه پس از اينکه ائتلاف ضد داعش انجام حمله‌اي هوايي عليه نيروهاي وابسته به دولت سوريه در نزدکي پايگاه التنف را تاييد کرد، در مصاحبه با خبرگزاري نووستي اظهار داشت: اميدوارم که اين عمليات بر روند مذاکرات در ژنو تاثيري نگذارد اما فکر مي‌کنم اين حمله به مساله‌اي مهم در برنامه‌هاي ژنو تبديل خواهد شد.اوزيروف در ادامه بر لزوم هماهنگي بيشتر و روشن‌تر ميان ائتلاف ضد داعش به رهبري آمريکا و نيروهاي دولت سوريه تاکيد کرد تا در تعيين هويت نيروهايي که در سوريه حضور دارند، چنين مشکلاتي به وجود نيايد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته