جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1396/02/30 - روزنامه سراسري صبح ايران(شنبه) نسخه شماره 5557

 تشخيص زودهنگام آلزايمر با آزمون‌هاي مختلف 

 در حال حاضر آزمايش‌هاي متعددي به پزشکان براي تشخيص زوال شناختي در مراحل اوليه کمک مي‌کنند.به گزارش ايسنا و به نقل از ساينتيس، علائم اوليه آلزايمر با ديگر بيماري‌هاي زوال عقل همچون دمانس دژنراتيو بادي لوي (DLB) مجزا است. زماني که شخصي به اختلال شناختي مبتلا شود و در واقع يکي از علائم اوليه آلزايمر و يا DLB را داشته باشد، تحت درمان قرار مي‌گيرد. البته درمان افراد در مراحل مختلف بيماري و يا داروي تجويز شده براي آنان نيز متفاوت است.

در حال حاضر دليمان صادق و همکارانش در کالج لندن در تلاشند تا اين مشکلات را با بررسي تاريخچه درماني بيمار رفع کنند. آنان 429 بيمار با اختلال شناختي را طي 14 سال از سال 1994 تا 2015 تحت درمان قرار دادند.اين گروه با استفاده از آزمايش‌ها و آزمون‌هاي مختلف دريافتند امتيازات افراد مبتلا به آلزايمر در آزمون‌هاي مختلف بسيار پايين‌تر از ديگر گروه‌ها است.صادق اظهار کرد: با استفاده از آزمون‌هاي انجام شده در اين تحقيق الگوريتمي براي تشخيص بيماري آلزايمر در مراحل اوليه بيماري ارائه خواهد شد. البته هنوز نيازمند آزمايش‌هاي بيشتري بر روي گروه بزرگتري هستيم.

آزمايش‌هاي باليني مشابه اين تحقيق کمک بسزايي به پزشکان در تشخيص مراحل اوليه آلزايمر و DLB خواهد کرد تا پيش از وخيم شدن بيماري، افراد تحت درمان قرارگيرند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته