جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1396/02/30 - روزنامه سراسري صبح ايران(شنبه) نسخه شماره 5557

 رئيس اداره آموزش و پرورش شهرستان دماوند؛
 افتتاح 3 مدرسه توسط خيران شهرستان دماوند در ماه‌هاي آتي 

 دماوند- صادقعلي

رئيس اداره آموزش و پرورش شهرستان دماوند در مراسم تجليل از خير مدرسه ساز حاج اکبر ابراهيمي با بيان اينکه تاکنون 22 مدرسه توسط خيران در شهرستان دماوند احداث شده است، گفت: افتتاح سه مدرسه توسط خيران شهرستان دماوند در ماه‌هاي آتي در دستور کار قرار دارد.به گزارش خبرنگارآفرينش، مهرداد پورفتحي با اشاره به فرهنگ مدرسه‌سازي در شهرستان دماوند اظهار کرد: خوشبختانه بحث رونق فعاليت خيران مدرسه‌ساز، از جمله اموري است که در جامعه و تبع آن شهرستان دماوند با اقبال خوبي مواجه بوده است و اعتقاد اين افراد بر اين است که تاثير انفاق در زندگي آن‌ها مشهود است.

وي افزود: مسجدسازي و ايجاد مدرسه از جمله امور موکد در دين مبين اسلام است؛ زيرا اين موارد در زمره انسان‌سازي قرار دارد.رئيس اداره آموزش و پرورش شهرستان دماوند خاطرنشان کرد: امسال به جاي برگزاري همايش کلي، تصميم ما بر تقدير از خيران مدرسه‌ساز در همان مدرسه است؛ به اين ترتيب در اين راستا، مراسم تقدير از خير مدرسه‌ساز، حاج احمد ابراهيمي را در مدرسه ابراهيمي ترتيب داديم و تنها به تجليل از امور خيرخواهانه ايشان مي‌پردازيم.

پور فتحي خاطرنشان کرد: اين مراسم با همراهي شهردار، هيئت امنا و کسبه شهر برگزار شد که اميد است موجب تقويت فرهنگ خيرخواهانه مدرسه‌سازي گردد.

وي تاکيد کرد: در حال حاضر 36 درصد از مدارس کل کشور توسط خيران احداث گرديده است که خوشبختانه شهرستان دماوند نيز از اين امر مستثني نيست؛ به اين ترتيب تاکنون 22 مدرسه توسط خيران در شهرستان دماوند احداث گرديده است.

رئيس اداره آموزش و پرورش شهرستان دماوند با اشاره به افتتاح 3 مدرسه توسط خيران در ماه‌هاي آتي تصريح کرد: ممکن است برخي افراد توانايي ساخت مدرسه نداشته باشند؛ ليکن مي‌توانند در امور جزئي مانند ساخت نمازخانه، تجهيز آزمايشگاه و بازسازي سرويس‌هاي بهداشتي در مدارس سهيم باشند.

همچنين منصور خطيبي، مدير عامل مجمع خيران مدرسه‌ساز شهرستان دماوند گفت: اين امر موجب افتخار است که شهرستان دماوند داراي تعداد زيادي از خيران مدرسه‌ساز است و توانسته‌اند به اين ترتيب، نامي نيکو از خود به يادگار بگذراند.گفتني است که در پايان اين مراسم، مسئولان از تنديس ماندگار خير مدرسه‌ساز، احمد ابراهيمي رونمايي کردند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته