جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1396/02/30 - روزنامه سراسري صبح ايران(شنبه) نسخه شماره 5557

 بازي‌هاي همبستگي کشورهاي اسلامي
 پايان کار فرنگي‌کاران ايران با 2 طلا و 3 برنز 

 
آفرينش- در روز پاياني رقابت‌هاي کشتي فرنگي بازي‌هاي همبستگي کشورهاي اسلامي، زيدوند، فلاح و قوره جيلي به برنز رسيدند تا در پايان اين رقابت‌ها، کشتي فرنگي ايران به 2 طلا و 3 برنز برسد.در ادامه رقابت‌هاي چهار وزن دوم کشتي فرنگي اين بازي‌ها که در باکو پايتخت آذربايجان برگزار شد، مهدي زيدوند در وزن 66 کيلوگرم، مهدي فلاح در وزن 85 کيلوگرم و شهاب قوره جيلي در وزن 130 کيلوگرم به مدال برنز رسيدند و رسول گرمسيري نيز در وزن 75 کيلوگرم به عنوان پنجم رسيد.

در وزن 66 كيلوگرم مهدي زيدوند پس از استراحت در دور نخست در دور دوم به مصاف کامران ممدوف قهرمان جوانان جهان و دارنده مدال برنز اروپا، از آذربايجان رفت و با نتيجه 6 بر صفر مغلوب اين كشتي گير شد. اما با توجه به حضور اين كشتي گير در ديدار فينال، زيدوند به ديدار رده بندي رفت وي در اين ديدار ميرزابك رحمت اف از ازبكستان را با نتيجه يك بر صفر شكست داد و صاحب مدال برنز شد.در وزن 75 کيلوگرم رسول گرمسيري پس از استراحت در دور نخست استراحت در دور بعد با نتيجه 6 بر يك مغلوب الوين مورساليف دارنده مدال برنز جهان و قهرمان بازي هاي اروپايي از آذربايجان شد. گرمسيري با توجه به حضور اين كشتي گير آذربايجاني در ديدار فينال به ديدار رده بندي راه يافت. وي در اين ديدار مقابل كايراتبك توگولبايف از قرقيزستان با نتيجه 3 بر صفر شكست خورد و پنجم شد.

در وزن 85 کيلوگرم مهدي فلاح در دور نخست با نتيجه 2 بر يك مغلوب اسلام عباس اف قهرمان جوانان جهان از آذربايجان شد و با توجه به حضور اين كشتي گير در ديدار فينال، وي نيز به ديدار رده‌بندي راه يافت. فلاح در اين ديدار مقابل آزات بيشبكوف از قرقيزستان با نتيجه 2 بر صفر به پيروزي رسيد و به مدال برنز رسيد.

در وزن 130 کيلوگرم شهاب قوره جيلي در دور نخست با نتيجه 9 بر صفر حاميه حسن از لبنان را شکست داد، اما در دور بعد و در مرحله نيمه نهايي مقابل عثمان ايلدريم قهرمان زير 23 سال اروپا از ترکيه با نتيجه 4 بر يک شکست خورد و راهي ديدار رده بندي شد. وي در اين ديدار با امتياز عالي حمزه يوسف اودتالا از اردن را شکست داد و برنز
گرفت.همچنين در جريان رقابت هاي چهار وزن نخست، محمد علي گرايي در وزن 71 کيلوگرم و يوسف قادريان در وزن 80 کيلوگرم به مدال طلا رسيدند. محمد نوربخش و مهدي علياري نيز با شکست مقابل رقبا در همان دور نخست حذف شدند.به اين ترتيب تيم ملي کشتي فرنگي ايران در اين رقابت‌ها با 2 طلا و 3 برنز به کار خود پايان داد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته