جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1396/03/30 - روزنامه سراسري صبح ايران (سه شنبه) نسخه شماره 5581

 خبرهاازعالم علم 

 رئيس سازمان غذا و دارو:

خمير مرغ نبايد از بازار تهيه شود

رئيس سازمان غذا و دارو گفت: مجوز استفاده از خمير مرغ در فرآورده هاي سوسيس و کالباس براي شرکت هاي توليدکننده اي است که دستگاه جداکننده گوشت مرغ را دارند.

دکتر رسول ديناروند، معاون وزير و رئيس سازمان غذا و دارو در گفت و گو با وبدا، درخصوص جزييات استفاده از خمير مرغ در محصولات سوسيس و کالباس، گفت: توافقي که بين سازمان غذا و دارو، سازمان دامپزشکي و سازمان استاندارد انجام شد، اين بود که اجازه داه شود، شرکت هاي توليد کننده سوسيس و کالباس که خود داراي دستگاه جداکننده مکانيکي گوشت مرغ هستند، از اين خط براي جدا کردن گوشت مرغ از قطعات استخوان استفاده کنند، تا گوشت مرغ را براي توليد فرآورده هاي سوسيس و کالباس خود به کارببرند.

رئيس سازمان غذا و دارو با تاکيد براينکه با اين توافق نامه شرکت ها مي توانند، تنها به همين روش عمل کنند و گوشت مرغ را خود جدا کرده و در محصولات استفاده کنند، تصريح کرد: شرکت هايي که قبلا خمير مرغ را توليد و بسته بندي مي کردند و به شرکت هاي توليدکننده سوسيس و کالباس مي فروختند، کماکان با ممنوعيت روبرو هستند.دکتر ديناروند درخصوص خمير مرغ گفت: خمير مرغ قطعات گوشتي است که جدا از ران و سينه مرغ است. زمانيکه قطعات ران و سينه مرغ برداشته مي شود، جدا کردن قسمت هاي باقي مانده مرغ از استخوان به آساني و در قصابي ميسر نيست و تنها از طريق دستگاهي امکان پذير است که گوشت را به صورت مکانيکي از استخوان جدا مي کند و اين بخش هاي جداشده، تبديل به خمير مرغ مي شود.وي افزود: چنانچه اين دستگاه به شکل غير معمول استفاده شده و تنظيمات درجه در سرعت و شدت جداسازي گوشت، تغيير کند، امکان دارد، قطعات غيرگوشتي از جمله استخوان نيز خرد شده و مخلوط شود. بنابراين با استفاده از خمير مرغ مخالفت کرديم و هنوز هم مخالف هستيم چراکه امکان سنجيدن صحت و سلامت آن وجود ندارد.دکتر ديناروند گفت: با توافقي که اخيرا حاصل شده، فقط ممنوعيت استفاده از خمير مرغ براي شرکت هاي توليدکننده سوسيس و کالباسي که مي توانند، گوشت را به روش مکانيکي و صحيح با دستگاه جدا کنند، برداشته شده است. البته روي محصولات بايد برچسب زرد زده شده تا رنگ محصولات قابل تفکيک باشد.معاون غذا و داروي وزيربهداشت خاطرنشان کرد: بر روي توليد اين محصولات نظارت وجود خواهد داشت و براي مصرف کنندگان جاي نگراني وجود ندارد. چراکه شرکت هاي توليدکننده سوسيس و کالباس تحت نظارت هستند و پروانه خود را از سازمان غذا و دارو اخذ مي کنند، بنابراين کنترل و نظارت بر آنها به آساني انجام مي شود.دکتر ديناروند در پايان يادآور شد: قبلا خمير مرغ از بازار و شرکت هاي ديگر تهيه مي شد، که حاوي مواد نامناسب بود و ممنوعيت استفاده از خمير مرغي که خارج از شرکت هاي توليدي سوسيس و کالباس تهيه مي شود، همچنان برقرار است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته