جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1396/03/30 - روزنامه سراسري صبح ايران (سه شنبه) نسخه شماره 5581

 خبــر 

 رئيس اداره امور منابع آب شهرستان دماوند خبر داد؛

آزادسازي 5000 مترمربع از اراضي بستر و حريم رودخانه روستاي خسروان دماوند

دماوند-خبرنگار آفرينش

رئيس اداره امور منابع آب شهرستان دماوند از آزادسازي بيش از پنج هزار مترمربع از اراضي بستر و حريم رودخانه فصلي روستاي خسروان و توقيف يک عدد دستگاه حفاري غيرمجاز از نوع تراکتوري در اراضي رودهن در اين شهرستان خبر داد.

به گزارش خبرنگارآفرينش، حميدرضا حسيني با اعلام اين خبر اظهار کرد: با همکاري گروه گشت و بازرسي، اخذ دستور قضايي و هماهنگي نيروي انتظامي پنج هزار مترمربع از اراضي بستر و حريم رودخانه فصلي روستاي خسروان از توابع شهرستان دماوند به منظور حفظ بستر و حريم رودخانه‌هاي اين شهرستان آزادسازي شد.

وي با اشاره به اينکه اين عمليات شامل قلع و قمع 150 اصله نهال واقع در بستر بوده است، تصريح کرد: در اين عمليات قسمتي از مسير رودخانه بازگشايي شد.

رئيس اداره امور منابع آب شهرستان دماوند ضمن تأکيد بر اخذ استعلام تعيين بستر و حريم مجاري آب‌هاي سطحي قبل از هرگونه ايجاد عمليات از اين نهاد توسط دستگاه‌هاي متولي، خاطرنشان کرد: شرکت امور منابع آب با تمام توان و امکانات در آزادسازي و تخريب تصرفات غيرقانوني در حوزه عملکردي اقدام خواهد کرد.

وي با اشاره به اينکه اين عمليات شامل قلع و قمع 150 اصله نهال واقع در بستر بوده است، تصريح کرد: در اين عمليات قسمتي از مسير رودخانه باز گشايي شد.

رئيس اداره امور منابع آب شهرستان دماوند ضمن تأکيد بر اخذ استعلام تعيين بستر و حريم مجاري آب‌هاي سطحي قبل از هرگونه ايجاد عمليات از اين نهاد توسط دستگاه‌هاي متولي، خاطرنشان کرد: شرکت امور منابع آب با تمام توان و امکانات در آزادسازي و تخريب تصرفات غيرقانوني در حوزه عملکردي اقدام خواهد کرد.

همچنين حسيني از توقيف يک عدد دستگاه حفاري غيرمجاز در محدوده عملکرد امور منابع آب شهرستان دماوند خبر داد و گفت: با هماهنگي گروه گشت و بازرسي، اخذ دستور قضايي دستگاه حفاري مذکور در اراضي رودهن توقيف و به پارکينگ امور منتقل شد.

وي با اشاره به اينکه دستگاه حفاري مذکور از نوع تراکتوري بوده است، تصريح کرد: چاه غيرمجاز در حال حفاري 40 متر عمق و 1 ليتر در ثانيه آبدهي داشته است که با اين عمليات از ادامه حفاري چاه ممانعت به عمل آمد.

رئيس اداره امور منابع آب شهرستان دماوند در پايان تأکيد کرد: امور منابع آب شهرستان دماوند به عنوان متولي آب در حوزه عملکرد خود و به عنوان نماينده شرکت آب منطقه‌اي تهران با هرگونه تخلف و سوء استفاده از منابع آب سطحي و زيرزميني برخورد جدي و قانوني مي‌نمايد.

واژگوني خودرو پژو 206 در شهريار

شهريار - برزگر

به گزارش روابط عمومي شهرداري شهريار طي تماس با سامانه 125 سازمان آتش‎نشاني و خدمات ايمني شهرداري شهريار واژگوني يک دستگاه خودرو پژو 206 واقع در شهريار، بلوار اميرکبير گزارش گرديد.

ستاد فرماندهي سازمان بلافاصله امدادگران ايستگاههاي 701 کهنز و 101 مرکزي را با امکانات و تجهيزات کامل راهي محل حادثه نمود و در بدو ورود مامورين مشاهده گرديد يک دستگاه خودرو پژو 206 به علت عدم رعايت قوانين و مقررات راهنمائي و رانندگي از مسير جاده منحرف و پس از برخورد با درخت واژگون شده که منجر به مصدوم و محبوس شدن چهار نفر از سرنشينان خودرو فوق گرديده بود که ضمن ايمنسازي کامل جاده و جلوگيري از نشت بنزين و قطع سرباطري، افراد مذکور از داخل خودرو خارج و با همکاري اورژانس 115 شهريار به بيمارستان انتقال و محل تحويل نيروي انتظامي مستقر در محل گرديد و متاسفانه پس از پيگيريهاي لازم يکي از سرنشينان به علت شدت جراحات در بيمارستان فوت نمود.

تکميل پروژه پارک ملل رباط کريم؛ در گرو تکميل مطالعات طرح‏هاي الحاقي

رباط کريم - اصغري

شهردار رباط کريم در يادداشتي روند پيشرفت پروژه پارک ملل را مثبت ولي آهسته دانست و دليل آن را کمبود منابع مالي و الحاق پروژه‏هايي از قبيل ميدان تره‏بار، پايانه و ساختمانهاي فرهنگي مانند فرهنگسرا و کتابخانه است که طرحهاي مطالعاتي آنها زمانبر و نيازمند بررسي توجيهات اقتصادي است که با تکميل روند مطالعات، اين طرح نيز به پيش مي‎رود.

به گزارش خبرنگار آفرينش، مهندس مختاري گفت: پروژه پارک ملل از معدود پروژه‏هايي است که داراي تنوع زيادي در اجرا بوده و طرحهاي متنوعي با نام پارک ملل در اين مجموعه گنجانده شده است و برخي طرحها نيز اخيرا براساس پيشنهادات کارشناسان قرار است در اين مجموعه اضافه گردد که با تکميل طرحهاي مطالعاتي پروژه به سوي تکميل شدن پيش خواهد رفت.

آنچه را که به عنوان طرح اوليه اين پارک در نظر گرفته شده بود به آساني مي‏توانست در سال 95 به پايان برسد اما با گسترده‏تر شدن کاربريهاي پيش‏بيني‏شده روند احداث متوقف گرديد تا نسبت به اجراي طرحهاي بزرگتر تصميم‏گيري گردد.

در آبفاي جنوب غربي استان تهران انجام شد؛

اجراي عمليات توسعه شبکه آبرساني در شهرستان بهارستان

بهارستان-خبرنگار آفرينش

به گزارش خبرنگار آفرينش از بهارستان، مدير امور آبفاي نسيم‏شهر اظهار داشت: با عنايت به قطعه‎بندي و ساخت و سازهاي صورت گرفته توسط تعاونيهاي مختلف در ضلع شمالي نسيم‏شهر و توافقات صورت گرفته بين مسئولين اين تعاونيها با معاونت درآمد و امور مشترکين شرکت درخصوص تامين آب آشاميدني مناطق مذکور و پيرو برنامه‎ريزيهاي صورت گرفته، موضوع توسعه شبکه آبرساني و اجراي پروژه لوله‎گذاري و خطوط توزيع شهرک صاحب الزمان(عج) نسيم‎شهر در دستور کار قرار گرفته و در حال اجرا مي‏باشد.

مهندس مبين با توجه به پيشرفت فيزيکي مناسب و مطابق برنامه‏ريزي صورت گرفته اين پروژه خاطرنشان ساخت: اين عمليات از اواخر فروردين ماه سال جاري آغاز شده و به لحاظ استمرار و سرعت عمل قابل قبول در حال حاضر با بيش از 70 درصد پيشرفت فيزيکي در حال انجام مي‏باشد و انتظار مي‏رود ظرف خرداد ماه جاري نيز اتمام و به بهره‏‎برداري برسد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته