جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1396/04/18 - روزنامه سراسري صبح ايران (يكشنبه) نسخه شماره 5595

 خبر 

 آمريکا: کمک 2 شرکت اماراتي به ايران براي دور زدن تحريم‌ها

نهادهاي نظامي آمريکا مدعي شدند که 2 شرکت اماراتي به ايران براي دور زدن تحريم‌هاي بانکي آمريکا کمک کرده‌اند.

به گزارش عصرايران به نقل از وب سايت شبکه خبري الجزيره، گزارشي از سوي نهادهاي نظامي آمريکا منتشر شده است که نشان مي‌دهد 2 شرکت اماراتي در صادر کردن نفت ايران به تحريم‌هاي آمريکا پايبند نبوده‌اند.

اين 2 شرکت اماراتي در فروش نفت و انتقال وجوه حاصل از فروش نفت با ايران همکاري کرده‌اند در حالي که بر اساس تحريم‌هاي آمريکا هرگونه همکاري با سيستم بانکي ايران ممنوع بود. اين موضوع مربوط به نيمه دوم سال 2016 ميلادي است.نهادهاي نظامي آمريکايي که مدعي افشاي دور زدن تحريم‌هاي ايران از سوي امارات شده‌اند، مسئوليت پيگيري حرکت کشتي‌ها در خليج فارس را بر عهده دارند.

بر اساس اين گزارش دو شرکت اماراتي که تحريم‌هاي آمريکا را دور زده‌اند "سيلک روز پتروليوم" و"پتروکيميکس جنرال ترادينگ" هستند که با تاجراني که مسئوليت فروش نفت ايران در دوران تحريم را بر عهده داشتند همکاري کرده‌اند.

اين نهادهاي نظامي آمريکايي مدعي شده‌اند نفت ايران توسط کشتي‌هاي خارجي از مبدأ بنادر کشور ديگري جز ايران صادر شده است.

توافق اردن،‌ روسيه و آمريکا بر آتش‌بس جديد در جنوب غرب سوريه

سخنگوي دولت اردن اعلام کرد، روسيه، آمريکا و اردن بر مقدمات حمايت از آتش‌بس در جنوب غرب سوريه به توافق رسيدند.

به گزارش ايسنا، محمد مومني، سخنگوي دولت اردن در گفت‌وگو با خبرگزاري رسمي اردن (بترا) اظهار داشت: طبق اين توافقات که در امان به آن دست يافته شده آتش‌بس در طول خط تماسي که نيروهاي دولت سوريه و نيروهاي هم‌پيمان آن از يک سو و نيروهاي مخالفان مسلح سوري از سوي ديگر بر سر آن توافق کرده‌اند، اجرا خواهد شد.

وي افزود: اين توافق آتش‌بس از امروز 9 ژوئيه (18 تير) آغاز خواهد شد.اين خبرگزاري گزار ش داد، سه طرف توافق کردند، آتش‌بس گامي در جهت رسيدن به کاهش دائمي خشونت‌ها در جنوب سوريه باشد تا به خشونت‌ها و درگيري‌ها پايان دهد، ثبات را به منطقه بازگرداند و اجازه ورود کمک‌هاي انساني را به اين منطقه محوري در سوريه بدهد.

عربستان ميزبان نشست سران گروه 20 در سال 2020 خواهد بود

عربستان سعودي ميزباني سران نشست سران گروه 20 را براي سال 2020 عهده دار خواهد بود.

به گزارش ايسنا، به نقل از اسکاي نيوز، آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان در کنفرانس خبري در پايان نشست سران گروه 20 اعلام کرد: رهبران 20 کشور به بيانيه‌اي مشترک دست يافتند.وي گفت که بايد نظام مالي جهاني جهت حفظ امنيت جهاني تقويت شود.مرکل تصريح کرد: تمامي کشورها در نشست سران گروه 20 جز ايالات متحده توافق کردند که توافق آب‌وهوايي پاريس بدون بازگشت است.وي اظهار کرد: من گمان نمي‌کنم که واشنگتن بتواند از توافق آب‌وهوايي شانه خالي کند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته