جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1396/04/26 - روزنامه سراسري صبح ايران (دوشنبه) نسخه شماره 5602

 سخنگوي قوه قضاييه خبر داد؛
 حکم 10 سال زندان براي جاسوس آمريکايي 

 سخنگوي قوه قضاييه در خصوص بازداشت برادر رئيس جمهور گفت: چندين مورد از اين فرد تحقيق شد؛ براي ايشان قرار تامين صادر و چون تامين نشده به زندان معرفي شده است.به گزارش مهر، غلامحسين محسني اژه اي در صد و چهاردهمين نشست خبري خود با خبرنگاران با اشاره به قتل اتنا اصلاني گفت: پس از اعلام مفقودي، دستگاه هاي مختلف شروع به بررسي مي کنند اما در مرحله اول موردي حاصل نمي شود.

وي افزود: بعد از اين مرحله به فردي مشکوک مي شوند و اين فرد بازداشت مي شود. در اين مرحله متهم به همسر خود پيام ميدهد که مواد مخدر در فلان جا هست، جابه جا کنيد. همسر اين فرد موضوع را با تيم تحقيقات در ميان مي گذرد و از اين طريق به جنازه مي رسند.

محسني اژه اي تصريح کرد: اين متهم به مورد ديگري که به قتل رسانده بود، هم اعتراف مي کند اما هنوز جسد اين مقتول کشف نشده است.

سخنگوي دستگاه قضا افزود: اميدواريم هر چه زودتر پرونده بررسي و حکم صادر شود.

غلامحسين محسني اژه اي با بيان اينکه در سنوات گذشته به ويژه از سال 94 و 95 اقدامات فرهنگي در قوه قضاييه به ويژه در سازمان زندانها پيگيري شده است، گفت: براي 30 نفر از محکومان به اعدام به دليل حفظ قرآن مجيد، تقاضاي تخفيف مجازات داده شده است.

سخنگوي دستگاه قضا در ادامه و در خصوص برخورد با کارچاق کن ها، گفت: اخيرا برخي رسانه ها اعلام کردند 15هزار ميليارد ارزش کارچاق کن ها بوده که اين مبلغ 15ميليارد است.

حکم 10 سال زندان براي جاسوس آمريکايي

وي افزود: يکي از عوامل دو تابعيتي و تابع آمريکا و يک کشور ديگر که نفوذي بود، به ايران وارد شده بود که اين فرد دستگير و به دادگاه رفت. در دادگاه بدوي هم به ده سال زندان محکوم شد.

محسني اژه اي در ادامه با اشاره به بازديد 50 سفير از زندان اوين گفت: اين افراد از بازديد از اوين خرسند بودند اما متاسفانه برخي از افراد ضد انقلاب اين بازديد را مورد تفسير خود قرار دادند که بايد برايشان تاسف خورد.

حسين فريدون بازداشت شد

وي در خصوص بازداشت برادر رئيس جمهور گفت: چندين مورد از اين فرد تحقيق شد ديروز براي ايشان قرار تامين صادر و چون تامين نشده به زندان معرفي شده است.

قرار بازداشت موقت نيست؛ قرار تامين است و هرگاه وثيقه تامين شود، آزاد مي شود.

سخنگوي قوه قضاييه در خصوص پرونده و علت بازداشت فريدون مبني بر اينکه آيا مرتبط با معوقات بانکي و يا مسائل مالي بوده است؟ گفت: اين فرد معوقه بانکي نداشته است و مسائل مالي مطرح بوده است.

اژه اي در خصوص آخرين وضعيت پرونده فرد جاسوس دستگير شده مرتبط با دفتر مشاور فرهنگي رئيس جمهور گفت: اين پرونده در جريان رسيدگي است و هنوز نهايي نشده
است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته