جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1396/04/26 - روزنامه سراسري صبح ايران (دوشنبه) نسخه شماره 5602

 خبــــر 

 صالحي: برجام نمره قبولي گرفت

رئيس سازمان انرژي اتمي ايران گفت: در مجموع عملکرد برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) از 100 امتياز، حداقل 70 است؛ بنابراين برجام نمره قبولي گرفته است.

علي اکبر صالحي در يازدهمين همايش اساتيد و دانشجويان ايراني خارج کشور، در مشهد افزود: در زمينه 30 درصدي که اختلال در عملکرد برجام ايجاد مي کنند نيز بايد با آمريکا مذاکره کرد، فشار آورد. اهرم وارد آوردن اين فشار را هم در اختيار داريم که بقيه آن به تصميم حاکميت و نظام است.

وي ادامه داد: راجع به برجام بحثهاي زيادي شنيده ايم اما بايد منصفانه بر مبناي واقعيتهاي موجود شرايط را ارزيابي کرد. بر اين اساس فرض کنيد اگر برجام نبود و با حضور فردي مثل ترامپ و اجماع جهاني آن زمان کشورهايي چون انگليس، روسيه، فرانسه و چين چه مي کردند. چنانکه آن زمان روسيه به راحتي اس 300 را با وجود تعهدش به ما تحويل نداد.

رئيس سازمان انرژي اتمي ايران گفت: آنانکه به برجام، تلاشها و اقدامات براي به نتيجه رسيدن آن غيرمنصفانه مي نگرند بگويند بايد چه کار و اقدامي انجام مي داديم که همه چيز را حفظ کرده، هيچ چيز به طرف مقابل نمي داديد و آنان از شما عذرخواهي مي کردند؟

کنترل ارتش سوريه بر ميادين و چاه‌هاي نفتي در جنوب رقه

ارتش سوريه با حمايت جنگنده‌هاي روسي چندين چاه نفتي را در جنوب غرب استان رقه تحت کنترل خود درآورد.به گزارش ايسنا، به نقل از شبکه الاخباريه سوريه، يک منبع نظامي اعلام کرد که ارتش ميادين نفتي "الوهاب، الفهد، دبيسان، القصير،ابو القطط، ابو قطاش" و چند روستا را در منطقه صحراء در جنوب غرب استان رقه تحت کنترل خود درآورد.هدف بعدي ارتش سوريه بازپس‌گيري منطقه السخنه، دروازه استان دير الزور در شرق کشور در مرز با عراق است.ظرف روزهاي اخير ارتش سوريه و نيروهاي همپيمانش دستاوردهاي مهمي را در شمال شرق مناطق صحرايي در شهر قديمي تدمررقم زدند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته