جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1396/04/26 - روزنامه سراسري صبح ايران (دوشنبه) نسخه شماره 5602

 ميز خبر 

 در تماس تلفني با ماتيس؛

وزير دفاع عربستان: جنگ عليه "تروريسم" و حاميان مالي‌اش ادامه دارد

وليعهد و وزير دفاع عربستان سعودي در تماس تلفني با وزير دفاع آمريکا بر لزوم ادامه جنگ عليه "تروريسم" و تمامي حاميان مالي آن تاکيد کرد.

به گزارش ايسنا، به نقل از خبرگزاري عربستان (واس)، محمد بن سلمان، وليعهد عربستان در تماس تلفني با جيمز ماتيس، وزير دفاع آمريکا تاکيد کرد که جنگ عليه تروريسم و تمامي حاميان مالي آن بايد با قاطعيت ادامه داشته باشد.

وليعهد عربستان سعودي همچنين پيروزي بر داعش در موصل به وزير دفاع آمريکا تبريک گفت.

محمد بن سلمان نقش ايالات متحده را نيز به دليل رهبري بر ائتلاف بين‌المللي ضد داعش ستود.

تظاهرات در پاريس در اعتراض به سفر نتانياهو

صدها تن در پاريس در اعتراض به سفر نخست وزير رژيم صهيونيستي به فرانسه تظاهرات کردند.

به گزارش ايسنا، به نقل از النشره، تظاهرکنندگان اعتراض خود را نسبت به سفر بنيامين نتانياهو، نخست وزير رژيم صهيونيستي به فرانسه نشان داده و از سياست شهرک سازي‌ها و محاصره تحميل شده بر غزه انتقاد کردند.

رياست جمهوري فرانسه اعلام کرد که مذاکراتي در پاريس ميان امانوئل ماکرون، رئيس جمهوري فرانسه با نتانياهو برگزار مي‌شود که طرف‌ها در اين مذاکرات به بررسي درگيري‌هاي عربي اسرائيلي و مسائل منطقه‌اي مي‌پردازند.

در بيانيه رياست جمهوري فرانسه آمده است، در شرايطي که ترديدهايي نسبت به حل و فصل مساله فلسطين بر اساس راهکار تشکيل دو کشور وجود دارد و شهرک سازي‌هاي اسرائيل نيز با روند سريعي پيش مي‌رود، پاريس تلاش مي‌کند از بازگشت مذاکرات صلح حمايت کند.

يونکر: احياي مجازات اعدام درهاي اتحاديه اروپا را به روي ترکيه مي‌بندد

ژان کلود يونکر، رئيس کميسيون اروپا ضمن تاکيد بر اين که دست اين اتحاديه همچنان به سمت ترکيه دراز است هشدار داد، آنکارا در صورتي که مجازات اعدام را احيا کند نخواهد توانست عضو اتحاديه اروپا شود.به گزارش ايسنا،‌ به نقل از خبرگزاري آسوشيتدپرس، ژان کلود يونکر در مطلبي در نشريه بيلد آم زونتاگ آلمان نوشت، براي اتحاديه اروپا مهم است که ترکيه، دموکراتيک، با ثبات و از نظر اقتصادي موفق باشد.

او تاکيد کرد: ترکيه بايد به جاي اين که از اروپا فاصله بگيرد به ما نزديکتر شود.اين در حالي است که فرآيند 12 ساله عضويت ترکيه در اتحاديه اروپا اخيرا دچار تعليق شده است.

يونکر اظهار داشت: اتحاديه اروپا يک " اتحاديه ارزش‌ها" است.

در ديدار با همتاي فرانسوي؛

الجبير:‌ پرونده کاملي درباره حمايت قطر از "تروريسم" براي فرانسه مي‌فرستيم

وزير خارجه فرانسه با بيان اينکه رياض و پاريس روابط عميقي دارند، اعلام کرد: ما نسبت به بحراني که ميان کشورهاي عربي حوزه خليج فارس شکل گرفته است، نگران هستيم.

به گزارش ايسنا، به نقل از سايت اينترنتي النشره، ژان ايو لودريان، وزير خارجه فرانسه در کنفرانس خبري مشترک با عادل الجبير، وزير خارجه عربستان سعودي در جده اعلام کرد: پيام ما دعوت به حفظ آرامش و رايزني جهت حل بحران با قطر است. بايد به توقف حمايت مالي از تروريسم پايبند بود.وي با استقبال از "نقش عربستان در مبارزه با تروريسم و انديشه‌هاي راديکالي"، گفت: عربستان توانايي‌هاي رهبري خود را براي مبارزه با تروريسم به کار گزفته است!

وزير خارجه فرانسه افزود: ما مجدداً بر حمايت خود از ميانجي‌گي کويت تاکيد مي‌کنيم و خواهان ايفاي نقش يک حامي هستيم.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته